registracija sledece godine
Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 221
  1. #1
    Renault 4 TL
    Član od
    01.10.2010.
    Aktivnost
    11.03.2018
    Lokacija
    beograd-pancevo
    Poruke
    163

    registracija sledece godine

    ne znam ima li ovakva tema, nisam je nasao. ako gresim, moze da se brise
    o cemu se radi?
    par drugara mi rece da su culi neke vesti kako se sledece godine nece moci registrovati automobili tipa trabanta, varburga, peglice i, izmedju ostalih, i renoa 4. nigde nisam mogao naci potvrdu tih vesti, pa sam u nedoumici ima li istine u tome
    jasno mi je za dvotaktne masine, ali reno 4...
    благо оном ко нема шта да каже, а ипак ћути...

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2007.
    Lokacija
    Singidunum
    Godine
    34
    Poruke
    1,209

    Re: registracija sledece godine

    Ovakva glupost se vrti par godina, ne uzbuđuj se

  3. #3

    Re: registracija sledece godine

    Možda je ovo za ovu temu, al' barem jedared saslušajte matorog jarca:

    imadete klub R4, jel'? Imadete članove (ne možeš verovati, neki i članarinu uplate ) znači kompletnu strukturu kluba. Imadete međunarodnu stranu u kojoj su skori svi iz bivše lepe, a da o ostalim i ne govorim.
    Pa pobogu, skoro ste svi iz istog grada, šta vas koči da ne napravite klub za stara vozila, oldtajmer ih zovedu, vrlo su retki i vrlo su na ceni Nemožete se dogovoriti za sastanak? Pa pre tidesetak godina nije bilo mobilnih sranja, a svi smo se lepo našli, seli i dogovorili. A u ova vremena? Koji je sad to izgovor? Faks? Ajd' bre mrdnite te guze, nečete val'da ceo život na faksu da provedete. Il' se ja to varam
    U sklopu obstoječeg kluba, naravno, možete sprovesti i zahtev za oldtajmer sekciju (imate njih kol'ko oćete, samo ne vidite, jel ).
    Pa zar moram da se preselim kod vas, da bi slušali nešto od matorih sivih ćelija? I ondak možeš brale da registruješ bilo koje godište auta, da ga uvezeš od bilo kuda, osiguranje, cestarine i slične gluposti ravne su nuli.
    Več sam jednom dao ideju, da stupite u kontakt sa FIVA organizacijom, a od vas? Ništa! Ajd' bre mrdnite te guze, uistinu i bez kukanja i bezveznih pogađanja.
    Il' da se samo tako šalite i fino vam je, uistinu i nama nije loše na forumu i susrećemo neverovatnu podršku ljudi koje jedva da poznajemo, družimo se u ludilo samo ako stignemo, ličimo na pravu Familiju, potpuno smo različiti od svih ostalih uštirkanih šalabajzera po raznim klubovima.
    Al' ako se 'oće nešto izuzetno i nešto što je novo, pa...tu ste, napravite, šta vas koči?
    Ako treba pomoć: tu nas je puno pored mene i svi ćemo sa užitkom i zadovoljstvom pomoći. K'o i vi nama dosada. Uistinu!

    Ako ne'ko misli, da je ovo neka baci van, a ako ne'ko počne da razmišlja o predlogu, tu sam. A i svi ostali
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  4. #4
    Renault 4 TL
    Član od
    01.10.2010.
    Aktivnost
    11.03.2018
    Lokacija
    beograd-pancevo
    Poruke
    163

    Re: registracija sledece godine

    kako kaze lik u reklami: zvuci primamljivo
    ideja je ok, bar meni. samo nisam siguran koliko je to kod nas izvodljivo, posto (koliko sam ja upoznat) da bi se vozilo uvezlo kao oldtajmer mora biti starije od 30 godina i mora imati neku potvrdu iz muzeja da predstavlja, da se tako izrazim, spomenik tehnike
    e sad, propisi su jedno a praksa nesto sasvim drugo.
    u svakom slucaju, vredelo bi pokusati
    благо оном ко нема шта да каже, а ипак ћути...

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: registracija sledece godine

    to ne moze da se zabrani, jer postoji zakonski minimum za tehnicku ispravnost auta. moci ce da se zabrani trabant i tako te dvotaktne masine zbog merenja izduvnih gasova. kaze pravilnik do '87 sa karburatorom 4,5% CO2, a od '87 3,5% CO2. kaze pravilnik, prednji pojasevi obavezni, sediste koje ima pojas, mora da ima naslon za glavu. auta prvi put registrovana u srbiji od 2012 moraju da imaju pojaseve na zadnjoj klupi. sve ove uslove r4 moze da ispuni. jedino je malo problem ljudima koji voze stari tip r4, prednja sedista bez naslona, ali zamene sedista i u redu je. ne postoji u pravilniku ovaj auto sme a ovaj ne sme, vec samo odredjene tehnicke stvari koje auto mora da ispunjava da bi mogao biti registrovan.

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: registracija sledece godine

    Citat raps kaže:
    kako kaze lik u reklami: zvuci primamljivo
    ideja je ok, bar meni. samo nisam siguran koliko je to kod nas izvodljivo, posto (koliko sam ja upoznat) da bi se vozilo uvezlo kao oldtajmer mora biti starije od 30 godina i mora imati neku potvrdu iz muzeja da predstavlja, da se tako izrazim, spomenik tehnike
    e sad, propisi su jedno a praksa nesto sasvim drugo.
    u svakom slucaju, vredelo bi pokusati
    Katraš je u pravu, ali vi nikako da pročitate to o čemu on priča i da se potkujete malo sa zakonskog aspekta, no da ne drvim mnogo. Negde sam već postavio kopiju zakona o oldtajmerima, pa koga ne mrzi neka traži, ali o čemu se zapravo radi: Reno 4 se u neizmenjenom karoserijskom obliku proizvodio nekih 30 i kusur godina, i svaki od njih, po istome pravilniku, je automatski oldtajmer, samo što je procedura sa tehničkim muzejom u Bg-u vrlo diskutabilna stvar, ali ne i nemoguća. Druga strana ovih abera/rumora/čega već je da će cena vozila koja nas zanimaju drastično pasti, i istovremeno zeznuti one koji su svog ljubimca hteli prodati, ali će bar nama drugima omogučiti da jeftinije dođemo do boljeg primerka.

  7. #7
    Renault 4 TL
    Član od
    14.12.2009.
    Lokacija
    Hungary/Szeged
    Godine
    59
    Poruke
    228

    Re: registracija sledece godine

    "((((( ako sa parama ne mozes resiti nesto, onda ja to sa vise para sigurno izvodljivo )))))"
    (Black cat, white cat)
    The best feelings are those that
    have no words to describe them...

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: registracija sledece godine

    Citat Dr. Solex kaže:
    "((((( ako sa parama ne mozes resiti nesto, onda ja to sa vise para sigurno izvodljivo )))))"
    (Black cat, white cat)
    Potpisujem, imajući u vidu da pričamo o Srbiji i više nego točno...

  9. #9
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: registracija sledece godine

    Ja sam negde cuo da R4 nece moci da bude oldtimer jer ga ima previse na putevima,znaci previse ih je u dobrom/voznom stanju. Nismo kao fice i Miniji i npr Diane ili Spaceci. Mada iskreno bih jako voleo :)

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: registracija sledece godine

    Nesto sam zacuo da od nove godine stupa na snagu zakonn gde ce se motor voditi kao rezervni deo pa stim se nece upisivati u saobracajnu dozvolu

Slične teme

  1. Moćnog stigle godine... :-(
    Autor Mocni Rendzer u forumu Garaža
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.10.2011, 23:55
  2. Evropski automobil godine
    Autor Sloba R18TLS u forumu Chit Chat
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:35
  3. Registracija kluba
    Autor cokanj u forumu Klub
    Odgovora: 157
    Poslednja poruka: 22.11.2007, 07:46
  4. Okupljanje 3. juna 2007. godine
    Autor Renault 4 u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 341
    Poslednja poruka: 03.06.2007, 07:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •