Okupljanje R4 mađarska - 22.maj - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31
    Renault 4 GTL Avatar od  Deki
    Član od
    19.11.2009.
    Aktivnost
    31.05.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    50
    Poruke
    373

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    Bravo za tandem BibaZoki za svaku pohvalu vasa volja i entuzijazam, mnogo mi je drago da ste se lepo proveli i zdravo nam se vratili,jos jednom svaka vam cast!!!

  2. #32
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    E sad, ja ne znam kako se to piše na mađarskom, ali kad se piše na srpskom zvuči ovako nekako: EGIŠEGEIDRE!
    Veoma lepo da je uspostavljena bilateralna saradnja srpskog i mađarskog R4 kluba (a bogami i mađarskog i srpskog) i naročito za Atilu, domaćina i naše ambasadore Bibu i Zokija. Dok ne ustanovimo kakav zvaničan orden klubova, dame i gospodo:
    Tajni savetnik KV kru

  3. #33
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    A sada malo obilnije.
    Petak:
    Biba i Zoki su došli u petak, tačno sam znao kad su gde prolazili tokom putovanja, bili smo u stalnom kontaktu preko SMS. Bilo je dogovoreno, da ih čekam na M0 auto-putu (obruč oko budimpešte), na jednoj benziskoj pumpi. Kad sam stigao tamo, malo sam razmislio, da u stvari ima dva M0, malo strepim da se ne izgube, i da ne potrefe drugi. Dolaze..... nema problema, kod Bibe sve izštampano (instrukcije gde skrenuti) što sam im slao preo E-mail, teorije nije bilo da pogreše put
    Dolazimo do nađtarče, parkiramo naše mezimce. Crveni R4 ide u garažu, na mesto R2D2, da se odmori do sutra.
    Biba i Zoki nam donose okuse iz Srbije. (Jelen pivo, rakija, Stark čokoladu, itd.)
    Probamo našu rakiju, probamo rakiju što su nam doneli Biba i Zoki....nerešeno.
    Biba i Silvija (moja 3/4) u kuhinji prave salatu, mi dole sa Zokijem na tanjurači pečemo kosabice i pijemo pivo
    U stvari pijemo
    Razgovor uz večeru. Primpremam Zokija da R4 klub u mađarskoj nije baš tako jak i mnogobrojčan, kao u srbiji, i da ne očekuju baš mnogo, možda sam malo i previše pesimist.
    Moja 3/4 nažalost ima program za subotu, tako da nosim sa sobom samo decu (Silarda i Anu).
    Negde oko pola dvanaest ležemo da spavamo.

    Subota:
    Ustajanje oko 8 sati, kafica, doručak.
    U pola deset krećemo na mesto okupljanja u budimpeštu, što je udaljen oko 20km od nađtarče.
    Stižemo tačno, ali samo jedan R4 je na parkingu
    U stvari tri, jer smo sad zajedno već troje.
    Dolaze polako i ostali, u pola 11 dolazi i organizator (Endre), i tako redom svi.
    Zoki komunicira sa jednim tipom (ja mislim taj je bio četvrti, koji je stigao). Inače rodom iz alžira, sad živi u budimpešti, ali pošto je studije završio u Zagrebu, nema jezičke barijere
    Ukupno je bilo 15 vozila, od tih 14 komada R4 (R4/F4/F6) i jedan spaček furgonette (njegov je vlasnik inače bio pre 4-5 godina organizator R4).
    Iako sam bio na početku malo pesimist, i ja sam se prijatno razočarao, pošto su ljudi dolazili iz sledećih mesta: Solnok (120km od Bp - pošto nema tehnički, samo zbog okupljanje on stavio probne tablice i došao , Đer (120km od Bp - njegov R4 nije baš bio najbolji, prednjica mu bila visoko, kao da torzije nije nameštao ), Njiređhaza (250km od Bp - to su studenti bili, studiraju u Bp, ali su dovezli pre par dana na okupljanje svoj beli R4), Debrecen (200km od Bp - oni nisu došli sa R4, pošto nije im u voznom stanju, ali su vlasnici jednog TL-a iz '82, i interesovalo je njih okupljanje - inače su iznajmili za njihovog R4 jednu garažu, za koji plaćaju godišnje oko 450 evra , i stoji im već dve godine. Neće da ga prodaju, pošto je njima u vlastništvu već 14 godina, i plan im je da ga pripreme za old-timer /možda će im trebati pomoć katraša / . Inače puno lepih uspomena imaju sa R4, jer su ga kupili kad su još bili studenti, i puno zajedničkog doživljaja imaju ). Ostali vlasnici R4 su iz budimpešte, ili bliže okoline.
    Zoki pravi reklamu za R4 klub srbije, deli visit karte. (Inače sva trojica smo u R4 srbija majicama i sa crvenim Reno 4 klub kapama )
    Znači na okupljanju R4 u budimpešti bilo sledećih vozila: Onaj iz solnoka sa GTL, sa platnenim krovom (nije slovenac, nego ili francuz ili španjolac), arapin isto sa GTL, sa platnenim krovom, ali kao i moj Džos (Džukela Obična Seljačka), ima naprimer kromirane kvake, i prednju masku kromiranu, branike kromirane, ali i Zoki i ja mislimo da to nije bio original, ali više-manje lepo mu stoje, kola su mu O.K., Tri komada F6 (jedan plavi sa 1,1 motorom i menjačem od 5 brzina , dva crvena), dva F4 (na jednome piše Renault Service, a drugi ima Alpine 1,4 motor, baš kao i što ima John Doe ), Zokijev R4 i moj znate (slovenci), i još ima dva-tri "made in slovenija" R4.
    U međuvremenu Biba i Zoki iskorišćavaju priliku da posete ambasadu Srbije (to je bilo preko puta okupljanje), ali nažalost rade samo radnim danom od 10 do 13 sati.
    Pošto je mesto okupljanja dosta u centru, puno se ljudi šeta okolo, razgledavaju četvorke
    Endre (organizator) predlaže da idemo do Dunabogdana (otprilike 30-35 km od Budimpešte), pošto nije bilo ni dogovora ni tačnog programa u vezi okupljanja, zato glasamo (ludo, zar ne? ). Par vlasnika ne ide na daljnji program, ali 10-tak R4 ide
    Kolona kreće, počinje da pada pljusak
    Moj R2D2 skoro da ne upali, anlaser me zeza
    Na Andrassy putu (od hősök tere otprilike 1 km) kiša prestaje
    Prolazimo pored zapadne železničke stanice, pa posle idemo na Arpad most. Kolona ide kulturnim tempom, ko zaostaje (zbog crvenog na semaforu), sačeka ga kolona.
    Pre izlaska iz budimpešte stajemo na trenutak, predvodnik F4 (sa Renault Service natpisom) ima neki važniji posao, mora da ide
    Kolona kreće dalje, i preko Sentendreje i Leanjfalu dolazimo u Bogdan (Dunabogdány), stanemo pored manjeg restornačića (unutra ima samo kuhinja, a ispred ima desetak stolova sa klupama).
    Izbor jela: Pasulj gulaš, Pečena riba (pastrmka), langoš.
    Još par auta posla jela odlaze, ostane nekih 6-7 (zajedno sa nama). Sada već idemo nazad, ali nekim drugim putem, kroz nacioanalni park, u sred šume, slalom sa četvorkama. Okolina stvarno super. I stim se i završio se zvanično R4 okupljanje u mađarskoj.
    Još kod ručka Zoki mi predlaže da skoknemo nazad u centar budimpešte, što se istovremeno prihvaća sa moje strane
    Idemo budimskom stranom pored dunava, pa prelazimo preko lančanog mosta.
    Parkiranje blizu pešačke zone (hvala Bogu, imali samo mesta, a pošto je subota bila, čak se i ne mora platiti , inače 1 sat=1,5 evra )
    Lagana šetnja Vaci ulicom, razgledavanje đinđuve i slično. Sedamo u jedan kafić (stolovi su na ulici sa suncobranima), pijemo kafu, ko' gospoda .
    Pošto je već oko 6 sati poslepodne, polako krećemo do kola, još jedan "maxi" sladoled....
    Nismo još stigli do kola, a ono opet kiša
    Zoki ostavio farove uključene (možda je od utiska iz Beograda što se desilo Slobi 18, kad ga je policajac zaustavio da nema uključena svetla), ali ima dobar akumlator, R4 kresne bez problema.
    Sve do izlaska iz budimpešte kiša nas pratila....ama ne kiša nego pljusak.
    Stižemo do nađtarče, Zoki kaže da mu melje neki zadnji lager (meni prednji već skoro mesec dana ), Biba i Zoki nešto bolesni, ili ne znam šta im je, rakiju samo pijem ja , ali kod pive već mi se pridružili.
    Večeru sam malo zakasnio da stavim da pečem, tako da je večera oko 10 sati navečer.
    Do večere zanimljiv razgovor, za svakoga nešto poumno (u velkom narodnom kuvaru piše da za čevape izměđu ostalog treba i "kronflajš" - diskusija šta je "kronflajš", koji je to deo svinje).
    Oko ponoći idemo spavati.

    Nedelja:
    Ustajanje oko 8:15 (Možda su Biba i Zoki mislili da malo duže spavaju, ali moja ćerka Ana je drugačije mislila, pošto je uključila TV sa crtaćima i glas stavio na maximum ).
    Doručak - pita sa jabukama i višnjama.
    Rezanje CD-a sa slikama, koji su bili u mom fotoaparatu i prebacivanje fotografija sa Zokijevog aparata na hard disk.
    Priprema za put, spremanje sendviča.
    Sa Zokijem idem dole u garažu, još jedan zadnji poklod za njegovog R4 (pogađajte samo slobodno, neka budete malo radoznali, sledeći put kad mu vidite R4, ima da odlepite )
    Malo je skeptičan u vezi zadnjeg lagera koji mu melje, da li će izdržati put
    Još par zajedničkih slika, i tužni rastanak

    Stiže SMS, prešli granicu: "lager se čuje ali ne greje previše" - stoji između ostalog u SMS-u.

    U 16:53 stiže telefon od Zokija, sretno se vratili u Beograd, lager izdržao , ali treba da se menja, nema šta da se priča.


    Kratki rezime:
    Sve u svemu, okupljanje je bilo O.K. bilo je raznih ljudi, mada što je Zoki i napisao, jedna barijera je bio jezik, pošto nije bilo puno njih koji su pričali barem engleski, da bi se normalno moglo komunicirati. To je nažalost jedna "bolest" ovde u mađarskoj, da ljudi - naspram recimo srbije ili drugih ex-Yu država - ne znaju strane jezike.
    Klub R4 mađarske nije organizovan kao u srbiji, u stvari ni nema zvaničnog kluba, nego je ustvari kao neka družba obožavatelja R4, ali....kao što sam i napisao gore, da ako ljudi i sa udaljenih mesta dolaze na okupljanje (200-300km), znači da ima potencijala u svemu tome i da vredi pokušati i nastavljati ovu tradiciju.

    Pošto ne mogu da u galeriju stavim (da kreiram) nov topic, par slika ću da stavim. (Ehej, može neko od moderatora ili admin da mi kreira u galeriji nov topic ? Hvala unapred )


  4. #34
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    "Dobrodošli u Sentandreju".....i to na tabli u trećem redu i sa ćirilicom !!!
    Biba i Zoki na slici levo (u stvari R4), taj crveni.

  5. #35
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    Драго ми је да сте се лепо провели и ево отворена је тема у галерији па удрите , да видимо шта смо све пропустили

  6. #36

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    Šta su propustili? Šta? K'o prvo, NEMOJTE mi dirati Zokija oko fotoaparata, krv ću da vam popijem. K'o drugo, iz ovih utisaka mogu samo da kažem, da su Huni uvek bili nezgodni. Zašto? Pa, lepo ih dočekaju u gradu, pokazuju im lepe zgrade, napoje ih, nahrane, a ondak preko neke vuko=bine u neku pusztu i ondak - marš kući, snađi se kako znaš i umeš. E, znam ja njih, imaju oni svoj govor, koji možda samo oni razumedu. Jonapotkivanok i te smisalice...a gde je viszontlatasra, sor, bor, csentlevos, porkolt i slično? Nema, jel? Pa naravno, nabili ih barack palinkom a ondak moji jadni prijatelji izgubili orientaciju. I još se usude davati primer koja je pita bolja Pa cela Slovenija zna, da je Bibina
    Srdaćno se nadam, da će doći u julu, 18., u subotu u Žužemberk! Dočekat ćemo ih u ćeliji! Ko Gavrila i njegovu pratnju! Majkemi

    I, da , skoro zaboravih: 3/4 za onu stranu koja nije muška, zaštićen je znak sa moje strane, međunarodno, pa sad vi...to košta, košta...za korištenje...hahahaha

    Ozbiljno: oko oldajmera mogu pomoći. Trebaju dokumenti o godini proizvodnje, registracija i to je u biti sve. Javite na emajl ili preko privatneporuke (da se ne zezamo opet, šta znači PM, PP, PS i slično). Za FIVA sam skoro stoposto, da se može srediti. A ostalo je na vama.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  7. #37
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    @katraš
    Drago mi je da si pročitao sve, i hvala ti na pomoći unapred za oldtimer stvar.
    Ja mislim da ćemo doći u Žužemberk, ako ne bude nešto iskrslo, pitanje je samo koliko nas dolazi.
    Inače si loše pročitao moj post, jer nije bila stvar u tome ko pravi bolje pite (to ceo svet zna da su Bibene najbolje), nego čija je rakija bolja

  8. #38
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    Slike u galeriji:
    http://forum.renault4serbia.com/inde...gallery;cat=25

    Kako pređe odobravanje, biće sve gore, ukupno 118 fotografija (tastatura i miš rashodovani )

    Na mađarskom sajtu nešto manje fotografija, ali tu je Zoki i njihov R4
    http://www.ronoka-r4.mlap.hu/

  9. #39

    Re: Okupljanje R4 mađarska - 22.maj

    @ Atila

    Što vas više dođe, bit će nam više drago da vas ugostimo! A rakija - pa barack palinka, koju sam pio kad sam išao u Mađarsku, bila je - Sve oko 18.7. bit će pravovremeno objavljeno, tada ću moliti i sve, koji bi došli, da mi zasigurno potvrde dolazak zbog noćenja.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

Slične teme

  1. Okupljanje u BiH na ljeto
    Autor Alive u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.05.2013, 21:57
  2. Otkazano okupljanje
    Autor Renault 4 u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 02.04.2009, 00:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •