Ponosni naslednik Četvorke...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Ponosni naslednik Četvorke...

    Veliki pozdrav i poštovanje svima!!!
    Čast mi je i zadovoljstvo jer sam postao član ove "male", ali odabrane, družine.
    Ja sam Bojan (akka. Boys), iz Banatskog Novog Sela. Trenutno završavam fax, i sa ortacima krstarim Rendžom po raznim jezerima i rekama, nadajući se da ću naći sklonište od ovih nesnosivih vrućina. Takođe, u slobodno vreme volim da pikam fudbalicu, i da sviram klavijature (ali samo stari dobri rock).
    Moja Reno 4 priča počinje tako što sam, nakon stričeve smrti, nasledio njegovu Četvorku. Pošto pokojni stric nije živeo u mestu odakle sam ja, a nije često dolazio, kao kroz maglu sam se sećao tih kola, drap bež boje. Nisam znao šta da očekujem, i iako sam osećao neopisivu zahvalnost ka stricu i njegovoj familiji, bio sam malo skeptičan.
    Nakon nekog vremena, majstori iz servisa otišli su do parkinga ispred stričevog stana i pošlepali kola, kako bi ga odvezli na deteljan pregled, i zamenu svih potrebnih sitnica. Upalio je iz prve, iako u zadnje 3 godine nije paljen. Majstori iz servisa se sećaju tih kola, jer je stric baš kod njih radio sve opravke, i sve ostale potrepštine koje kola zahtevaju.
    Napokon, došao je i taj dan kada mi je rodjak, koji radi u servisu, doterao Rendžera. Kada sam ga video, oduševio sam se. Rodjak iz servisa mi je rekao da je auto neverovatno očuvan, iako sa spoljne strane nije delovao tako, zbog prljavštine i zapeklih i popucalih kedera, i mahovinom zarasle gume oko stakala i par korodirajućih mesta na haubi, a sve zbog stajanja te uticaja spoljašnjih vremenskih uslova. Međutim, sa donje strane, patos i pragovi su kao iz fabrike izašli. Čuo sam da moj pokojni stric upopšte nije vozio ta kola po snegu, kako so ne bi nagrizla limariju. Inače, u kolima sam našao i servisnu knjižicu, uputstvo za upotrebu a i stričeve beleške (datum i kilometražu kada je menjao ulje, i svaki najmanji deo na kolima) Kada sam startovao motor, bio sam, blago rečeno, zapanjen tihim i bešumnim radom istog, udobnošću (iako sam visok 193cm)i startnošću, što i dan danas važi.
    Da ne bih više smarao o prvim utiscima, hoću da vam predstavim svog ljubimca.
    To je IMV Renault 4 GTL 1123, 1981. godište, drap bež boje, snage motora 23 kW, radne zapremine 1108 cm3, a u vreme kada sam ga ja preuzeo imao je 74.990 uspešno pređenih kilometara (sada ima oko 76.200).
    Do sada sam promenio sve četiri gume (deformisale se zbog stajanja), ceo kočioni sistem (zapekli cilindi, takođe zbog stajanja), bravu za paljenje, još par sitnica...
    Moram napomenuti, da sam prezadovojan Rendzerom, prosto pliva po putu. Svako, koga vozim, očekuje da zbog starosti, nešto drnda, lupa, bruji, da se vuče poput puža, a kada ih provozam, njima se prispava zbog udobnosti i tihog rada, i "plivanja" po putu, pa se zabezeknu kada "spržim" 130 km/h (toliko sam najviše išao).
    Iznutra, Reno je skoro savršen. "Nebo" je skroz belo, plastika i tapacirunzi očuvani, sedišta udobna.
    Naravno, postoje i nedostaci, ali o tome ću na drugom mestu, i mislim da mi vi možete pomoći oko rešavanja tih problema, na čemu bih vam bio veoma zahvalan.
    Uglavnom, to je to...
    Nadam se da ćemo se lepo družiti, i još bolje vozikati našim ljubimcima.



    Pozdrav, Rendžeri!!!
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.
      Vrh

  2. #2

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Dobrodosao.

    Aj proveri da nije auto 1991. I taj model 1123 a da je GTL je malo cudno. Jel napred ima diskove ili dobose?
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Ponosni vlasnik Cetvorke

    Dobro nas nasao!Lepa prica,nastavi da je odrzavas i cuvas!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    DObrodosao!!! Svaka cast za predstavljanje, jedno od najkompletnijih! SVaka cast za auto, vidi se da je ocuvan. Samo ako je model 1123 sa ovakvim sarkama onda bi trebao da ima 850ccm no to nije vazno, vazno je da nastavis da upisujes u knjizicu i da cuvas auto koji je to zasluzio. Renault 4, klavijature, stari dobri rock...sta reci.. nisi jedini

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Dobrodošao,jako dobro predstavljanje,lepa Četvorka.
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Dobrodosao! Da nisi mozda u BNS parkiran pred kraj sela kad se ide od PAnceva sa cini mi se leve strane u glavnoj ulici? Prolazim cesto tuda i zapazio sam jedan bez lep renoL.
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Hvala vam, svima, na toploj dobrodošlici!!
    Nastaviću da upisujem, naravno, jer mi je sve što je stric tada napisao jako koristilo. Sada je u izgradnji neka improvizovana garaža, kako bih svog Renoa "sakrio" od kiše, snega i predstojeće zime.
    Molio bih vas da mi pomognete oko razrešenja misterije zvane "verzija Renoa".
    Kako ne bih kršio pravila, i postavlja pitanja na pogrešnom mestu, na ovom linku mi možete odgovarati:
    http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,2520.0.html

    Hvala vam, još jednom, mnogo!
    Veliki i srdačni pozdrav svima.


    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.
      Vrh

  8. #8

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Odlično predstavljanje, lepa Četvorka, dobrodošao i pozdrav iz Slovenije A po šarkama izgleda karoserija k'o od TL-a, a ukrasne lajsne od GTL-a. Pa sad...
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  9. #9
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Re: Ponosni naslednik Četvorke...

    Cao !
    ;-* R4
      Vrh

  10. #10
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Ponosni naslednik Četvorke...

    Pozdrav i dobro nam dosao :)
    Ekipa je luda, i luda :)
    Sarke su od TL-a definitvno, a lajsen od GTL-a mada kod Rendze se nista ne zna
    Cyberov je TL,a cela karoserija je GTL,samo je rucna napred...

    U svakom slucaju...pretpostavljam da je GTL cim si ga przio 130 :)

    Lepo ga cuvaj i nemoj da te djavo tera da ga vozis preko dzombi :)

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''
      Vrh

Slične teme

  1. ponosni vlasnik
    Autor davor u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.03.2012, 15:41
  2. Kako ste došli do "Četvorke"?
    Autor serz u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 21.01.2011, 20:40
  3. Buduci ponosni vlasnik
    Autor Mikush u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 01:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •