"Spustanje Renoa" - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 56
  1. #11
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    Ispod srednje grede se kace torzije i na starim modelima ima spirala ili puz koji sve zavisi da li ga okreces udesno ili ulevo auto se spusta i podize , ali to ti je veoma mala korekcija visine . Moras auto da podignes na dizalicu ( prednji kraj ) pa tek onda da to podesavas napred. znacete da li tako moze da se podize vas reno ako pomerite sediste skroz nazad i ako na gredi stoji okrugla rupa na prednjoj strani grede otprilike na sredini sedista sto se sirine sedista tice. E ako ima rupa mozes da podesis visinu mozda za 3cm ako nema moras da raskacinjes torziju. ZNam sve to jer sam do sada podizao i spustao sve moguce modele (tl i gtl) i to sam radio njamanje 30 puta. TOvarim auto pa moram da ga dizem nisam ja to radio jer nisam znao sta cu od dosade.

  2. #12

    Re: "Spustanje Resoa"

    da pita ja ondaa iskusnije...

    dali pri spustanju se moze desiti da jedna strana bude manja nego druga...?

    i ako je spusten onda pozadi ne mogu ljudi,jel?
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  3. #13
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: "Spustanje Resoa"

    Meni već sad ne mogu. Jedan ako je lak, dvoje nikako. Češe guma branik.

    Mada ja svakako kontam u nekom naredom periodu da izbacim zadnja sedišta i da oh ostavim kod kuće ali ne da bih imao furgon, već da me ljudi ne smaraju da ih vozim. Jednog dana, kada budem imao mnogo para, ima tu prazninu da popunim muzikom!

  4. #14
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    Kad aspustis auto moguce je da nenamestis lepo visinu ali to je lako resivo, ali se nemoze desiti kada sve postavis kako treba na istu visinu da ti se auto iskrivi. Taj problem znaci nepostoji osim ljudskom greskom. E sada nastaje problem kada se spusti auto koliko ce on biti dobar za voznje, problem dobijate prvo kod amortizera nemaju hod koliki treba da imaju i onda na najmanje neravnine na putu auto ima da udara na odstojne gume, to vazi i za napred i za nazad. Opste je poznato da auto koji treba da se spusti kao na sportsku varijantu mora da se zamene opruge (kod nas su torzije) stavljaju se manje opruge a jace, isto tako bi trebalo kod nas da se stave torzije koje su mnogo jace i koje imaju manje uvijanje na vecu tezinu. SVE OVO VAZI ISTO I ZA PREDNJE I ZA ZADNJE TORZIJE. Postoje dva resenja za spustanje renoa ,
    Prvo je da se nadju torzije koje su predvidjene za vecu nosivost a da odgovaraju na 4 (duzina torzije , broj zubaca ili nutova i obim na krajevima gde su nutovi) . Ja neznam kakve su torzije za F4 mozda one mogu i one bi bile idealne kada bi se to uklapalo. Ja imam torzija skinutih sa obicnih renoa ali kada bi neko imao od F4 pa da to ponese na okupljanje ili da se nadjemo negde da uporedimo da vidimo da li moze.
    Drugo resenje je da se torzije odnesu kod kovaca d ih on okali ili kako kazu da ih ojaca bice tvrdje ali neznam koliko ce podnositi udare ili uvijanje
    Sto znaci ako se uklapaju od F4 onda ste resili problem sigurno i auto mozete spustiti bez problema i da sve to lepo bude za voznje a sve drugo ja neznam kako ce da ispadne. Kome god treba upustvo za skidanje torzija neka mi se obrati jer sam na tome Specijalizirao
    Napisa knjigu

  5. #15

    Re: "Spustanje Resoa"

    ja sam isto mislio da skdam sedista,al zbog rolla...

    vule,ti si rekao da struzu gume cak i kod naglog skretanja tako da je neizbezno da se zadnja krila "modifikuju"...

    f4 ili f6 je dobra ideja ali ih nema...si mislim da bi se ojacavanjem torzije stvar resila...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  6. #16
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    Ma kako ih nema ljudi , ima ih na otpadima gomila, pa prema Pancevu kada predjete preko onog iskljucenja sa auto puta odma sa sdesne strane ima covek u dvoristu drzi 3 ili 4 f4 ili f6 ali u ocajnom stanju. Pa neka se neko raspita. Ali ja mislim da ce biti problem sa kaljenjem torzija jer ce da pucaju pri jacim udarcima u rupu ili vecim naginjanjima u krivinama, bar ja tako mislim. To bi nam trebao neko objasniti ko se razume u te materijale neki tehnolog. Ajde da mi neko objasni razliku izmedju F4 i F6 ikolika je njihova cena

  7. #17
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: "Spustanje Resoa"

    Pa meni struže u krivini, jer mi je levo krilo malko ulubljeno. Neka stoka me davno čuknula na parkingu. Ali ja sam svakako mislio da se krila prošire kada auto bude išao na farbanje. Što je sigurno - sigurno je.

    Bogdane, svaka čast na detaljnom opisu problema.

    Mali off, koliko koštaju te "sportske torzije"?

  8. #18

    Re: "Spustanje Resoa"

    te f4 i f6 treba uzeti dok ne istrule nacisto jer ih ja bas nesto i nisam vidjao...

    no da se vratimo na temu,za koliko bi se auto spustio,tj, jer ima odredjeo po cm ili nema neke veze...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  9. #19
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    Ma nisu to sportske torzije vec su to torzije vece nosivosti , i automatski dobijate sa tim torzijama tvrdji auto ustvari auto ce imati manji vertikalni hod . Jer torzija radi na sistemu uvijnja i sto je jaca torzija uvijanje je manje i manji hod auta i mozete vise spustiti auto je r ce on sa 400kg ili 4-5 ljudi da legne sa obicnim torzijama za nekih 12-15cm a sa ovim jacim mozda svega 5cm (navodim kao primer nemoraju jedinice da budu tacne ali razlika ce ipak biti ogromna) . A koja je cena torzija uopste, to vec neznam ja sam se obezbedi sa delovima (citaj imam 3 rasklopljena renoa) tako da nekupujem nista od kada imam renoa. ALi ja mialim da ne bi trebalo da predje 20e par. Koja je nosivost F4 li F6 jel neko zna

  10. #20
    bogdan
    Guest

    Re: "Spustanje Resoa"

    Auto vi spustate koliko hocete. Stvar je samo da se resi pitanje torzija. KAda to resite onda vam ostaje jos problem amortizera ali to se resava sa navarivanjem produzetka na zadnjim amortizerima jer oni se izvlace sto se auto vise spusta tako da to nije problem a kod prednjih bi morali ubaciti gore skroz tanke gumice i dole takodjer i prepoloviti onu odstojnu gumu na amortizeru i oko nje staviti neki metalni obruc da je ojacate da se nerascveta kada i ako auto udari na tu odstojnu gumu jer ste je oslabili kada ste je prepolovili. Tako da napred i kada spustite auto za 7-8 cm negubite na hodu amortizera nista. Ali opet ponavljam morate ojacati torzije

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 08.12.2020, 00:38
  2. "Memorijalno okupljanje Čika Raša" 21-22 maj 2016 godine.
    Autor Pasha u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.05.2017, 10:05
  3. Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"
    Autor Djordje u forumu Chit Chat
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 22:03
  4. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 17:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •