Litl pis of hevn ;) - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 80
  1. #71
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Pa malo novosti iz Litl Pis Of Hevna...

    Uspio sam nabaviti jos jednu Bubu - slobodnim stilom odokativnom metodom godiste je oko 70-e +/- godina gore/dolje...
    E sad... Vrijeme je da uradim neke stvarcice u vezi Bube i evo slijedeceg scenarija:
    1.)Mojoj Bubi je pukla karika (izgleda) i potrebno mi je zamijeniti motor. posto je to famozni 1200 motor koji se pokazao neunistivim i najboljimu cijeloj VW gami zracnohladenih Bubinih motora - naravno da ga necu prodavati. Naravno da nemam para za generalku jer je potrebno cca 4500Kn (cca 600Eura) za sve (pritom doslovce islim za SVE) dijelove za generalku i onda bi taj motor drljao jos doslovce iducih 35 godina.
    Mojoj Bubi je kriva poluosovina od prvog dana (sitniji kvar - jedino sto ide zadnja desna ''u osmicu'' tako da sam mislio mijenjati i mjenjac (zato se i zove mjenjac - da se mjenja!!! ) kad nabavim neki dobar motor za Bubu.
    2.) Buba koju sam nabavio je kooo-mpleeee-tna 1300 Njemica ali mislim da joj limarija nije bas bajna - onako odokativno jer nisam niti gledao jer mi je bio bitan samo motor. Sa te Bube bi skinuo kompletan pogonski sklop motor/mjenjac/zadnji most i prebacio na moju. Uzeo bi jos par dijelova i onda...
    3.) Ostala bi ta karoserija bez motora i mjenjaca, ostao bi moj stari mjenjac (koji je ispravan i koji vozi bez beda) imam jos jednu golu fuuuul, ful zdravu karoseriju iz '73-e na kojoj je zadnji most i ispravan mjenjac... Upravo sam ''alarmirao'' Bubaljupce iz Rijeke i okolice da dodu na čerupanje dijelova jer bi nakon sto slozim svoju Bubu ostalo uistinu brdo dijelova i dvije skoljke KOJE CU DOSLOVCE PODIJELITI tako da ako netko ima jos dva fara u garazi, pet sarafa i lajsnu od Bube moze si preko noci ''sklopiti'' Bubu samo tako... Sta ces kad sam dobar, zgodan i lep... Meni ne treba toliko toga. Cak stovise - samo mi smeta a nekome bi moglo dobro doci da mu Buba ''padne s neba''...
    Zasto sve to pricam...
    Nakon toga bi mi ostao Volvo koji je fakat dobar i ostala bi i Buba koja bi bila cakum-pakum... Kad cucne Katra
    :smajli/koji/moli/Boga:
    onda bi danas sutra regao ili Bubu ili Volva kao oldtimera zavisno od stanja Katre. Znaci... Vozam se Katrom skoro do pred istek rege (uvjet za regu oldtimera je da imas auto koji glasi na tebe - a taj oldie bi bio kao drugi auto), registriram Bricka ili Bubu i Katri obavim neki opsezniji zahvat - bilo limarija ili samo antikorozija za vjeke vjekova nije bitno. Bitno da se imam cime vozati dok je Katromatik na rehabilitaciji...
    Sto se tice Cetvorke... Ako bude Boga nadam se da krajem 10.mjeseca kupujem Cetvorku... Ne volim to ovako unaprijed govoriti - vec sam se par puta razocarao, ali... Ovo mi sluti na dobro... Eto, daj Boze srece pa da čučne Katra... Vec sam ju zaboravio voziti...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #72
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Znači najizad Katra u najavi

  3. #73
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Drzimo palceve za Katru i ostale najavljene radove

  4. #74
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Hvala na dobrim zeljama...
    Brine samo sto je ''Bijela kava''... Takve su mi tri vec izmigoljile iz ruku... Sve jedna bolja od druge... Ova koju ciljam je od nekog djedice... Prvi vlasnik, 90-a godina ako se ne varam...... Nesto sitno preko 100.000km... Cini mi se 105 ili 108... Zvuci kao dobar put za razocaranje...
    Da je crvena ne bi se brinuo... Ili bilo koje druge boje... Ali ove ''kremaste'' me ubijaju...
    Ja sam optimist... I kao morski pas... Moj je moto da moras uvijek biti u pokretu, uvijek nesto kombinirati i cackati... Nikada stati... Samo pokret i pokret i pokret... Kao morski pas... I svako malo ti uleti kakav zalogaj... Tu i tamo ti ''uleti'' i nesto straga ali stisnes zube i opet glava gore... Dok ne kupim Katru - Litl Pis Of Hevn nije potpun. Sa Katrom se krug zatvara... Dao Bog...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #75
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Evo malo novosti u vezi Litl Pis of Hevna... Na zalost bez slika... Kad bi vam rekao da se sve to odigralo taaako nabrzinu da se nije stiglo poslikati... Znam da mi ne bi vjerovali i rekli bi da i iz boxeva Formule 1 ima slika i filmica, ali... Ovo je uistinu odigrano i ucinjeno u treptaj oka...
    Znaci prica ide ovako... Ukratko... Nazvao me je Boris, moj dobar prijatelj, exvlasnik onoga famoznog otpada na kojemu sam provodio dane i noci... I kaze da ima jedan njegov poznanik Bubu kojku bi frknuo u smece (staro zeljezo) i da dodem vidjeti jer zna da mi je kihnuo moj motor (vjerojatno pukla karika) na Bubi. Prva asocijacija mi je bila da je to olupina do boli kad se baca, ali me Boris uvjerava da motor odlican. Cak stovise, jedno vrijeme ju je cak i servisirao. Ja ne budi lijen, kad je za đaba i vidim Buba k'o Buba...






    Da ne duljim dalje, nakon sto sam vidio da je cijela i da je đaba i da joj je motor (po preporuci) dobar odlucio sam ju uzeti. Ali kako je vec u Litl Pis Of Hevnu poprilicna guzva odlucio sam se na slijedece:

    http://www.oldschoolhr.com/forum/viewtopic.php?t=8411

    I tako mi odlucili rascerupati tu Bubu, uzeti motor/mjenjac i jos poneke dijelove. Tog istog dana je majstor Boris skinuo svjecice i prespricao cilindre iznutra sa WD40 i to u dva navrata prije nego sto je rucno okretao radilicu jer su kocnice zapekle. To je radio dva dana, svaki dan po nekoliko puta ponavljao ciklus WD40 i okretanja radilice rukom.
    Paaljenje Bube je nesto fascinantno i mora se ispricati... Znaci, auto nije paljen dvije i pol godine zavrnemo svjecice, uspemo 5 litara corbe u rezervar, sa veeelikooom spricom (injekcija) navucemo gorivo kroz cjevovod do pumpe za benzin i verglanje... Zvrrr-zvrrr-zzzvzzzzvzzz... Nista... Buba mrtva. Drugi put... Treci put... Nista... Ja vec pomislio nista od paljenja - bit ce jeb...PIIIP..da. Kad odjednom pocne kihati i stucati... PIFFF-PUFFF i kao da ce upaliti... Opet zavergla sa pola gasa i pocne se paliti... Opet je zavergla, sve su to kratki pokusaji - po sekundu, dve; najvise tri... I cim je ''osjetila'' benzin pocne paliti... To je taaako pucalo (lonac je bio trul da truliji nije mogao biti), tako ''kihalo'' da je to cudo... I odjednom upali... BRRROOOMMM...bum-bum...BROOOOMMM...puf-bum...
    Nakon par minuta drzanja na leru, nakon sto je izdimila sav onaj WD40 i sagorila sve one jadne paukove i bubašvabe iz auspuha i Bog-te-pitaj-otkuda-jos prestala je dimiti i mogu reci da radi kao sat. Ponavljam: nakon vise od dve i pol godine stajanja.
    Kako taj tip ima garazu sa dizalicom u jednom danu smo skinuli taj motor/mjenjac skinuli moj motor/mnjenjac i dopeljao sam jos jedan mjenjac jer je ta Buba donor zavrsila na Krku pa da ju tip lakse nakrca na kamion. Informacije radi, ako Buba nema mjenjac - ne mozes joj montirati zadnje kotace/trapove i ne mozes ju voziti/gurati/slepati.
    Iduci dan je sve to sjelo na moju Bubu i doslovce nisam stigao skakati doma po aparat jer sam ujutro radio (majstor Boris je bio u garazi), a popodne sam slagao Bubu sa majstor Borisom. Sad Buba ide kako treba, radi kao sat a fascinantno je da platina skoro da i nema koliko su potrosene isto kao i elektrode na svjecicama. ??? Trebam joj jos staviti novi auspuh, imam nove svjecice, kablove, platine, bla-bla... sve, sve - SVEEE... I bit ce Buba ko zmaj.
    U meduvremenu su se ''razgrabili'' ostali dijelovi - dvije skoljke, tri mjenjaca, dva motora, brrrdo limarije i mehanike... Stekao sam poznanstva sa nekim novim ''pacijentima'' i ono sto je najvaznije svi su rekli: ''Eeee, ako ti ista bude trebalo - samo zovi... Hvala... zar ti uistinu ne trebam nista dati...?!? Evo, bar za cugu...'' A u garazi koja ima dizalicu - ima bome i frizider Pa ih jos i pocastio sa hladnim pivom, mezom, ja otresao dva-tri bambusa... Tko je htio zveknuo je dve-tri ljute (domaca loza i domaca sljiva...) I svi sretni i zadovoljni...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #76
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Sto se tice novih planova... Ovako...
    Ako da Bog, a trebao bi dati za kojih tjedan dana bi trebao uzeti Katru... Mislim da sam nakon skoro dve godine vise manje non-stop trazenja/gledanja/pronalazenja i razocaranja napokon rijesio pazar. Trebam samo cekati ovih par dana da se tip vrati u HR i da obavimo kupnju. Iskreno... Iako je vec sve dogovoreno - ne vjerujem sve dok ne sprasim dva rezervara goriva.
    E sad... Znaci scenarij je slijedeci... Katra je u odlicnom stanju... Tek je pocela laaagano cvjetati oko zadnjih torzija. Regao bi ju i vozio takvu kakva je - a dobra je do boli, samo bi ju nekako zastitio od korozije, privremeno i ''tek toliko'' da nije ful izlozena vodi, soli i svemu onome sto ne valja.
    Za to vrijeme bi osposobio Bubu da bude pic-pic i regao ju kao oldimera (platis samo pola osiguranja, nemas eko-test i jos neke gluposti na tehnickom, niza cestarina, itd...) i odvezao ju u Koprivnicu neka tamo bude u staglju (svojevrsna garaza). Za to vrijeme bi se skupljale pare za Katru, odnosno iduce godine, ako Bog da, kad istekne registracija, trebao bi ju odvojiti od sasije i srediti detaljno. Znaci: urediti sasiju, zastiti kako Bog zapovijeda za vjeke vjekova... Vjerojatno cemo ju i prefarbati u neku atraktivniju boju.
    Inace... Ne zna se tko je vise uzbudeniji cura ili ja sto cemo NAPOKON OPET [kupiti Katru...
    Dok se Katra sreduje - trebao bi se i Volvo regati kao oldimer jer taman slijedece godine on dobiva status oldtimera (iako opet napominjem da to nisu oldtimeri...) Sto se Volva tice... Ispalo je da je taj motor odlican (iako mu jos nisam mjerio kompresiju niti isao do Boschiste) Sad kad je malo zahladilo isto pali ''na prvi zub'' dok je hladan iako se ja kao rodeni skeptik i dalje bojim jutarnjih mrazova... Mislim da kad prvi put ''stisne zima kako treba'' nista od paljenja do proljeca... Aliii... Zivi bili pa vidjeli... Za sada je otvorena opklada izmedu mene i Majka - on kaze da ce paliti, ja sam skeptik... Cuga i klopa je u igri... Uglavnom... Budalama je lako naci zanimaciju i razonodu...
    I tako... ''Eppur si muove!!!'' rekao bi Galileo. Nadam se da cu drzati korak sa mojim planovima... A na proljece, ako da Bog da kupim Katru - ide se na put do vas... Dao sam sám sebi besu!!! Pa da vidimo sta ce od svega toga biti... Pa makar morao prije toga do Pule skoknuti po onoga bazendžiju pa sa njim polaaaako uz limenku dve naizmjence tehnikom ''ja pijem - ti vozis, pa se mijenjamo...'' sve do Srbije...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #77
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Veliki pis of hevn

    Nedje po Amerikama

    Za pocetak jedna rat look buba

    http://s14.photobucket.com/albums/a3...ent=CTP340.jpg

    a ostalo vidite sami ima bas svasta
    http://s14.photobucket.com/albums/a3...TP09/?start=20

  8. #78
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    E ovakvog je Stingraya imao Majk... Pocetkom devedesetih... Kad mu je stisnuo gas na pet metara od auta su ti se stresle kosti i otpalo meso sa njih...
    Nije bio ove boje pijeska, nego crno srebrni... Pila samo takva. To je taaaako majusan auto (u americkim mjerilima, naravno... ) da je tesko zamisliti da ima tao snazan (citaj: MOCAN!!!) motor.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #79
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    E paaa... Ima nekih novosti u ovom Malom Parcetu Raja...
    Ne znam ako sam ikada rekao i spomenuo, aliiii... Jednom prilikom me je nazvao nas dragi Petak i rekao da ima neka Katra na Krku... Za daba. Kako je tesko zabu gurnuti u vodu, ja lijepo nazvao co'eka, co'ek rekao o cemu se radi, ja nazvao drugog co'eka, onoga sa Volvom i taj Volvadžija ju je doslepao u Litl Pis Of Hevn.
    Katra je kompletna, u voznom stanju i podosta truljkava, ali joj je motor uistinu u fenomenalnom stanju iako na satu ima preko 200.000km
    Ta Katra je trebala biti samo donor nekih dijelova, trebala se rastaviti kad se uhvati vremena, ali... Kako je zivot pun iznenadenja, pitao me Majk da li bi se mogla registrirati? Kako stvari stoje, najvjerojatnije ce ju regati jedna cura, bikerica, koja ce si urediti Katru da se ima cime voziti dok joj je motor parkiran preko zime.
    Uglavnom... Ako nista drugo - jednoj se Cetvorci produzio zivot, a kako mi se cini... Dobili smo jos jedan luuuudi par opsjednut ovim autom. Za sad samo sramezljivo gleduckaju po forumu (dive se Pashinom Stealthu ) a kako je cura zavrsila kiparstvo - mislim da ce joj Katra posluziti kao svojevrsna umjetnicka instalacija.
    Zivi bili - pa vidjeli...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #80
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Evo nadjoh jedan interesantan oglas... na zalost ne pise cena
    http://www.polovniautomobili.com/ogl...an_sport_gs/#0
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •