"Spustanje Renoa"
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 56
  1. #1

    "Spustanje Renoa"

    Ajmo ljudi,evo ja sam razmisljao moj da spustim kada dojdu felne zato sto mi ne izgleda bas nesto s felnama isa standradnom visinom. Ok ocekujem da ce ljudi sada, toje greh , blah blah blah... Ali ja bi se rado zezao s 4kom...:)

    Znaci pitanje je "How hard can it be!?"...

    Takodje, dali mora i prednje i zadnje torzije da se spuste ili moze samo zadnji deo da se spusti...i naravno...dali to Miki radi!?
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  2. #2
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: "Spustanje Resoa"

    Nisi jedini koji se zanosi tom idejom.

    Evo šta ti ja mogu reći - može se spustiti, samo što je posao jako težak, tj. ima previše cimanja. Mora se spuštati i napred i nazad, s tim da je napred mnogo lakše.

    Kada sam pitao moje majstore, tražili su mi 70 evra za napred i 200 evra za nazad. To je strašno mnogo para i kontam da sigurno može mnogo jeftinije, samo što treba naći stručnu osobu, zbog specifičnosti četvorke.

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: "Spustanje Resoa"

    Iako nisam pristalica spustanja cetvorke na kraju cu morati i ja pristupiti istom posto je moja iz nekog razloga visa od svih koje sam vidio do sad ali samo naprijed. Sad kako imam alu felge to je posebno uocljivo...
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  4. #4

    Re: "Spustanje Resoa"

    Citat John Doe kaže:
    Iako nisam pristalica spustanja cetvorke na kraju cu morati i ja pristupiti istom posto je moja iz nekog razloga visa od svih koje sam vidio do sad ali samo naprijed. Sad kako imam alu felge to je posebno uocljivo...
    O tome ti pricam...bas nekako offroaderski izgleda...a felne su predobre da bi odgovarale za mini dzipa...

    Ja cu to uraditi, jer bi se rado zezao i auto ionako taj ne koristim za nista drugo osim za uzivanciju i hobi:)...

    @Vule...mn je para jbt...znam , meni je teca pricao da je on spustao svoju 4ku sa nekim posebno napravljenim kljucem...ali da nije neke zupcanike da potrefi ili sta ti ja znam...

    Mora Miki da zna to...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  5. #5
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: "Spustanje Resoa"

    Ma užasno je mnogo. Iskreno, kada je reko 70 evra, ja se već oduševio, jer sam kontao da će tražiti oko 100. A kada je nastavio rečenicu, za malo da se onesvestim.

    E upravo zbog tih zupčanika ili čega već ima da se cima i zato mora da uradi neko stručan.

    A gledajući slike na netu, spuštena četvorka baš fino izgleda.

    Uvek se naježim kada ovo vidim.



    A uopšte nije puno spuštena, a ima i 14" felne. Bar mi tako izgleda. I jedan mali spojler. Tako nešto bih i ja hteo, samo bih ja stavio i pragove. Kontam da bi lepo legli. I ništa više, jer kao što smo već pričali, nikakvi spojleri joj neće popraviti aerodinamičnost.

  6. #6

    Re: "Spustanje Resoa"

    da, da...,slazem se...

    JBg...videcemo sada Marko da dodje posle kolokvijuma pa da kaze sta Miki veli na tu temu:)...

    ALi evo...cist primer...



    ili....



    -vidi se sta je lepse...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  7. #7
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: "Spustanje Resoa"

    Ma naravno, nema tu priče...

    Da ne bude zabune, daleko od toga da je ružan podignut, ali sa 165 gumama sa nižim profilom, ne izgleda baš lepo podignut. Kao da je na pola puta.

  8. #8
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    PA ljudi vi hocete da spustate 4-ku ja je podizem vec 3 put. Meni je potrbno da podignem moju 4 nekih pola sata nazad a napred mi treba malo vise vremena jer mora citav trap da se raskacinje. Problem je samo prvi put kada se izbijaju torzije jer GTL nema onaj spiralni sraf koji dozvoljava neku malu korekciju visine auta, to imaju oni stariji tipovi 4 oko 80 god. Drugi problem je Prednji trap posto Gtl nema opet kao TL sraf za podesavanje, vec mu je fiksna torzija.

  9. #9

    Re: "Spustanje Resoa"

    Jao sto mrzim ove crne maske na R-47 pa to je strasno,nemoj da se neko ljuti,to je moje misljenje

  10. #10
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Re: "Spustanje Resoa"

    Kolko ja znam... Prednji se kraj spušta preko nekih zupčanika... Tj. Ispod sredine auta ima cijev koja ide u plastični poklopac... To se skine i onda se zagrije pa se sa ključem štela visina... Sad neznam jel to samo za prednji kraj ili se auto komplet spušta/diže... (tako mi je stari rekao)

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 08.12.2020, 00:38
  2. "Memorijalno okupljanje Čika Raša" 21-22 maj 2016 godine.
    Autor Pasha u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.05.2017, 10:05
  3. Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"
    Autor Djordje u forumu Chit Chat
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 22:03
  4. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 17:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •