John's Workshop - Strana 166
Strana 166 od 187 PrvaPrva ... 66116156162163164165166167168169170176 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,651 do 1,660 od ukupno 1870
  1. #1651
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: John's Workshop

    Ma to je jeeeedina nedoumica koja me ''tišti'' kod nasih Ljuljavih šporeta... ''Sitnica'' a majku joj njezinu o tome ovisi hoce li ti auto proci 350 hkm-a ( Uuu tooom Sooombooruuuu.... ) ili ce ipak brtva glave prcnuti vec iduci vikend.
    Ovo sto Milosbeli prica... Bas sam htio sinoc komentirati, ali ajde, nisam. Milose, daleko od toga da sumnjam u tvoje kulinarske sposobnosti jer je tvoj rad vec odavno sve rekao za sebe, aaalii... Pitao bi te, a da se ne naljutis jesi li ti to ikada sam radio ili si vidio ili cuo, odnosno znas da se to tako radi?
    Ja sam bas jednom gledao kad je jedan jaaaako jako dobar majstor, inace stari puškar (kaaakvo zanimanje tu nema brige oko naplate Aj' budi mudonja pa daj tipu pusku da ti napravi pa mu nemoj platiti ) Strojarstvo i strojomehaniku ima u malom prstu, ima tokarske strojeve, glodalice, sve za strojne obrade, radi cuda... Blaaa-blaaa... I kad je on radio bas GTL-kin motor od kolege gledao sam baaaas to kad je namjestao hilzne pred sklapanje. On ih je poravnavao sa jednim ''postenim'' komadom zeljezne ''ploce'' - ono debljina 30mm dimenzije 200-250x 400-500mm i to ne neki otpadni komad sa deponija, nego ono - ravno k'o staklo, savrsenih bridova i to... Ma meni se svidjela samo sto je - kao inox sjaaaajna i nije hrdava .
    E, on je s tim ''poklopio'' hilzne te e na to stavio jos jedan ''posten komed'' zeljeza - isto neka slicna pločevina da prisine onu plocu i tek je onda mjernim listicima mjerio zazor. Sjecam se da je rekao da je stavio 0,3mm ''jer ova brtva tako pita''. Ako se ne varam, haynes kaze 0,35mm (ovo po sjecanju govorim nisam ziher za ovo ) dok neki kazu caaaaaak 0,60-0,65mm ali samo kad ju ''stavis'' u blok, znaci bez pritiskanja.
    Ovo sto Milos kaze - stegnuti do vrijednosti stezanja glave pa da bude 0,1mm mi ima, aaali i nema smisla. Ima smisla u tome da kad se to ipak ''muški stisne'' i kad se to sve ''spljošti'' ipak ostaje tih 0,1mm koji se ''zasijeće'' u brtvu... S druge strane - neka moja paranoja mi ne da mira i kaze da je to - nekako malo.
    Kazem, ovaj majstor je stavio 0,3 i rekao je da sve ovisi i o samoj brtvi (njegove riijeci: blaaa-blaaa... Nekad su brtve bile praaave, danas se sve radi nekvalitetno.. blaaa-blaaa ) te ovo njegovo ''stezanje'' po meni nije ni blizu momentu stezanja glave - tako da mi i jedna i druga prica ne kraju ima smisla...
    Sta sam na kraju rekao? Niiistaaaa... Kazem - meni je jedino ta spika oko kosuljica ''nepoznanica''.
    Bitno od cijele price da ta Cetvorka - i dalje vozi... I jos samo jedna stvar... Ovaj tip sa kojim radim tu i tamo u fušu sa majkom oko tih brodskih motora i sam kaze da su prestali davati jamstva na - brtvu glave,lezajeve i slicne spike Kao u stilu - kupuju se dijelovi od firme ''x'' i od jih dobivas garanciju na kvalitetu dijelova. Jeeer,znalo se desiti da neki vitalniji dijelovi poput brtve glave ili semeringa radilice propisaju nakon 200-tinjak sati rada, sto nije nimala zabavno NIKADA a kamoli na motoru vrijednom 50.000 EUR koji je montiran u neko 150.000EUR vrijedno plovilo... Jeeee... pa ti danas budi pametan
    Pu pu pu ... Daleko kuca bila...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #1652
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: John's Workshop

    Dobro jesi li ti mislio nesto reci ili?
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  3. #1653
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: John's Workshop

    Ali puškar.... vrh komentar....

  4. #1654
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: John's Workshop

    Mora da se zamerio puškaru pa se sav izgubio

  5. #1655
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: John's Workshop

    to je uradjeno kod mene na autu. kad smo radili motor, uzeli smo knjigu, prelistali knjigu, kad u knjizi pise to sto sam napisao. sad sam trazio knjigu da skeniram samo tu stranu ali ne mogu da je nadjem. cim je nadjem, skeniracu i pokazacu. ako neko moze neka prelista knjigu i neka nadje tacno podatak,

  6. #1656
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: John's Workshop

    Gotovo mogu opasati motor od cetvorke, fi 210 mm

    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #1657
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: John's Workshop

    Jaaaa biiii tooooo....



    Hulla hop Čak Norisovih mačića...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #1658
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: John's Workshop

    homemade??

    bravo majstore, svaka cast
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  9. #1659
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: John's Workshop

    Kod mene je sve homemade
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  10. #1660
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: John's Workshop

    Pocelo je

    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

Slične teme

  1. John Doe - Megane II 1.9 dci 88kW 2003
    Autor John Doe u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 10:58
  2. John Doe's R4
    Autor John Doe u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2007, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •