Skidanje instrument table na GTL-u
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 50
  1. #1
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175

    Skidanje instrument table na GTL-u

    Imam sledecu muku: otisle su mi sijalice u instrument tabli za srednje i dugacko svetlo, pa pri voznji nocu vrlo se cesto zaboravim i ljudima koji mi dolaze u susret "isterujem" oci... E sad, pre neki dan sam pokusao (bezuspesno) da skinem uinstrument tablu, ali kada sam pokusao da skinem volan naisao sam na problem. Nikako ne mogu da izvucem volan sa osovine - pola sata sam se preznojavao ali nista. Jedino se nosim mislju da skinem osovinu volana direktno sa zupcaste letve jer tada volan moze da se izvuce u kabinski prostor nekih 10-15cm. Da li cu moci tada nekako da izvucem tablu? Usput, interesuje me kakvi prikljuci postoje sa druge strane table, i nece li se mozda desiti da zahebem nesto sajlu za kilometar sat pa da imam muke i nevolje da sve to vratim nazad? O cemu da vodim racuna?

    Pozz,
    Aleksandar
    An, an, an, an, an...!

  2. #2
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Uffff,i ja sam imao isti problem........malo ga naprskaj sa WD-om,pusti neka odstoji malo pa probaj udri levo-desno Ako nece ponovi sve to pa aj jovo nanovo....a da skidas sve mnogo je komplikovano!

    P.S. Ja mislim da ne treba da se skida volan zbog sijalica,mozda gresim
    ......we are the first to program your future......

  3. #3
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Ma prskao bi ja WD-om ali gde??? I osovina i volan su cisti, bez rdje, i bukvalno nema prostora izmedju gde bi WD mogao da procuri. Sto se seijalica tice, one su sa druge strane table i nemoguce im je prici kroz prostor ispod konzole (sve sam prste isekao o neke ostre ivice pokusavajuci da nekako doprem do sijalica ali je bilo neizvodljivo ).
    An, an, an, an, an...!

  4. #4

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Moraš da skineš kompletnu crnu plastiku (od vrata do vrata). Odšrafi sve šrafove. Pazi jedan je sakriven na sredini u procepu kod šoferšajbne, krstasti, mal'te ne se i ne može videti. Mislim da ne treba skroz da se odšrafi pošto je na plastici šlic a ne rupa pa se plastika samo povuče naniže, Ako ga skroz skineš obavezno prvo njega ušrafi pre vraćanja cele table na mesto. Onda povuci plastiku prema sedištima i dolaziš do instrument table "zguza" i vrlo je lako promeniti sijalice. Ne možeš sa strujom ništa da zaj... sve i da hoćeš zato što se džekovi razlikuju, mada struju i ne moraš otkačinjati. Pazi kad vraćaš na sundžerčiće koji dihtuju kanale za vazduh i isto da te kanale lepo uklopiš jer ti zimus neće duvati na šoferšajbnu kada je najpotrebnije već u tunel ispod crne plastike što je beskorisno.

    Ako sam u pravu i ako sam ti pomogao biću jako srećan. U slučaju da ti treba neka sijalica imam ih pa ću ti dati, no problem.

    Ajd sa srećom na posao...

  5. #5
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Zoki, ali sta dobijam skidanjem cele konzole kad ja ne mogu nikako da izvucem onu malu masku koja dolazi sa prednje strane instrument table? Aj molim te, malo mi detaljnije pojasni...
    An, an, an, an, an...!

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Zoki zao mi je sto moram da ti kazem ali nisi u pravu.
    Naravno da ne mora da se skida cela tabla vec samo okvir koji dolazi oko same instrument table (takodje drzi i prekidac za svetlo i brisace) i onaj koji ide ispod volana i oko kontakt brave. Sve sto treba je da se odvrnu tri srafa koja su ispod volana na toj plastici (malko su sakriveni) i u 99% slucajeva treba skinuti i volan posto se tesko izvlaci ona gornja plastika ako se volan ne skine (meni je to samo jednom poslo za rukom).
    Sto se tice WD-a cuti i prskaj prodire on ne boj se a volan malko "ljuljaj" tako sto ga uhvatish levo i desno i neizmenicno gurash i vucesh jednu pa drugu stranu (znaci kao kada bi nekoga uhvatio za usi i vrteo mu glavu na jednu pa na drugu stranu ) znaci nikako nemoj da zapinjes i vuces ka sebi da ne bi isti dobio po zubima. I ne moze da spadne sve i da nece.

    Btw. evo ti jedna mala fora dok to ne sredish: ukljuci prekidac za svetlo za maglu i lampica za maglenke ce ti svetleti kada su ti upaljena kratka (oborena) svetla. Kad upalish duga ona ne svetli tako da ces uvek znati koje ti je svetlo upaljeno.
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    za volan, da bi skinuo, odsrafis centralnu maticu koja drzi volan i zavijes je da bude starija od osovine volana za jedan krug. uzmes cekic, volan nategnes kolenima ka sebi i cekicem udaris po matici (zato se ostavlja matica da bude starija od osovine da ne bi ostetio navoj na osovini). udari malo jece ali nemoj udarati mnogo jako po matici, ako nece tako, onda uzmes parce gvozdja, tako da moze da prodje kroz maticu i naslonis taj komad gvozdja na osovinu volana. tako mozes cekicem da udaris koliko god mozes. nemoj uzimati cekic od 100 ili 150 g, vec ti za to treba malo veci cekic.

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Ja sam menjao sijalice kao šro je Sonne opisao
    Ono za onaj prekidač nesam znao

  9. #9
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Citat milosbeli kaže:
    za volan, da bi skinuo, odsrafis centralnu maticu koja drzi volan i zavijes je da bude starija od osovine volana za jedan krug. uzmes cekic, volan nategnes kolenima ka sebi i cekicem udaris po matici (zato se ostavlja matica da bude starija od osovine da ne bi ostetio navoj na osovini). udari malo jece ali nemoj udarati mnogo jako po matici, ako nece tako, onda uzmes parce gvozdja, tako da moze da prodje kroz maticu i naslonis taj komad gvozdja na osovinu volana. tako mozes cekicem da udaris koliko god mozes. nemoj uzimati cekic od 100 ili 150 g, vec ti za to treba malo veci cekic.
    Ovo mi se cini kao dobra fora! Probacu cim mi stigne auto.
    An, an, an, an, an...!

  10. #10
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175

    Re: Skidanje instrument table na GTL-u

    Citat Sonne kaže:

    Sto se tice WD-a cuti i prskaj prodire on ne boj se a volan malko "ljuljaj" tako sto ga uhvatish levo i desno i neizmenicno gurash i vucesh jednu pa drugu stranu (znaci kao kada bi nekoga uhvatio za usi i vrteo mu glavu na jednu pa na drugu stranu ) znaci nikako nemoj da zapinjes i vuces ka sebi da ne bi isti dobio po zubima. I ne moze da spadne sve i da nece.
    NA sta si mislio ovde - sajlu brzinomera ili...
    An, an, an, an, an...!

Slične teme

  1. Skidanje instrument table
    Autor Attila u forumu Enterijer
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.12.2009, 13:50
  2. skidanje stakla
    Autor renault1979 u forumu Enterijer
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.03.2009, 20:50
  3. zamena instrument table
    Autor jezeraš u forumu Enterijer
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.03.2008, 20:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •