Renault Megane Grandtour 1.6 16v
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Renault 4 TL
    Član od
    14.06.2009.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    40
    Poruke
    159

    Renault Megane Grandtour 1.6 16v

    Evo da predstavim Reno koji vozim,jeste da nije četvorka,ali mogu reći samo najbolje o ovom automobilu.Funkcionalnost je osobina koja me kod ovog modela podseća na R4.
    Kombinacija sa ovim motorom se pokazala fenomenalno,puno bolje nego sa Dti i Dci agregatima,koji su daleko skuplji za održavanje.
    Inače auto je dugačak 4,5 metara i prava je ladja,veliki medjuosovinski razmak prosto guta neravnine na putu.Pritom je odličan za parkiranje i manevrisanje po gradu (za razliku od nekih puno manjih automobila kao sto je npr. Fiesta MkIII)









    Pored Renoovih agregata koje svi poznajemo u R4 i agregata iz Energy serije koji sam vozio nekoliko godina u mom Cliju,mislim da je ovo jedan od najboljih benzinskih motora koje je Reno izbacio,serija K4M700.
    Agregat koga krasi fenomenalna isporuka obrtnog momenta,gde već do 2500 o/min isporučuje 90% od 148 Nm maksimalnog koji daje na 5750 o/min.To mu omogućava jako glatku i tečnu voznju bez puno rada ručicom menjača.
    Zadovoljavajuće je snage od 107 ks,a pri tom trosi kombinovano 7 litara na 100 km.
    Kod mene je ugradjen fabrički plin,odlično ga motor podnosi i u gradskim uslovim nikad ne trosi vise od 10 litara.
    Pri tom ovaj karavan moze da razvije skoro 200km/h,barem sam ga ja vozio 195,a gledao sam na yuotube kako standardne hatchback verzije sa ovim agregatom sa lakoćom idu i 210 km/h.
    Jako je pouzdan iako ima loma alektronike,do sad sam samo menjao ulje i filtere.


  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Renault Megane Grandtour 1.6 16v

    Bome lepa ladja .Moj matori se skoro bio primio da uzme scenic 2003-2004 al je odustao zbog seke vozio sam se par puta i mogu ti reci da mi se bas svidja,a skoro smo bas ovakvim ko tvoj isli Djole ,Joca i ja do Omoljice i mogu ti reci da mi se svideo kako ide i kako je uradjen unutra .Neki dizel agregat je bio u pitanju al je mnogo dobro isao .Aj i ti bi mogao da nabacis neku 4kicu do 04.04.2010

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Renault Megane Grandtour 1.6 16v

    Vozio se i ja u Taxiju ovakvom, dizelas, ali udoban za sve pare, cuo sam o ovom motoru da je odlican meni se samo dizajn ne svidja, klasicni '90 onako obli, ali kazem ti bio sam odusevljen udobnoscu preko tramvajskih sina i preko "dobrog" asfalta

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Renault Megane Grandtour 1.6 16v

    Ooo evo nama i naseg kolege Ragnottija, nesto te nije bilo odavno ili se meni cini
    Stvarno extra auto i ja sam imao priliku vise puta da se vozim u njemu i imam samo reci hvale.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  5. #5
    Renault 4 TL
    Član od
    14.06.2009.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    40
    Poruke
    159

    Re: Renault Megane Grandtour 1.6 16v

    Ma tu sam ja,pratim vas redovno
    Sawo imam ja u planu vec duze vreme da ponovo uzmem R4,al seka neda.
    Auto je stvarno dobar u svakom pogledu,pogotovu ako se uzme u obzir da im je cena drasticno pala u zadnjih godinu dana.
    Inace nisam voleo karavane,ali posle ovoga,mogu vam reci da klasicne karoserije ne mogu prici kad je u pitanju cvrstina.
    Kad se u autu komotno ali ponavljam KOMOTNO,vozi 5 odraslih osoba i jos pri tom imate na raspolaganju OGROMAN gepek,pa sta covek vise da pozeli.
    Ja dosta putujem sa njim po Srbiji,bavim se kinologijom i izlazem pse po izlozbama.
    U auto stane cetvoro ljudi,dva kaveza (sklopljena),dva labradora od po 40 i kusur kila i brdo opreme (stolice,torbe,kante.....)i niko se ne gura.
    E sad,dizajn je diskutabilan kada su karavani u pitanju,ali slobodno mogu reci da je ovaj jedan od najlepsih u svom segmentu.Restajl verzije imaju svega 20% zajednickih komponenti sa verzijama iz 90-tih.Samo je instrument tabla i forma auta ostala ista.
    Jedna od dobrih strana je i 4 zvezdice na NCAP pestu,za razliku od predhodnika koji nije imao ni dve.U voznji ova dva modela nemaju nista zajednicko,jer je sasija na restajl modelu potpuno modifikovana.

Slične teme

  1. John Doe - Megane II 1.9 dci 88kW 2003
    Autor John Doe u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 09:58
  2. megane dizel, problem hitno
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 14:06
  3. Renault megane coach - coupe - razmisljam o kupovini
    Autor gagybu u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 10:50
  4. Plastika na instrument satu Renault Megane 1.9 dci
    Autor makimegan u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.10.2008, 07:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •