Vakum metar sta je to? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Vakum metar sta je to?

    Naravno djordje sluzi i za to pogledaj sliku!

    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,
      Vrh

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Vakum metar sta je to?

    jel to express lonac? ma ja znam da su se vakuum metri ugrađivali u trkaće aute koji imaju turbinu i tako to,bar sam vidio sa to naknadno ugrađuju kad sređuju aute za Rallye a kako bi se to spojilo u renđera nebih znao a i nekako mi baš i nije jasno kako taj uređaj može kontrolirati sve što je kolega Sonne napisao kad ima veze sa zrakom??
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .
      Vrh

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Vakum metar sta je to?

    Vi zbilja ne znate cemu sluzi vakuum metar ili se svi zezate?? ???
    Kol'ko stisnes gasa - tol'ko otvoris klapnu dovoda zraka (bilo u karburatoru ili u usisnoj kutiji kod elektronike) i na toj osnovi imas uvid koliko ti je motor ''opterecen'' odnosno koliko ga ''koljes''. Nesto kao ekometar.
    Znaci ako ga u petoj stisnes pun gas uzbrdo i iako auto ''vuce'' uvidom u kazaljku vakuummetra koja ce sa ''zakucati'' u crveno vidis da ti auto trosi ko smuk. Uvidom u tu kazaljku skuzis da je bolje (po potrosnju) prije uzbrdice staviti u nizu i proci uzbrdicu ''na vrh'' ili ''sa zrnom'' gasa makar bio auto na malo visim okretajima, nego ga ''stiskati'' u visoj brzini - iako auto ima i momenta i snage da ''preleti'' uzbrdicu.
    A ako stisnes gas do kraja - a kazaljka se ne ''zakucava'' to znaci da ti neki vrag ne valja sa usisom, odnosno da vuce fals zrak.
    A ono za turbo je nesto drugo - ono je pritisak punjenja turbine, odnosno turbine boost. S njim imas uvid da li i kako radi turbina. Ta ''skakutava'' kazaljka pokazuje PRITISAK prednabijanja u usisnoj grani dok vakuum metar, kao sto mu ime kaze, pokazuje VAKUUM u usisnoj grani.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)
      Vrh

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Vakum metar sta je to?

    Ne zezamo se frik, barem ne ja, sto se tice vacuma u pravu si samo je prica mnogo dublja od potrosnje, prosiri malo vidike, poradi na teoriji
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,
      Vrh

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Vakum metar sta je to?

    Citat frik-ri kaže:
    Vi zbilja ne znate cemu sluzi vakuum metar ili se svi zezate?? ???
    Kol'ko stisnes gasa - tol'ko otvoris klapnu dovoda zraka (bilo u karburatoru ili u usisnoj kutiji kod elektronike) i na toj osnovi imas uvid koliko ti je motor ''opterecen'' odnosno koliko ga ''koljes''. Nesto kao ekometar.
    Znaci ako ga u petoj stisnes pun gas uzbrdo i iako auto ''vuce'' uvidom u kazaljku vakuummetra koja ce sa ''zakucati'' u crveno vidis da ti auto trosi ko smuk. Uvidom u tu kazaljku skuzis da je bolje (po potrosnju) prije uzbrdice staviti u nizu i proci uzbrdicu ''na vrh'' ili ''sa zrnom'' gasa makar bio auto na malo visim okretajima, nego ga ''stiskati'' u visoj brzini - iako auto ima i momenta i snage da ''preleti'' uzbrdicu.
    A ako stisnes gas do kraja - a kazaljka se ne ''zakucava'' to znaci da ti neki vrag ne valja sa usisom, odnosno da vuce fals zrak.
    A ono za turbo je nesto drugo - ono je pritisak punjenja turbine, odnosno turbine boost. S njim imas uvid da li i kako radi turbina. Ta ''skakutava'' kazaljka pokazuje PRITISAK prednabijanja u usisnoj grani dok vakuum metar, kao sto mu ime kaze, pokazuje VAKUUM u usisnoj grani.
    imaš ti diplomu ili si ikoristio Joker Google? lijepo si nam to objasnio al još nam je nepoznanica kombinacija vakuum metar+renđer,ima li potrebe i smisla? Hajd objasni ti nama Frikice onako "kratko" jer znam da ćeš nas iznenaditi
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .
      Vrh

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Vakum metar sta je to?

    Hocu i ja ovo da kupim,gde mogu da nadjem za mog TL-a
      Vrh

  7. #17
    Baby Renault 4
    Član od
    18.02.2010.
    Aktivnost
    31.05.2023
    Lokacija
    Mostar
    Godine
    53
    Poruke
    39

    Re: Vakum metar sta je to?

    Sto se tice pitanja sta je vakum metar ili ti ekonometar objasnio je Frik-ri.

    Sto se tice kakva korist od njega na renolu....nikakva.

    Da imamo jos koja 4 il 6 cilindara pa da nam je potrosnja goriva od min do max razlike 10-tak litara onda bi i valjao.a ovako razlike mjerimo u decima.

    Jedino sto fino izgleda ona kazaljka kako skakuce.
    Puno vise koristi ima od obrtomjera(koji nazalost nemam)intrumenata za temp.i pritisak ulja.

    Zao mi je sto su slike nekvalitetne al sliko mobitelom nako u prolazu.




      Vrh

  8. #18
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Vakum metar sta je to?

    Evo sto znaci ''svjeza krv'' u brainstormingu!!!
    Imam i ja zelje staviti neke urice i instrumentice, ali da ne izgleda nakaradno sve sam kontao i kemijao kako to, sto je moguce elegantnije i sa stilom, negdje ''ubudziti'' ili ''uglaviti'' odnosno ''iskemijati''. I nikada, ali NIKADA mi nije palo napamet STAVITI URICE IZNAD GLAVE!!!!!!!! Ova je ideja po meni svjetska!!! Priznajem jos jednom - ne bi se ovoga nikada sjetio.
    Sto se tice vakuum metra takoder se slazem da nema neke koristi od njega u Cetvorkomobilu. Okretaji - DA! Temperatura (vode i ulja) - DA! Pritisak ulja - DA! Vakuum metar uistinu, po meni, nije potreban.
    Ali ovo mjesto za urice mi ne ide u glavu jos uvijek...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)
      Vrh

  9. #19
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Re: Vakum metar sta je to?

    Ja sam ovde planirao muziku da stavim
    ......we are the first to program your future......
      Vrh

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Vakum metar sta je to?

    AAAAAAAA Koliko je dobro vidi vidi i skazaljka brzinomera skraćena.Aj slikaj i jednu noćnu fotku da vidimo kako to svetli
      Vrh

Slične teme

  1. Vakum razvodnika paljenja (Femsa)
    Autor VladaMika u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.03.2015, 10:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •