Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    To svima...
    Dok voznja predstavlja gust... Nije frka... Dosta kilometara znam ''nabrati'' onako u cugu; recimo u tjednu znam nabrati i po 2500km. Evo danas sam se ''mrdao'' lokalno samo po Rijeci, nista ekstra, nista neka strka i okrenuo sam 125 km. Gdje si bio, sta si radio - nista. ???
    Zna biti nekad dosta ''frkovito'' evo samo dva primjera kako mi nekad (ne stalno, da se razumijemo) zna biti:

    Ako ce vam biti ''dosadno'' samo citati suhoparni itinerar ''prosecite'' prstom i po karti...
    1.) Kao prvo: Bitno je napomenuti da sam sebi radim radno vrijeme (u okvirima posla, naravno) i sam sebi organiziram posao. Znaci - sve je unaprijed dogovoreno.
    Dan prije nakrcam Vjeku i spremim robu na palete za ostatak dana. Imam turu Rijeka-Labin (cca 60km - u jednom smjeru). Nazad u Ri novi ukrcaj za Buzet i Umag (Ri-Umag cca 110km). Tu sam prvo trebao ici u Buzet (cca 60km) pa nazad u Ri, pa u Umag. Tu bi dosta izgubio pa sam malo zesce bio u pretovaru (umjesto 1,2-1,4 t veseli Vjeko je teglio preko 2,5 t...). Iz Umaga nazad u Ri, krcanje za Novi Vinodolski i Senj. Tu mi je majstor izasao u susret pa smo se nasli u Novom (Ri-Novi cca 55 km, Ri - Senj cca 70km). Iz Novog sam prasio u Zagreb (cca 150-ak km) i iz Zagreba za Rijeku (ostaviti neku robu za Ri i dokrcati Vjeku) i onda pravac Pula (Ri-Pula cca 105 Km). I lagano nazad doma.
    Summa summarum: preko 850 km. Vjerovali ili ne ni sad kad se toga sjetim ne cini mi se nikakvim naporom. Ujutro od 6:30 do kojih 18:00-19:00h. Kompletan dan sa klopom i svim. Taj dan znam da sam na putu i nema zurbe da ''stignem doma do 16:00).

    2.) Ista spika sa organizacijom i pripremom... Dan prije ukrcan, Rijeka - Rovinj (cca 120km) pa nazad u Ri. Ukrcaj za Gospic (Ri-Gospic cca 170Km) i onda Rijeka - Prezid, cca 70 km (tko ga nade na karti bez Googla platim mu pice!!!! )
    i eto 700km. U jednom danu...

    Vazno je napomenuti da nekad ide i cura sa mnom tako da ona pitanja u vezi ''soušl lajfa'' ne padaju u drugi plan... Plus mi je to uzivancija. Danas sam tu, sutra sam tamo... Prekosutra ondje... Ujutro sunce, po podne snijeg pa opet sunce... Meni voznja predstavlja gust.
    Jos je jaca spika kad si tako ''nakrcam'' dan, recimo cetvrtak da si oslobodim petak i onda nakon takve ture od 800-tinjak kilometara sjednes u svoj bi-bi; bilo da je to Bubi the Plava ptica (ex Katra sa avatara), bilo da je to Strumfic i onda pravac Koprivnica... Zzzzviiiiiz jos 300km nocne voznje... Cista uzivancija... Polaaaako i tecno... I onda parkiram auto, objesim kljuceve na klin i hi-life... Ekipa, pa picence i rostiljada... petak, subota, nedjelja... To se zove opustanje zivaca i ''punjenje baterija''.
    I vec te pocne ''svrbiti'' desna noga jer duuugo nije radila vroOOOommm-VROOOOMMMM...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Frik, nakon tvojih elaborata me je skroz sram napisati tekst kao što je:
    "čvrkom godišnje napravim cca 12-15 tkm, a nije jedini auto koji vozim.
    Nađe se tu i par tisučica sa R5 i još jedno toliko sa SAXO-om, a ponekad zna uletiti
    (uvijek ) pa i sa SCENIC-om opletem koju tisućicu.
    Na kraju kad se sve zbroji jedno 25-30 tkm godišnje.
    Nije loše"

    Jednostavno mi zvuči prazno. ???

    Usporedbe radi.
    Ti jedeš vruču janjetinu upravo skinutu sa ražnja i još joj se kožica cvrči i kapulicu mladu, a ja jedem samo janjetinu.

    Kužiš razliku.

    Svi su saznali da oboje jedemo janjetinu, ali od tvoje rastu zazubice, a od moje te ni u želudcu ne poškaklja



    Zezam se malo, samo ti piši, gušt je čitati tvoj tok misli
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  3. #13

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Dok sam bio aktivan u svom poslu, prešao sam godišnje oko 70.000 km, i to 35 godina, pa računajte. A sada, ne znam, jer nema još Carice u mom dvorištu . Baš sada, kad imam vremena, ovako sedim u kući i plačem...Ali bit će Carice i onda ću da vidim. Nekoliko hiljada godišnje če garant da padne
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    za 3 godine koliko je kod mene crveni, negde oko 75 do 80 hiljada, nisam 100% siguran. znaci prosecno nekih 26k godisnje.

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Od kako sam kupio ovo auto...znaci za neka 4 mjeseca sam prevalio 5 iljada kilohmetara. Znaci ne ginu mi 3 promjene ulja godisnje ako nastavim vako
    +
    Ukupno 80KM(40evra) za kafice cika policajcima.

    Nije los prosjek zar ne
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  6. #16
    Baby Renault 4
    Član od
    28.08.2008.
    Lokacija
    Barič
    Godine
    51
    Poruke
    66

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    do sada sam prelazio oko 30-40 hiljada...ali sada imam plin,pa se voznja udvostrucila...

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    24.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Od pocetka avgusta do sada 1200 km.
    Manje ga vozim nego prvi vlasnik koji je za 20 god presao 36000.
    Do vikendice i nazad 100km.
    Po gradu kada pada kisa 5-6 km.
    E da sam kupio novi auto posle dvadesetak godinA bi pricali ime jedan dedica renoa koji skoro da nije ni vozen vredelo bi ga pogledati.

  8. #18
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Citat Djordje kaže:
    Od kako sam kupio ovo auto...znaci za neka 4 mjeseca sam prevalio 5 iljada kilohmetara. Znaci ne ginu mi 3 promjene ulja godisnje ako nastavim vako
    +
    Ukupno 80KM(40evra) za kafice cika policajcima.

    Nije los prosjek zar ne
    Dobro, majku mu jel moguće da toliko i tako često drpaju panduri. Bez uvrede, ali jesi li ti neki incidentan vozač ili oni to tako svakog drndaju?
    Tajni savetnik KV kru

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Citat serz kaže:
    Citat Djordje kaže:
    Od kako sam kupio ovo auto...znaci za neka 4 mjeseca sam prevalio 5 iljada kilohmetara. Znaci ne ginu mi 3 promjene ulja godisnje ako nastavim vako
    +
    Ukupno 80KM(40evra) za kafice cika policajcima.

    Nije los prosjek zar ne
    Dobro, majku mu jel moguće da toliko i tako često drpaju panduri. Bez uvrede, ali jesi li ti neki incidentan vozač ili oni to tako svakog drndaju?
    Nazalost stanje je kriticno. Budzet drzavni prazan a zna se ko ga puni. Serz cak mi je malo stid priznati to(kad vidim kakvih sve odvdje blesa za volanom ima) ali daleko sam od incidentnog vozaca. UVIJEK vozim po ogranicenju, postojem sve propise, pustam pjesake, ono daleko od toga da sam penzic za volanom, ali gledam uvijek da je sve po propisipa, ali dzaba. Ovijek te za nesto mogu kazniti ovdje. U zadnje vrijeme postali su ko lesinari. A nazalost nemozes im nista. Zadnju kaznu sam platio jer mi nije radila jedna od dvije lampice koje pozadi osvjetljavaju tablicu, a predzadnji put jer sam prosao kroz zuto svjetlo. Zadnji put sam se svadjao jer sam mislio da imas pravo to promijeniti kad te zaustave(neznmam tacno sta je zakonski propisano), on ladno iskuliro i napiso kaznu 40 maraka za neispravno vozilo, a predzadnji put sam se svadjo jedno pola sata jer znam da zakonski imam pravo proci kroz zuto ako se ne mogu bezbjedno zaustaviti, a situacija je bila ovakva, vozim, prilazim semaforu, na pola metra od istog upali se zuto, ja nastavio dalje. Svadjo se sa likom masu vremena, i onda on kaze jarane ja ebi pisem kaznu pa se ti idi zali ako hoces, a znam da od toga nista nema, samo jos para mogu izgubigt placajuci sudske troskove, pa sam ga zamolio za cascavanje pa je pristo pa mu dao 10 km za kafu. Itd isl da ne duzim ionako podugacku pricu policija saobracajna u zadnje vrijeme je ko kakav lesinar
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Koliko godišnje prelazite kilometara sa voljenim autom?

    Moram takodje priznati da nisu svi takvi. Prosli put sam bio iznenadjen covjece. Zaustavlja me policajac, otvaram prozor, vice dobro vece kako ste(on meni STE a stariji od mene 40 godina neki cica), a ne ko vecina odma s pet metara se dere daj vozacku i saobracajnu, pita covjek jesam li umoran, zamolio za vozacku i saobracajnu, obiso krug oko auta, pito me jel sve u redu, vratio papire, i pozelio sretan put. eeeeeeeeeeeeeej covjece bio sam 20 minuta sokiran poslije toga da sam naisao na normalnog i uljudnog policajca


    Takodje moram spomenuti da mi je koleginica sa faxa juce platila 30KM kaznu za o.6 kilometara na sat. Zakonski imas u bih 10 kilometara voziti iznad ogranicenja. Pravac neki ravan ogranicenje 60 i ona cura vozila 70(da se razumijemo tu ljudi voze i 180) znaci sve zakonski, i ufati je policajac, sa novim radarom snimio je(ovi novi radari su posebna prica kolko ogulise raju sa njima) i radar je snimio i izmejrio brzinu 70.6 znaci nije to bilo ni 71 na sat ali je lik napisao kaznu.


    Eto...izjadah se ja
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Koje je godište vaša četvorka?
    Autor Renault 4 u forumu Café
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 26.12.2014, 18:02
  2. Renault TL '78. godište...
    Autor Vuckovic Bran u forumu Garaža
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.11.2012, 19:50
  3. Pozdrav svima..koliko vas ima...
    Autor zlax u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 12.06.2011, 15:54
  4. Koliko kosta ?
    Autor Aleksa809 u forumu Arhiva
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 21:58
  5. Koliko nas ide na FG...
    Autor Whitesnake u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.06.2007, 08:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •