Sretan rodjendan! - Put u Francusku. - Strana 3
Strana 3 od 53 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 527
  1. #21

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Serze,

    A da bi lakše mogli napraviti (u finansijskom smislu) tu turu, evo mog saveta, koji sam sam počeo da koristim. Sada, kod nas su € drahme, a kod vas ili KN ili RSD, ali nije bitno. A stvar je jednostavna:

    pošto sam pušač već 40 godina, rešio sam, da se tog poroka deomice odreknem. Deomice zbog toga, pošto imam kolekciju lula več godinama i ponekad naveče, uz čitanje Foruma, pripalio sam koju. Za gušt. Ali, kad sam izračunao, koliko godišnje trošim na cigarete, malo sam iako sam vičan visokih brojki.
    I tako sada koristim za zadimljenje prostora smo lulu, a za put dnevno bacam u kutiju, koju mi je napravio prijatelj stolar od hrastovine, ali tako, da se nju ne može otvoriti, ima samo prorez za ubacivanje novaca u nju (zbog iskušenja da je ne otvorim prije zadatog cilja) 3€, toliko sam dnevno davao za kutiju cigareta Pall Mall. Pomnožite to sa 365 dana i dobijate cifru od tačno 1.095€, što je više nego dovoljno za put u Pariz i nazad!

    Čujem, čujem glasove, čujem...dobro, ne morate sad prestati pušiti, ako ste pušač i navaliti na lule, ipak je to velika investicija, to sa lulama, ne može samo jedna i bućkuruš od duvana, ali vidite ovako.
    Sad, kad sam bio na odmoru, bio je jedan malkjato 7 KN. Znači, ako samo jedan malkjato dnevno ne popijete i bacite u tu kutiju, onda vam je za 365 dana to tačno 2.550 KN. Po današnjem kursu €:KN 7,37...to vam je 346,67€. A ako ne popijete jednu pivu dnevno(20KN), onda je to više. 20KN x 365 = 7.300 KN = 990,50€. Ista je stvar sa RSD. Treba samo odlučiti i početi.

    I evo vam sponzora VI SAMI. Bez toga, da bi trpeo vaš buđet, samo sa malim odricanjem nečeg što vam je svakodnevna navika. Može isto sa sokom, čajem, bilo čime. Ako imate takav cilj, naravno.

    Dobro razmislite!

    A za noćenje, ako se slučajno izgubite, ne brinite. Ima mesta u mojoj čeliji u dvorcu za sve vas
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Evo, ja sam već počeo

    I od danas pijem pivo iz onih dvolitarskih bombi i stvarno se uštedi - dovoljne su dve, tri dnevno.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  3. #23
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Ej Katrašu,greška.Tvoja računica važi za pušače,pivo pivce i one što vole kafu u svim oblikama.Šta ja da radim,niti pušim,pivo nesme,a kafa se mi ne sviđa.Nadam se da če se nači i zame neko rešenje.
      Vrh

  4. #24
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    I ja da dam neki primer ostalima....od danas samo jedna limenka piva na dan
      Vrh

  5. #25
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Atila
    Ja sam krenuo tim stopama, i čak ne koristim ni čašu kako bih uštedeo na deterdžentu.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  6. #26

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.


    @ Iluzija: a sokovi i radler
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  7. #27

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Počelo je več na Adi kao da bi bilo fino da se ide u Francusku 2011, pa smo se šalili kako čemo do tamo, pa se na forumu otvorio topic, pa se zezamo i lepo nam je, ali...
    Kod mene mora uvek da bude neki ali matora budala. Ali (eh, vidi ga opet ) ajde, drugačije ču.

    Pošto je meni svakodnevnica da idem na kapučino u ŽMBK kod dvorca na vrt, i sad več kažu da mi je tamo kancelarija , danas sam sreo Boto-a. Oni koji su imali tu nesreću da su bili u ŽMBK, znadu ko je to. Čovek do'šo sa odmora, ima još koji dan, da se rehabilitira u ovu našu klimu (da znate, do danas je bilo najviše 17 stupnjeva Celzijuvih, zamalo da ne upalim centralnu ), sedimo mi tako, pijuckamo kapučinćić, i ja mu spomenem Francusku, pa on kao daleko je to, pa pomislih na (a koga bih drugog nego na njega ) Serža, koji je napisao da bi trebalo ipak u N.Mesto.

    Boto, rekoh, kad su prestali u IMV da rade Četvorke?, a on k'o iz topa 1991 - u =bote, obojica. Pa to je 20 godišnjica do godine! Kada?, ma neznam datum će on, ali nema veze. Reč na reč i došli smo do zaključka:

    pošto Boto radi na radiju Krka i poznaje sve te šalabajzere iz Revoza (Public Relations i ostale glupanderije) lepo sam mu rekao, da neka se napravi u Novom Mestu dogodine 20 godišnjica završetka izrade Četvorki, jerbo su zadnju napravili baš u NM i kako mi je rekao Boto (a bio je potpuno priseban ) zadnju nisu dali ni u muzej ni nikuda, nego je lepo pohranjena u posebnoj prostoriji u NM Revozu.
    PA TO!, onda ti lepo njih (ja navalio k'o mutav na telefonsku slušalicu) navedi da se pripremi grande skup za 20 godišnjicu, jerbo Slovenci su jedini narod koji više vole prekid il' smrt nego rađanje i početak za slavje (naš največi kulturni praznik 8.februara je datum smrti a ne rođenja našeg največeg pesnika Prešerna) i ovo nam je šansa, da pustimo Revozu da se kiti kol'ko 'oće oko ideje, samo neka oni naprave sledeče:

    - klopa i piće za sve sudionike
    - nočenje za sve sudionike
    - poseta Revoza uz obavezno prikazivanje poslednje Četvorke iz IMV-a
    - poziv Francuzima da se uklope sa 50 godišnjicom
    - poseta Revoza, znači proizvodnja i sve ostalo

    Pošto je naš datum nepoznat (znadu ga u Revozu al' nas to ne zanima ) hoćemo napraviti tako, da povežemo Trške dneve sa tom priredbom u N.Mestu. Uz gore napomenuto! Znači, da bi napravili tradicionalno okupljanje (e, jeste me izmozgali za ovo prvo, ima da vas ako mi ne dođete opet do godine)
    A posle, ako budu oni frogovci od Francuza za to, 'ko 'oće može i za Pariz (ja garant idem, ako bude 50.godišnjica 3.8.2011).

    Šta kažete, a??? Ušteda u novcu, ni Iluzija ni ostali ne trebaju kontati kako uštediti pare, kilometraža nije tolika k'o do Pariza (ako budu napravili kontakt Revoz - Renault onda se ide i u Pariz, nego šta) zavisi od škrtih Frenčbojsova, al' kol'ko ja znam Boto-a, u Revozu će da ugrizu u tu ideju k'o palamida na ješku, naročito kad im Boto kaže, da to može biti nihova ideja

    Sad samo čekamo septembar kad se glavonje vrate sa godišnjih i ondak ču da saopštavam kako idu te radnje. Priznajte: ko misli na vas? a?
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  8. #28
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Palo je nešto slično i meni na pamet, ali ima samo jedan problem, poslednja serija je proizvedena 1992.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  9. #29

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    Koliko ja znam napravljena je Good Bye serija od 1000 komada 1993. Ali pitanje je kad je u Novom Mestu poslednji sisao sa trake.
      Vrh

  10. #30
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Sretan rodjendan! - Put u Francusku.

    1992.
    http://www.renault4serbia.com/content/view/30/26/
    Mada nije bitno jer mije 1991.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

Slične teme

  1. 51. Rodjendan Renaulta 4 - Arandjelovac 8-9 septembar 2012
    Autor Whitesnake u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 09.09.2012, 16:45
  2. Pare za put u Francusku
    Autor San-Sale u forumu Chit Chat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.01.2011, 12:30
  3. Srećan Rodjendan
    Autor Lepojka u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 18:44
  4. MOVED: Sretan rodjendan!
    Autor serz u forumu Café
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 12:38
  5. R4 kao poklon za rodjendan
    Autor stefan r4 u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 15:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •