Novi R4 - Strana 12
Strana 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 138

Tema: Novi R4

  1. #111
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Novi tip R4

    Odmah bi ga kupio! I da sma fabrika napravio bih dodatke tipa rogici, stara, nova maska itd i prodavao to kao kit za auto umesto opreme, da svako moze sebi da namesti sta mu volja

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  2. #112
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Novi tip R4

    Ma da, i konzolu za radio da dobijes opciono

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  3. #113
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Novi tip R4

    Svaka čast na dizajneru na trudu, ali vidi se da nije (ili bar nije sa uživanjem) vozio Četvorku.
    Gde su pregrade za sitnice i malo veće sitnice u kabini, rogovi, šalter prozori...? Menjač?
    Šalu na stranu. Meni se čini da je Četvorku pri ovakvom stanju auto industrije nemoguće redizajnirati. Jednostavno nema smisla. Šta, kao VW uzeti Golf i staviti karoseriju koja liči na staru Bubu pa na Klija natakariti ovako nešto? Četvorka mora da bude blesava i smešna. I ne zaboravite neke novotarije koje su do tada bile nepoznate. Monovolumen, potpuno zatvoren sistem hlađenja... Što negde reče Snejk – nema te lepršavosti i zaigravanja kao u 60-im godinama. Ako već mora da se izbaci kišobran menjač i ako redizajniraš Četvorku onda BAR ubaci one što kaži TopGearovci "floppy pedal" menjače, odnosno ručicu kao na Četvorki, ali da bude taj sistem – klik, klik, prva, druga, treća, četvrta... vidi, ima i peta.
    Umesto toga možda bi valjalo ponovo proizvoditi Četvorku u originalu. Ili nekoj od verzija. Da, da, problem bezbednosti, ali...
    1. Napasti problem konceptualno. Ne kupujete nebezbedan automobil nego kupujete najbezbedniji motocikl na svetu. Molim lepo, ako ona čuda od čopera sa tri točka od 3,5 puta 1,5 metara ulaze u motocikle...
    2. Srediti Četvorku tako da popuni neke rupe u bezbednosti. Šta ja znam... neki senzor na hladnjaku koji onda komanduje šipki volana da se pri čeonom sudaru sama slomi na 100 komadića da šipka ne proleti u auto iza, poboljšati motor kad je reč o izduvnim gasovima, ubaciti elektronsko paljenje... Pojačati delove koji su bolne tačke... staviti svemirski materijal za torzije, šape itd.
    Molim da se ovo ne shvati opet kao neki hejt i šta ja znam. Samo raspravljamo. Naravno, ljudi se trude, ali Četvorka je bila ošinuta u nekim rešenjima i dok je bila savremena. Šta je na ovom konceptu revolucionarno? Za motor i vešanje ne znamo, ali na oko – ništa. Gomila plastike uobličene da podseća na Katru. Iskren da budem meni je dupe odmah izgledalo kao redizajnirana stara Lada karavan.
    A najbolja potvrda mi je stigla od moje Nine. Čim je videla slike rekla je: "A što je ovaj prednji kraj kao Fića?" I da se razumemo – meni je Fića drag.
    Tajni savetnik KV kru

  4. #114
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Novi tip R4

    Eeeee... Bas tako... Nova Katra...? Naravno... Neka oni poboljsaju motor i stave najnovije ubrizgavanje, neka stave i katalizator... Neka stave i prozore na Teslu i centralno daljinsko na Teslu isto... Takoder neka stave i klimu... Ma neka stave sve sto se ima staviti... Ali na stari oblik karoserije...
    I onda ti dodes... Dobar dan, dobar dan, ja bi kupio novu Cetvorku. Evo, izvolite tu je... Auto samo takav... Boja, plava, crvena, bijela... Zuta mozda...? Mhhhmm.. Dobro... Dodatna oprema?
    I ti onda kazes:''Od dodatne opreme skinite mi centralno... Stakla na struju... Katalizator... I te 17 colne felge... Klima isto pa-pa... Motor ne bi 1.8 16V ja bi onaj 1.1 sa karburatorom... Odlicno...''
    Hvala... Bok-bok ... I pedala doma sa novom Katrom
    Gospodo draga, kao sto je vec receno... Kao sto je i sam Serz rekao... Nema vise teoretske sanse da se radi ''Nova Katra'' kao sto se nije ni ''Nova buba'' ni ''Novi Mini'' ni ''Novi Fićo'' napravio. Švabe su izbacile Bubu... Vauuuuu... New Bettle... Foraaaaa, totalno je guba, premrak je ono, ku'is brija samo takva... I pocela se kupovati. Samo je pitanje TKO je tu New Bubu kupio? Niti jedan Buboljubac, niti jedan hippy... Niti jedan roker ... Niti jedan ubogi student... Niti jedno opiceno drusvance, od kojih jedan svira gitaru, koje je htjelo za saku novaca ici na more i spavati na plazi.
    Novu bubu su kupovali mamini i tatini sinovi koji su, iovako na lovu usli na prvu godinu faxa. Novu Bubu su muzevi kupovali zenama ili ljubavnicama jer je fuuullll cakana i trendy i slatka i u modi... To sto je skuplja od Golfa, a mjesta manje nego u kutiji za cipele - nije bitno... I sta se desilo...? Koliko ste Novih Buba vidjeli na cesti u zadnje vrijeme...? Nema ih bas. pogotovo u ovo doba kad svi prevrcu pare po sedam puta iz ruke u ruku prije nego ih potrose.
    Svi ti ''novi stariji auti'' su skupi ko sam đavo... pa pogledajte samo gume na Bubi i na New Bettlu... Ja kupim za moju Bubu 4 gume za manje od 2000kn tj cca 270 Eura i Bog te veseli... Guma za iducih pet godina... Zima-ljeto nema beda... Buba uvijek ide! New Bettle sa onim niskoprofilnim 16-icama... 17-najsticama te odere ko zeca kad moras mijenjati gume. Gdje je servis koji oces-neces MORAS obavljati u ovlastenom servisu prvenstveno radi garancije (a garanciju moras ispostovati jer se auto kvari ) a i nemas ti tu sta cackati pod tim plastikama...
    Stara Buba - kao i Katra... Dva sarafcigera, tri kljuca, dve selne, metar paljene zice i amen... Na put oko svijeta ako treba. Ista spika je i sa Novim Minijem... Njegova prednost naspram nove Bube sto je bar koncepcijski i ''u duhu'' ostao isti, tj. tocnije receno ''bar je na tragu''... Gust u voznji, agilnost i to. Mada tko je vozio Minija i novog Coopera zna da je razlika ko nebo i zemlja... Stari Minić je ultra lagan, bruji, trese, osjecas ga kao da je dio tebe... Lagan ko perce... Cooper je ziv u voznji (kao i brdo drugih autiju te klase i naravi...) ali je tezak ko debeli bumbar. Je on i agilan i sve, ali... Ni na tragu Minija...
    Da ne duljim... U danasnje vrijeme i sa danasnjim kupcima jednostavno se ne moze napraviti ''Nova katra'' kao sto se ne moze napraviti niti jedan ''novi stari auto''. Sta se mora izmisliti da se napravi nova Zaba...? Sta kad danas svi auti imaju servo, ABS, centralno... Klimu... Bla-bla... Guma, felga... Điđe-miđe... Svi se ubijaju da auto trosi 5 litara, a da ide 200km/h... Svi bi htjeli da se je...PIIIP!!!...u a da im ne ude. Sto bi mi na moru rekli:''Nemo'š prdnit i stisnit!''
    Tako da...Gospodo draga... Uzivajmo u carima nasih uistinu starih autiju... Molimo Boga da bude dijelova i da ih odrzimo na zivotu sto dulje i da se vozamo... A kad dijelova nestane svi kod Jana pokucamo na vrata i kazemo:''Molimo napustite ovo mjesto, imamo za vas stan u gradu...'' on se pita:''Ali zasto, kako... Sta se radi brana pa ce se poplaviti ovo podrucje...'' a mi samo kazemo:''Mnjeeee... Evo donesli smo uredbu o nacionalizaciji za dobrobit nas vlasnika...''
    Na kraju krajeva...? Koliko bi kostala ta nova Cetvorka? 10-12 iljada Eura... Mozda sam i malo rekao
    Neeeegooo... Jel ima tko novi karburator za prodati...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #115
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Novi tip R4

    To su sve jos uvijek prijedlozi... evo ih jos http://www.designboom.com/weblog/key...lt-4-ever.html

    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  6. #116
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Novi tip R4

    Vidi ovaj ima i F verziju a i otkacen mi je totalno

    http://www.designboom.com/weblog/cat...ted-entry.html

    Samo da naprave NOVI R4 a ne samo zavare lim na sta ja znam, starog Clia.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #117
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Novi tip R4

    Citat John Doe kaže:
    Vidi ovaj ima i F verziju a i otkacen mi je totalno

    http://www.designboom.com/weblog/cat...ted-entry.html

    Samo da naprave NOVI R4 a ne samo zavare lim na sta ja znam, starog Clia.
    Moje skromno mišljenje je da je ovo glupost meni se NE SVIĐA.....
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  8. #118

    Re: Novi tip R4

    do jaja ako naprave novi tip naseg ljubimca, uzo bi ga odma da imam pare
    jebi ga sad nece moci da ima torzije salter i kisobran, ali sta je tu je
    po me ni je ova vrezija najbolja http://www.designboom.com/weblog/cat...ted-entry.html

  9. #119
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Novi R4

    http://www.b92.net/automobili/vesti....&nav_id=539267
    e ovo bi voleo u serijskoj proizvodnji kao i u svojoj garazi ovo do je po meni do sada jedina dostojna zamena
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  10. #120
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    NOVI Renault 4

    Evo ga,posle Bube,MiniMorisa dolazi i nas miljenik
    http://www.blic.rs/Auto/Noviteti/276...te-novi-reno-4

Slične teme

  1. novi
    Autor nalim cibab u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 20:59
  2. Ja sam novi
    Autor Gaston u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.03.2012, 12:08
  3. Novi član
    Autor MareBg u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 12:53
  4. R 4 TL kao novi
    Autor salteras u forumu Garaža
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 01:29
  5. Ko ide u Novi Sad...
    Autor Whitesnake u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 29.09.2007, 23:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •