Povratak odjavljenih
Strana 1 od 20 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 199
  1. #1
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Povratak odjavljenih

    daklem da krenem s pitanjima i slično.
    prvo da napišem nešto o stanju. auto je sparkiran u garažu i odjavljen u 2.mj. ove godine.
    limarija je solidna, problematičan je spoj zadnjih blatobrana sa karoserijom, kao i obično - već je jednom rađen na tom mjestua zadnji blatobrani su kupljeni novi, ali naravno opet se pojavila korozija, a i ja sam pri parkiranju u mračnu garažu uspio oderat policu pa opet treba mijenjat zadnje blatobrane i to uredit, ovoga puta bih volio da se napravi prema originalnom rješenju taj spoj. nadalje, problem je spoj i unutarnjeg i vanjskog blatobrana naprijed. ostalo sve je zdravo koliko sam uspio vidit, auto je bio garažiran i uglavnom nevožen po zimi. šasija nije čak ni hrđava. interijer je kao novi pošto je bilo jedno 16 slojeva navlaka preko sjedala.
    e sad, mehanika. kvačilo je bilo crklo na nekih 95000, pošto je djed imao običaj da brzinu regulira kvačilom, a ne gasom. dobro je još i izdržalo. stavljeno je novo. i gume su nove. to je otprilike sve što je u redu, sad idemo na negativne strane. najveći problem su kočnice. diskovi i pločice su ok, ali otkad ja vozim auto, znači unazad 4 godine, nikad nije kočio kako treba. znači kad hoćeš dobit koliko toliko poštenu kočionu silu moraš stisnut s obje noge kočnicu toliko da ti ispadnu oči. blokiranje kotača je nemoguća misija. bolje koči motorom nego kočnicama. recimo da je efekat kao da su diskovi i pločice podmazani. ne znam odakle bih počeo, pa slušam savjete, jel ima tu neka karakteristična boljka?
    numero duo: ima lufta u prednjem trapu. ako nije problem da mi date informaciju, koliko koštaju ti potrošni dijelovi na prednjem trapu - kuglbolcne, spone?

    eto, za sad to, trenutno sam u žurbi pa ne stignem dalje pisat. unaprijed hvala na pomoći
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  2. #2
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Povratak odjavljenih

    evo da stavim jednu sliku iz kasnih 90ih sa mora. bilo nas je 5, + stvari za kampiranje i dječja kolica. pa ti vidi

    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  3. #3
    Renault 4 GTL Avatar od  frma
    Član od
    23.03.2009.
    Aktivnost
    03.09.2015
    Lokacija
    Slavonski Brod CRO
    Godine
    55
    Poruke
    431

    Re: Povratak odjavljenih

    Dobra stara vremena.
    Hvala što si podijelio sa nama ovu uspomenu,bravo!

  4. #4

    Re: Povratak odjavljenih

    Ko da si stavio moju fotku!Imam istu takvu

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Povratak odjavljenih

    E pa kapetane dobro ti nama dosao evo ja cu ti pomoci oko nekih stvari...
    sto se kocnica tice:
    1. promeni zadnje kocione klipove oni su ti jeftini cca 5evra komad (trebaju ti dva)
    2. proveri da li ti radi samostelujuci sistem zadnjih paknova (proveri da li su ti oni zubici u redu i temeljno ocisti i podmazi isti)
    3. zameni gumice na kocionim klipovima napred cca. 3 evra po tocku (naravno treba ti dva)
    4. sipaj novo kociono ulje i ispusti vazduh iz sistema.
    sto se tice lufta na trapu tu je situacija sledeca:
    1. zasigurno ces morati da menjash silen blokove cca. 700 din. za oba tocka
    2. gornje i donje kugle (ramena) ili kako ih vec ko zove menjash po potrebi tj ako ne valjaju oko 500-600 din komad (trebaju ti dve gornje i dve donje, donje se razlikuju leva i desna)
    3. krajevi spona isto menjash po potrebi tj ako ti tvoje ne valjaju oko 400 din komad
    4. letva volana ti ne sme imati mnogo lufta
    5. tockovi ti moraju biti izbalansirani inace ce ti isti opet razbiti trap
    6. amortizeri napred takodje moraju biti ispravni inace ce ti opet sve otici dodjavola
    7. pri zameni silen blokova treba obratiti paznju na potrosenosh srafa koji drzi gornju viljusku a koji prolazi kroz silen blokove jer vremenom trosi i gubi na obimu a to zna praviti veoma lep i postojan luft bez obzira na stanje silen blokova.
    pozdrav i srecno sa sredjivanjem
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  6. #6
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Povratak odjavljenih

    dugo nisam pisao ovdje jer sam radio na gs-u proteklih par mjeseci. njega sam se jučer privremeno riješio i vraćam se pobjedniku vremena nakon godinu i pol mirovanja u garaži. dakle hvala na pomoći, u međuvremenu sam počeo radit na njemu. kočnice su čini se dobre, samo su moja očekivanja prevelika - provozao sam sestričnin r4 koji koči 3-4x slabije od mog. rastavio sam čeljusti za svaki slučaj, očistio i podmazao, sastavio i odzračio, te naravno promjenio ulje. u trapu se pokazalo ipak da nema lufta, tako da je to ok. promjenio sam manžetu na jednoj poluosovini i odmastio sve što je mast iz puknute stare manžete zašpricala. napravio sam i većinu servisa, remenje, filteri, svjećice, kondenzator, termostat, termoprekidač, međutim došao sam do rutinske, a meni očito najkompliciranije stvari: promjene ulja. kao prvo nisam imao čime otpustit, ko za vraga nigdje normalne kvake viška, pa sam izbrusio jedan imbus. otpustio čep, podloška je bila od nekog tankog bakra i kao da je bila obložena gumom namučio sam se da ju skinem pošto se kidala, uopće se ne bi čudio da je još tvornička. kupio novu podlošku, 16, kaže mi u trgovini da nema 17, samo 16 i 18, a negdje na forumu sam vidio da treba 17. zavrnuo sve nazad, natočio ulje i vidi vraga - kapa. probao sam još dotegnuti, kapa manje, ali i dalje kapa. i šta sad da radim šta šta šta? nasekiro sam se ko 5 metara drva. nakon toga me čeka još dopunjavanje ulja u mjenjaču i novi auspuh, pa na tehnički. kupio sam za svaki slučaj i set za reparaciju karburatora, ali ne znam dal da se toga hvatam jer neću znat naštelovat smjesu kasnije. inače, planirao sam krajem mjeseca otić autom u poljsku na 6 mjeseci (studentska razmjena), tako da bih ga trebao što prije registrirati i voziti da vidim hoće li pokazat još kakvih slabosti. i tako. a vi, kako 'te, šta radite?
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  7. #7

    Re: Povratak odjavljenih



    Ako ti nije hitno previše, daj mi adresu na PP pa ti sutra pošaljem poštom bakarni dihting, originalan. Stići će ti za par dana...

  8. #8
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Povratak odjavljenih

    hvala na ponudi, ali čini se da sam pronašao krivca u trgovini su mi dali običnu ravnu bakrenu pločicu. bio sam u drugoj trgovini danas i dali su mi novu sa radijusom po obodu, za koju sam siguran da će dobro zadihtat. samo što moram ispuštat ulje bezveze vjerojatno ću ponovno izazvat ekološku katastrofu. evo i dvije sličice od prije par dana



    i nakon intervencije:

    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  9. #9
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: Povratak odjavljenih

    Jooj ljepote, samo naprijed

  10. #10
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Povratak odjavljenih

    što se ljepote tiče, dobio sam danas informaciju za jedne felge... vi šel si
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

Slične teme

  1. IDIBREACAJE......POVRATAK OTPISANOG
    Autor IDIBREACAJE u forumu Garaža
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 10.11.2012, 17:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •