Moji prvi pokusaji trgovine
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    24.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Moji prvi pokusaji trgovine

    Navescu nekoliko uzaludnih pokusaja kupovine:)

    1.R4 prvi vlasnik 89 garaziran bez ulaganja fiksno 600e uvece izasao oglas ujutru zovem -prodat
    2.91 god fiksno 600 bez ulaganja -prvi dan zovem kaze vlasnik ne radi mu nesto mob nisu to neke pare zovite sutra.Napisem kraj oglasa seronja.Zovem posle dva dana tip kaze ulicu i da ga zovem kada budem hteo da dodjem.Krenemo ja i otac. Kaze otac to je jedan crveni krs sa bg tablama vlasnik ujedno i farba i preprodaje ne moze da ga proda vec godinu dana.Kazem nije to ta ulica .Stignemo tamo zovnem na mob tip mi kaze sasvim drugu ulicu u blizini.
    Udjemo tamo a ono taj isti crveni reno sa bg tablama kao da je gitovan mistrijom.
    Kaze tata i meni je isto prvo dao drugu adresu pa sam ga ovde nasao.
    3.Pozle gledanja par krseva kojima su zadnje grede kao da su pacovi pravili tunele kroz njih ja izgubio volju za gledanjem.
    Svakog pitam kakve su grede i sanke svi se nesto prave nevesti kada odem sve trulo.

    4.Najinteresantnija prica:)
    Tata video jednog dobrog stoji godinu dana ne pomera se izbusene mu obe gume.
    Odemo na parking crveni reno boja matirana, gume busne,dve bubotke neko ga lupio pri parkiranju.Stoji sav utegnut,unutra kao u apoteci.
    Zapisem tablicu zovem ortaka da mi nabavi podatke.
    Dobijem podatke R4 GTL 87 god nije registrvan godinu dana.
    Bas sam se obradovao racunam ovog sigurno ne interesuje auto.
    Ukucam na belim stranama PTT ime vlasnika dobijem tel.
    Javi se neki dedica pita gde sam video auto objasnim mu i on kaze da ga je poklonio snaji
    i da ona moze da radi sa njim sta hoce, nije registrovan jer mu fali par sitnica.Da mi njegova cerka snajin br.
    Zovem snaju, morao sam prvo da joj ispricam celu pricu kako sam dosao do nje (nije bas ukapirala zasto sam morao prvo pravog vlasnika da nadjem. )
    Pitam da li prodaje auto?Ona- moram da se konsultujem sa zetom on radi u porseovom predstavnistvu zovite za dva dana.
    Ja vec kalkulisem koliko da ponudim.
    Zovem agenciju da se raspitam za troskove kazu: odjava ,nove tablice registracija i prevod 16100 din.Kaze mi zenska -morate dobro da mu spustite cenu.
    Dva dana ja lupam glavu do koje cene da idem:)
    Zovem posle dva dana i pitam -kako su protekle konsultacije u porseovom predstavnistvu?
    Zet joj je rekao ta se to ne prodaje.Ja joj kazem dobro neka stoji i dalje.
    Ona opet -imamo mi planove s njim.
    Vidim jos uvek mu ni gume nisu napumpali prava steta. :(


  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    Sta da ti kazem, ne daj se :)
    Ja sam prvo masu vremena stedio pare, i na kraju masu pokusaja trazio r4, nisam uspjeo. Uzeo sam drugo auto. Za sad fercera ok, ima milion sitnica za popravit se na njemu, al fercera za sad. A r4 sam zapiko sebi i gotovo. Ako kad iskoci koja prilika da zamijenim pola za r4 il nesto licno, a da je cetvorkica fina(najosnovnije stvari da ferceraju), uzimam odma. A zasad ce polo da obavlja duznost(uredno nadam se).
    Kosto Frik cesto kaze, naoruzaj se strpljenjem. To ti je najbitnija stvar. Evo npr u bl je izgleda nemoguca misija naci cetvorku, a ja nisam imao vremena, trea mi hitno automobil, i moro sam uzet drugo avto. Ti ako nemas takvih hitnoca a ti brale polako trazi, zovi oglase, lutaj po gradu, raspituj se. Naletice kad tad nesto fino.
    Hehe zelim ti svu srecu koju meni slucaj nije podario.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    Ne gubi zivce i upamti da je vecinu nas ovde pronasao reno 4 a ne mi njega, tako da... naci ce on tebe
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    To Sonne: Potpisujem!!! Strpljen - spasen!!!


    To Argonaut1:
    Bitna je dobra volja i para u depu!!! Sve je ostalo nebitno. I ja sam imao namjeru ispisati par redova o svojim ''mukama jezevim'' i ''baksuzlucima'' sa kupnjom Katre, ali... reko sam sebi... Necu daviti ekipu
    Ja jos dan danas ne mogu preboliti tri taaaako dobre prilike da je to milina. Sto je najgore - ne znas koja je bolja od bolje. Zdrave da zdravije ne mogu biti.
    Ali... Bit ce Katri - vjeruj... Ta ce cudesa nadziviti sve nas na ovome forumu. Znaci... Samo strpljivo... ne zuri sa kupovinom i ne srljaj... I onda kad se budes najmanje nadao - BAM! Prilika samo takva.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    Citat Sonne kaže:
    Ne gubi zivce i upamti da je vecinu nas ovde pronasao reno 4 a ne mi njega, tako da... naci ce on tebe
    Potpisujem....

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    24.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    Danima gledam jednog metalik svetlo plavog .
    Jutros se odvazim napisem ceduljicu
    "Zainteresovan za kupovinu Vaseg R4 tel. 063 376 xxx.
    posetite www.renault4.serbia.com"
    Racunam ako nije za prodaju bar neka nam se pridruzi jos jedan clan.
    Zvoni mob posle dva sata, javi se gospodin prodao bi reno.
    1991 god presao 130000 km .Trazi 1300e.
    Kaze platio ga 2000e pre par godina i to je covek kukao kada mu ga je prodavao.
    Vozi kamion nema racunar.
    Sta da radim, rekao sam mu da nemam toliko para ali da bih rado pogledao iz radoznalosti kako izgleda.
    Svraticu cisto da vidim kako mu izgledaju vitalni delovi posto jos nisam zagledao zdravog:)

    PS ako smaram sa ovakvim postovima recite slobodno,dok vi lickate vase ljubimce ja mogu samo da razgledam i da kuckam o tome.

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Moji prvi pokusaji trgovine

    ma ne smaras, nego ti otidji u svakom slucaju, i pregledaj SVE ama sve sto se na autu moze pregledati. za svaki maler, kvar, ogrebotinu, trulez, kap ulja, ti oduzmi po koji evro, na kraju ponudi sumu koju mozes ponuditi, uz obrazlozenje da ne vrijedi toliko koliko trazi zbog datih malera koje si otkrio. Sto ih vise otkrijes to bolje po cjenu. Naravno ako otkrijes da je sasija trula to nije dobro :(
    sretno s cjenkanjem, budi uporan, i ostra oka. Ako imas koga da krene s tobom povedi i njega, cetri oka vide vise malera nego dva.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Moj prvi
    Autor oskar su u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.03.2014, 19:58
  2. Moji Oldtimeri!
    Autor miroslavbl u forumu Garaža
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.02.2014, 12:27
  3. MOJ PRVI AUTOMOBIL
    Autor Argonaut1 u forumu Café
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.02.2011, 14:12
  4. prvi post
    Autor darkonije u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.05.2008, 21:13
  5. Zdravo kraljevi moji...
    Autor Rendzerica u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.11.2007, 06:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •