KAKO POČINJETE DAN... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Sad, nisam siguran za zemlju, ali mislim da je u pitanju Indonezija, a Indonežani i svi koji se tako osećaju neka mi oproste ako sam pogrešio. Elem, u toj zemlji/kulturi navodno postoji verovanje da se u toku sna duša rastaje od tela i da je svako grubo i naglo buđenje ravno zločinu jer duša ne stiže da se vrati pa se osobe koje su tek probuđene ukoliko počine kakav zločin automatski aboliraju. Ukratko, ako te neko naglo probudi i ti ga utepaš - ne odgovaraš.
    E to je zemlja za mene. Indonezija do Tokija!
    Tajni savetnik KV kru

  2. #12

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Moj dan počinje buđenjem u 7 sati uz naravno negodovanja ,osim ako ne radim popodne ili ako je nedjelja tada se malo kasnije budim .Odem onda u kupaonu operem se,obrijem,pa doručak na brzinu bijela kava i nešto za pojesti.7:40 jurnjava na posao ne malim divom nego Xsarom (najćešće jer nemam baš neki osjećaj za vrijeme,uvijek mislim da imam vremena) .Dolazak na posao 7:50.Izbacivanje mreža,kolica za betom kod na u Istri popularnih karijola i ostalih stvari kosilica ako je sezona.E onda ide nalet kupaca njih 10 odjednom se stvori u trgovini,a ti si ponekad si sam jer je kolega u kancelariji.I naravno svima se žuri hvataju te za rukav negoduju uz uvijek istu riječ (šta si sam).Tu i tamo malo uzmem zraka ako nema ljudi i popijem koju kavu ako stignem.U podne dolazi smjena pa idem na zasluženu marendu,makar mi već krulji u stomaku već od 10:30.Pauza za marendu cirka 20 minuta.Onda dođe roba pa preuzmi,poljepi cijene,složi na police.Koji put imam koju dostavu za neke firme s kojima surađujemo pa malo zaobiđem tu robu i dobro mi dođe .U 15:00 je odlazak kući,ponekad se i malo duže ostane ako ima posla.E onda idem u garažu pozdraviti mog malog diva,malo ga provozati ako ima benzina u njemu i naravno ako je lijepo vrijeme,po kiši ne izlazi iz garaže.Ako je kiša onda slijedi pražnjenje vode iz cerade koja stoji iznad malog diva je pušta krov na šogorovoj garaži ,naravno ako se voda nakupi kao danas .Nakon toga slijedi koji đir po trgovinama autodijelova naravno za koji dio za malog diva .Pa kasniji ručak odnosno već večera oko 19:00 neki put i ranije dođem doma.U 19:30 idem na trening koji imam utorkom,petkom i subotom ili nedjeljom.Ostale dane se navečer zavalim pred komp ili pred televiziju i ako radim popodne malo se to oduži u sitne sate.I tako iz dana u dan se vrtim u krug.Dobro je da nemam još djecu,neznam kako bi to sve stigao.Vjerovatno bi se organizirao malo drugačije,pa bi neke stvari otpale.
    MALI DIV UVIJEK ŽIV!

  3. #13

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Neverovatno, od 531 člana familije, samo nas desetak ima početak dana.
    Ostali su garant u zimskom spavanju, k'o medvedi
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  4. #14
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    51
    Poruke
    1,209

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Dan započinjem ovako
    Rasklonim 100 crepova izbacim 2-3 kolica šuta pa pogledam unaokolo
    Shvatim da se ne vredi nervirati zbog "SITNICA " popijem pivo , Zatim shvatim da u svemu ovome ima i jedna dobra stvar POSLAO SAM ŽENU KOD NJENE MAME....... . Uzdahnem duboko ...popijem još jedno pivo ...uzmem štapove za pecanje i pravac IBAR...... I polako Kuću ću da sredim RENO JE ČITAV...Pa se zahvalim bogu na svemu i verovali ili ne odem na još jedno ....
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    pošto sam pekar,meni dan počinje posle podne
    ustanem oko 3,4,5 sati,kad se naspavam.obavim kupatilo,doručkujem ručak,onda nekad sednem za računar a nekad sednem za volan i pravac birtija dođem na večeru oko 8(nekad i preskočim,jedem u gradu) ondak ludovanje do 1,2h jer tad idem na posao,narod gladan treba 'leba radim do nekih 8,9h,nekad dođem kući a nekad u nabavku,i leganje...tako u krug,osim kad mi iskrsnu neke obaveze posle podne ili preko dana pa nema spavanja do sutra...jako često sastavim da ne spavam i više od 24h,nije ni čudo što sam lud

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Aufff... Lijepo je zivjeti po defoultu, ali meni je u zadnje vrijeme ovako...

    Ako je sve O.K. i ako nemam neku dostavu i idem u firmu, budim se oko 7h, nekada cak i ranije (u zadnje vrijeme bas i ne) obavim higijenu i naravno klopa. Imam naviku odmah izjutra nesto jesti; kao termit. Nije bitno sta... Zobene pahuljice, cornfleaks,musaka, sarma, snicla... Nije bitno. Nekada sam znao odvaliti pola sata na kucnom biciklu prije posla (ako je zima i ako je ruzno vrijeme) gledajuci antilope, krokodile, lavove, razne budale kako rade razne lude stvari na Netional Geographicu, Discoveryiu i slicno... Ako vozim bajk - onda je higijena poslije bajka - razumije se.
    U zadnje vrijeme se dizem ne zgazen, nego imam osjecaj da sam spavao na nekom ful prometnom raskrscu i da su me gazili sleperi sa svih svojih 18 kotaca. To je zato jer nerijetko idem, zbog faxa spavati poslije 2, 3, nekada i 4 sata ujutro. A budim se najkasnije u 7:00, 7:30. Ali svejedno... Nakon sto jedem, bilo to zobene pahuljice, cornfleaks, muesli, punjena paprika, batak, mesno pecenje... Whatever odmah se osjecam bolje.
    Ako idem u firmu onda krenem oko 07:40h na posao i u firmi sam 7:55. Biciklom mi treba cca pola sata. Uglavnom idem sa kombijem doma i na posao. sa mojim vjernim Vjekom. U firmi uvijek procedura - ritualno ispijanje kave (ja popijem kavu tu i tamo, rijetko...) uz obevezan radni sastanak i brainstorming sto i kako danas i ovih dana.
    Tokom dana se iskombiniraju neke dostave, nekad lezerno, nekada se sve zivo izmijesa barem stocetrdeset puta u sat vremena i onda moram juriti k'o kreten tamo vamo i biti ciiijeli bozji dan na telefonu da izdogovaram sve dostave i slicno. Uvijek je trka-strka da se stigne na fax,koji je, eto, ove zadnje trece godine, svaki, ali SVAKI BOZJI DAN od 15:00 ili 16:00h do kojih 20:00 odnosno 21:00h.
    Ako imam brdo posla,ili si tako isplaniram dan (da stignem na fax) onda se dizem cak i ranije, oko 5:00, 5:30... Kako kad, pa direktno na dostavu. Znam biti vec u 7:00 ili 8:00 u Zadru, Gospiću... Dnevno prodem, u prosjeku 350-tinjak kilometara sto znaci da nekad oderem i preko 800km, a nekada ''samo'' 100-tinjak pa se sam sebi cudim kako nisam ''nista radio''.
    Tokom dana kombiniram razno razne kombinacije za neku moju šanu, neke moje ''kemije'' (Azil pasa i slicno) i ako se moze ista odrapiti u ''fusu''. Nekako je cupavo vrijeme pa fusa vise i nema.
    Uglavnom kad dodem(o) doma, cura i ja, vec imamo skeđual sto moramo raditi za fax... Ili se uci ili se crtaju programi, ili se rade tzv. ''zadace'' ili se rade skripte, rjesavaju zadaci koji ce biti na ispitu i slicno... Uglavnom... Trt-mrt i ne okrenes se, a ono vec prosla ponoc, nerijetko i dva, tri... Spavanjac i ajmo sutra opet. U zadnje vrijeme, otkako su mi capnuli placu i radno vrijeme, ne radim ponedjeljkom (evo, kao danas) i onda mi taj dan sluzi za ''remont'' odnosno odspavam malo duze jer tijekom tjedna spavam po par sati dnevno.
    Inace, kad nema ove ludnice od faxa, uzivam u svakom slobodnom trenutku... Volontiram u azilu pasa, idemo na planine... Cackam oko autiju... Cekam zimu da padne snijeg pa da mogu na planine...
    Kad sad malo bolje pogledam... U zadnjih godinu i pol, izuzev nekoliko mjeseci, svodi se na posao-fax odnosno volan i knjiga. Spavanje tu i tamo... Primjecujete da nisam napisao R4Forum... Prije sam bar na poslu mogao tu i tamo skicnuti, pisati i slicno... Otkako imamo taj novi umrezeni sitem - nista od privatnih mailova, foruma i slicno.
    Eto... To je moja svakodnevica... Dao Bog da se sto prije vratim u normalu... Do tada... Ta-ta-ta-tira drugari.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    08.30 - 10.00 -ono plastično go.no opet peva pesmu "lipi javi se" (niti sam lip, niti mi se javlja), naravno odlažem zvono na najmanje pola sata...

    09.00 - 10.30 -mačak mi se igrao sa mobilnim i oborio ga je negde na pod, sad ne mogu da ga nađem, a ona pesma iz Beni Hila mi razvaljuje mozak..

    09.20 - 10.50 -sad kad sam već ustao, i našao prokleti mobilni idem da skuvam kafu, onako kumovsku, od pola litre, palim pljugu i krećem u wc. Češem usput kohones. Setim se da je tamo ona neobrijana, čelava budala, i umesto u levo ka wc-u ja skrećem desno ka izlaznim vratima, pišaću napolju, valjda nitko neće da me vidi ovako rano ujutro. Dok pišam, brojim da li su nam svi renoi na broju i setim se da mi ključa voda za kafu, pakujem stvar u gaće i osetim kako mi mokro klizi niz nogu. Tih, ti ma.er opet sam ga zaboravio otresti.

    09.30 - 11.00 -ulazim u kuću i krećem ka wc-u da obrišem nogu i da protrljam oči i setim se da je onaj majmun sigurno još tamo, odustajem i idem da dospem vodu u brzog Džoa. Zvoni mi telefon. javljam se već standardno: "posle zvučnog signala ostavite 300 komada crepa i 200 eura za majstore! izgovaram "PiiiiiiP" i čujem kako me susjeda sa druge strane fona proziva: "A susjed, opet se u gaćama šetamo po dvorišu!? - Zezaš susjeda, ja tebe nisam snimio, sad ću tamo na kafu!" i spuštam slušalicu da ne stigne da me odbije. Krećem ka izlaznim vratima i setim se da mi vri voda za kafu, skuvam kafu, uspem u šolju (ne wc šolju, već onu za ćaj), poklopim je sa tacnicom i gurnem je u mikrovalnu (podgrejaću je kad se vratim).

    11.00 - 12.30 -Vraćam se kući razočaran, susjeda se ipak nije šetala u gaćama, pih, tako da sam samo izručio onu kafu i požurio kući. Ćerkica je ustala, ček, pa da imam dete, pa gde si zlato tatino i krenem da je pomilujem po kosi i naprasno odustanem setivši se onog slučaja u americi i zakona o pedofiliji, čisto da ne rizikujem, tko zna, Veliki Brat nas sve posmatra. Snimi da je sluštila čokoladu za doručak. Pih, imali smo čokoladu u kući, a ja nisam znao, a sinoć mi se tako jelo nešto slatko dok sam brljao uz pivo po forumu da je to strašno. Umesto čokolade sam popio još jedno pivo. Setim se one kafe u mv/mt, podgrejem je. Pošaljem malu do prodavnice da mi kupi pljuge i novine. Gde li je dosad, mora da opet radi ona smotana Zorica. Stižu mi novine, otvaram ih i gledam slike. Zgrozim se na vest o povečanju akciza na cigarete. Sutra ću da učinim nešto povodom toga, napisat ću im protestno pismo. Setim se da u štampaču nemam više papira. Zvoni mi mobilni, pogledam i ne prepoznajem broj, ponavljam istu priču o crepu i majstorima. "PiiiiP, halo da li vi radite to i to. Radim (pa šta promrmljam sebi u bradu)! Pa koliko je po kvadratu? Lupim neku bezobraznu cenu, i čujem kako me glas sa druge strane pita "Pa kad bi mogli da dođete da se dogovorimo", evo, evo, nazvaću vas čim krenem, u nekom sam poslu. Kontam, koji debil, od svih majstora u gradu baš je mene našao. Pijem onu kafu i dalje, sad se već ohladila, pristavljam vodu za novu.

    14.00 odlazim da vidim šta kreten hoće i pogađam posao...

    U principu tako je skoro svaki dan, da mu oca njegovog....




  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: KAKO POČINJETE DAN...

    Ucenjem
    Bjelom kavom
    sredjivanjem tomosa

    ponekad i mamurlukom
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  9. #19
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: KAKO POČINJETE DAN...

    Ustajem najcesce oko pola 9, to je kad radim ( od 2 radim ) onda ako imam neke obaveze odradim higijenu, pa bezim, a ako nemam , onda kao lenjivac blejim na kompu, ne ustajuci iz kreveta, nego samo jednom rukom mrdam misa i kucam po tastaturi i tako do 15 do 10, i onda 10-11.30 u teretani mucim sebe . Ako sam slobodan, onda spavam cak i do 2 , i kad se probudim sto kaze Frik ko da me gazio ragbi tim :D ali oni profi momci, ne ovi nasi amateri.
    Kafu retko pijem, mozda neki sokic. Od kako sam krenuo da vezbam kao nesto i zvacnem ujutru, inace ranije ne jedem bar 2 sata po budjenju... eto tako :)

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

Slične teme

  1. Kako unovciti R4 ?
    Autor sajla u forumu Prodajem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2013, 12:46
  2. Kako odmagliti stakla
    Autor Whitesnake u forumu Enterijer
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 22:05
  3. Kako da nabavim seriju
    Autor Whitesnake u forumu Chit Chat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 20.01.2011, 22:51
  4. Kako da popravim reno 4
    Autor srbijadamus u forumu Arhiva
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •