KAKO POČINJETE DAN...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
  1. #1

    KAKO POČINJETE DAN...

    Pošto sam video ovo
    63447 Posts in 2037 Topics- by 500 Members - Latest Member: Shandoo
    zamislio se i rek'o sam sebi:
    kako naši dragi forumaši počinju dan? Kafom, cigaretom, vinom, rakijom, pivom...doručkom čak nečim drugim?
    Zašto ova tema? Pa zato pošto se volimo i mrzimo, šalimo i diskutujemo, a pošto na okupljanja dolaze samo jedni i isti, da se bolje upoznamo.
    Pa Familija smo, pobogu
    Ajde onda, kako ide dan?
    Moj je ovakav:
    ako se normalno budim, to je oko osam, pola devet, onda prvo kupaona i ona blentava stvar na koju sedneš i iz tebe izleće sve od prošlog dana. Pozadi.
    Pa se pogledam u ogledalo i kaže mi lik iz stakla kako gadno izgledaš danas, fuj žebo ti sebe, pa idem onda da pogledam u frigu jel' ima šta pametno, pa nešto ubacim u sebe u smislu brzog doručka, koji mora da ima barem jedno jaje, otvorim na kompi forum, malko se javim il' ne, zavisi, ondak lepo u Caricu i na kapučino u ŽMBK siti, u svoju kancelariju na terasi Samo sad će zima, pa ode kancelarija u tri p...izde...m...
    Pregledam dnevne novine, najviše volim jedan dan stare zbog toga, jerbo mogu reći: falabogu, ovo se nije desilo danas, nego jučer.
    I onda nazad do svoje sobice lepe male, pomazim modelčiće od Četvorki, otvorim radni sajt i počnem raditi. Tamo negde do dvanaest, pola jedan.
    Ondak pravim ručak za moju bolju 3/4, gladna će da dođe. Nije to k'o kod maltretatora, gde ga njegova nikakva kuvarica siluje hranom, da prste olizneš nego nešto obično, muško. Sendvič, i tako
    I kad dođe moja bolja 3/4 kuči svojoj, onda je vodim na ručak Pa smo sretni k'o deca.
    Poslepodne, u podalpiji je več skoro noć, idemo il'pred televizor i gledamo petnaestetak minuta program, il' idemo kod nekog il' neko uleti kod nas. Uvek puna kuča, žebo im ja finansije
    Polako se dan završava, pa sve zavisi o tome, kakve smo volje za ono...ono što matori rade jednom il' više puta u mesecu, pa znate...neču sada...ajd' ne me žebat, jel jasno
    I spavanac. A drugi dan?
    Pa žebo ja sebe, ovo se ponavlja il' što???
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Jutro pocinje kao i kod svakog plus sto ja moram preparkirati R4 na mesto gde se parking ne placa,dva bloka nize!
    Vratim se natrag palim lap ,idem na forum ,doruckujem i pravac faks,od koga zavisi kad cu doci kuci,tj. kad cu rucati ili vecerati,dal cu ici negde ili ce doci neko itd.?
    Uglavnom ne zalim se!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #3
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    51
    Poruke
    1,209

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Uh jutro je....... Pa da pocnemo....
    Prvo se bunovan dogegam do sporeta i pristavim kafu cca 0.5 l zatim pravac kupatilo da se odradi jutarnja neminovnost ( higijena ) normalno svetlo ostaje ugaseno da se nebih uplasio skota sa druge strane ogledala......
    Zatim vrucu crnu tekucinu sipam polako niz grlo i pocinjem da purnjam kao lokomotiva KENEDIJEVKA ...Popijem 1-2 rakije i pitam se sta dalje ( jer tezak je zivot nas penzionera )
    uzmem stapove za pecanje i pravac na vodu....Usput svratim u par biblioteka cisto da se informisem gde su RIBOCUVARI ......
    Oko podneva se vratim kuci i obavim porodicne stvari USISAM , OPEREM SUDOVE , OPEREM I OPEGLAM VES.....
    Zatim odem kod drugara limara Macole i budalimo po garazi pomazem mu sprema ficu ( clan je njihovog kluba) i pocinjemo kulturnu raspravu koji je auto bolji Zastava 750 ili R-4 ...... Posto cesto ne mozemo da se slozimo sve razmirice resavamo u omiljenoj kafani Dva drugara.....
    Potom se vratim kuci oko 00:45 i polako ali HRABRO ulazim na prstima jer mi je zena dala izlaz do 00:30

    UH BAS JE TESKO BITI JA......

    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Zvoni mobitel. Budilica naštimana na 6:30.
    Izvlačim se iz posteje da neprobudim ono dvoje mojih podmladaka.
    Ako imam sreće onda se popišam, umijem i operem zube u miru, a ako sam turbo sretan stignem navući i robu na sebe.
    Onda ide buđenje derišta.
    Mala je uglavnom već spremna, budna, kao da je podne, a ne 6:30.
    Mjenjanje pelena i oblačenje, jedno, drugo.
    Mala spremna, ostavljam ju da plazi po podu dok krećem u borbu sa sinkom jankom.
    Buđenjeeeeee, neda se. Spavalica na mamu i tatu.
    Ipak nevpljko otvara oći i uz plač piše protestnu notu velikom viječu da se neželi probuditi.
    Velio vijeće je neumoljivo, moraš na posal u vrtić.
    Svo vrijeme oblačenja i mjenjanja glasno protestira, tako da i ako je netko, slučajno, greškom, ostao spavati, nakon ovoga više neće spavati.

    Dalje ide poprilično lagano. U auto. U vrtić na posao.
    Do posla moram jurcati jer treba stići prije 8. Ako zakasnim i sekundu. Onaj moj strogi šef odma ukida plaču. Komplet. A ako u mjesec dana zakasnim drugi put onda sam u minusu.
    Nije s njim se igrati.

    E ondak ide kava (iako mi nakon jutarnjih pregovora sa sinkom jankom i netreba kava) ali ajde. da imam neku zanimaciju na poslu (kad već nepušim).
    Do 3 h vrijeme nekako proleti (uz razne račune, crtanja i mozganja) i onda opet u borbu.
    Po sinka janka, i doma. Oko kuće uvik ima nekog vraga za raditi, a ako i nema onda se valjam po podu i djeci glumim kakvo brdo, stijenu ili vreću za lupanje.
    Ako se ipak nešto mora odraditi onda to nikako neide bez strašne pomoći sinka janka.
    I ta borba traje do 19:30 onda ide spremanje dječice. Hranjenje, kupanje, piđame i krpe. Do 20:30 su najkasnije u blaženom stanju.
    A supruga i ja imamo toliko snage da otvorimo bocu piva ili popijemo čašu vina.
    Kad dođemo sebi onda se radi sve ono šta prekodana od djece nestignemo, a to se često protegne i do 01:00.
    U to doba sam spreman samo za srušiti se u krevet, i zaboraviti na sve do novih 06:30.

    I sad bi ja tu mora naći vremena i za rastavljanje čvrke. Samo u iznimno sretnim trenutcima i uz ogromnu pomoć sinka janka.

    Oče li se tko mjenjati?
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Zato jer sam stariji od 40
    Ako se ujutro probudim, i ništa me ne boli, ne urlam od bola u kolenima, i ramena su O.K., leva ruka je isto O.K. - onda je verovatno da sam umro

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Citat Attila kaže:
    Zato jer sam stariji od 40
    Ako se ujutro probudim, i ništa me ne boli, ne urlam od bola u kolenima, i ramena su O.K., leva ruka je isto O.K. - onda je verovatno da sam umro
    Ja sam oduševljen kako ste inspirisani u ovoj temi. Stvarno sjajno, ali Atttila, kakva kratka priča, maestro, svaka čast.
    Tajni savetnik KV kru

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Meni jutro počinje ili mrgodnim buđenjem, jer moram krenut na posao ili srećnim osmehom jer moram krenut na spavanje, sve zavisi da li radim prvu ili treću smenu. Jbg obrni okreni svaki dan isti.

  8. #8

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    baš mi je prelepo kad vas čitam. Tako barem znadem, kad da se pojavim na kojim vratima, ako me slučajno negde donese. Seržinjo?
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    uffff...nema pravila nikakvog sto se mene tice...nekad se bude budan do 7 ujutru pa se jutro doceka sa odlaskom u krevet... najgore mi je kad moram ustajati rano ujutru...jerbo sam velika spavalica... i ako supijem napraviti jedno 9 do max 10 sati dnevno spavanja e onda ostatak dana mogu citav provesti kopajuci radeci najteze psihicke i fizicke poslove, spremanje ispita i sve drugo... ako sam spavo 6 do 7 sati e onda sam citav dan mrtav i nikakav...vucem se ko mokra krpa za brisanje poda

    najbolja su mi jutra kad se onako sam od sebe probudim naspavan svjez... pa se nesto pojede popije kava caj piva pa onako sunce kad izadnje pa covjek pun neke snage i zivota

    a sad ove kisurine kad su udarile i tmurno kako je... ma ni samoubiti se covjek nema volje

    meteropata sam
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  10. #10
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    ja se probudim, ugasim budilicu. onda se opet probudim 2 sata kasnije, shvativši da sam prespavao predavanja ili nešto slične važnosti. nadalje sve ovisi, ako imam društvo onda idem na ručak, ili ako imam para onda skuham nešto sam. ako nemam ni s kime na ručak niti imam para, onda probdijem cijeli dan na internetu, pa navečer onako gladan odem u trgovinu kupiti nešto za jesti, no pošto sam gladan kupim boga oca i potrošim pare koje nemam. ili u blažoj verziji me nakon buđenja zove netko od prijatelja da idemo u akcije, najčešće povezano sa nekim krševima. ponekad odem i na faks. najviše volim ljeto, kad nemam kompjuter ni mobitel u blizini i kad nemam obaveza, onda uglavnom provodim cijele dane izvan kuće, u prirodi, na moru, bilo gdje, no to nažalost brzo prođe. a navečer, navečer sjednem da provjerim mail oko 9, i jedva čekam da odem u krevet jer sam preumoran. onda oko 3 legnem spavat, ali ne mogu zaspat jer više nisam umoran. i tako. nije nešto. teško je.
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

Slične teme

  1. Kako unovciti R4 ?
    Autor sajla u forumu Prodajem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2013, 12:46
  2. Kako odmagliti stakla
    Autor Whitesnake u forumu Enterijer
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 22:05
  3. Kako da nabavim seriju
    Autor Whitesnake u forumu Chit Chat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 20.01.2011, 22:51
  4. Kako da popravim reno 4
    Autor srbijadamus u forumu Arhiva
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •