Litl pis of hevn ;) - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 80
  1. #21

    Re: Litl pis of hevn ;)


    Ovakvi su bili. Ima ih i po BGD-u ali jako, jako retko jer ovde, kao što znaš zimi so uništava auta. Bio je i 850-special. Taj je išao bukvalno kao osa. Za to vreme bio je čudo od serijskog auta koliko je iz relativno male kubikaže izvučeno snage i živahnosti. Imao sam priliku da ga vozim i bio sam, sa obzirom na moje godine, fasciniran.

  2. #22
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Osa je bila kod nas u oglasima nedavno za male pare,ali nema je više...

  3. #23
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Friku a i ostalim poznavateljima bube jedno pitanje. Kolko buba kad joj tako stavis nov motor moze da predje do generalke? Procitah po nakim forumima oko 100.000 maksimalno 150.000.
    Inace buba i peglica mi od svih auta koje sam cuo imaju ubjedljivo najbolji zvuk. Peglica pogotovo :)
    Ih kako bi nekad volio probat u zivotu obic krug s ta dva auta... i jos mnoogo njih :)
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  4. #24

    Re: Litl pis of hevn ;)


    A NSU 1200. Njegov zvuk bio je legenda. Brate ja se sećam kraja 60.tih oko "Ušća" NSU-1200TTS.
    Došle Švabe i napravile branje prvih mesta. Ta auta, budženi naravno, su išla 200 'ladno. I serijski su bili zmija isto, mada su bili nestabilni, pa motor nazad, pa malo uzani. Pričalo se i da se lako prevrnu...



  5. #25
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    To BIBAZOKI i to Djordje...

    Prinčina je bio zvijer od auta...
    To sto kazes za nestabilnost je istina. Motor mu je bio vrlo startan, cak iza danasnje pojmove a naprijed je lagan sto rezultira izrazitom podupravljivoscu, odnosno to je ono kad auto ''bjezi preko nosa''. Za razliku od preupravljivosti kad ti auto ''guzicom oce preteci nos''. Zbog toga sam odustao od Porscheovog Typ4 motora za Bubu. Nasao sam ga za sitnu paru ali sam se na vrijeme odlucio da ga ne kupim. Imao sam priliku voziti malo ''napaprenu'' obicnu Bubu sa dva karburatora i doradenim glavama. Fora auto ''grize'', ubrzava sasvim sloidno, ali sta ce ti takav auto kad moras kociti 100m prije zavoja. Ako uletis ''zivlje'' u zavoj klizi nosom i koliko ti god okretao volan ona ide ili preko crte ili u leti van sa ceste. Jos joj je i guza nervozna pa kad jos i proklize zadnji kraj - tek je onda veselo. Nekad uhvati kotru pa lijepo izdriftas zavoj... A nekad corak - klizis nosom, oduzmes gas, baci ti guzu das gas udaris kontru a ona bokom svakako samo ne kako ti hoces. Zato su mnogi bas u Prinčeve i Škode 120 Coupe stavljali vrecu cementa da bi bili ''tezi'' pa da se bolje upravlja. Naravno da to ''ne drzi vodu'' jer je ta dodatna masa ''slobodna'' nije na karoseriji i u vecini slucajeva amortizeri ne mogu ''upiti'' gibanje i tek onda nastaju belaji. Vecinom su ti ''mladi piloti'' skoncavali udarajuci u drvo ili sletajuci sa ceste ili podletajuci pod kamion.
    Takoder je imao i jos jednu manu - a to je: prelijevanje goriva na karburatoru sto je znalo rezultirati pozarom ako igdje zaiskri.
    Sto se Bube i njenog motora tice... Neka se ne nadu uvrijedeni modovi i admini jer je ovo ipar Renault4 forum... O trajnosti motora ''nakon generalne'' je vrlo tesko govoriti jer koliko je god motor Bube jednostavan - ima nekih svojih caka.

    Upamti slijedece: SVE STO JE JEDNOSTAVNO U BITI JE KOPLICIRANO!!!
    Slicno je i sa Katrinim motorom - naizgled je jednostavan i doslovce bilo tko tko se imalo kuzi u mehaniku i ima prostora, alata i vremena moze sloziti generalku na Katri. Tocnije moze ''sloziti'' jer kao sto sm rekao i prije - i Katrin motor je u biti jednostavan - ali ima neke svoje ''musice'' i ''cake'' koje znaju majstori svoga zanata. Kod Katre je, izmedu ostalog naravno, ''caka'' sa visinom kosuljica cilindra koje moraju biti na tocno odredenoj visina nakon ''potapanja'' u blok. Ako su previsoko - opterecuje se brtva i dolazi do propustanja, ako su pak prenisko brtva glave se ne moze dobro stegnuti i opet dolazi do pregaranja.
    Slicno je i sa Bubinim motorom.. Kod njega je ''caka'' sto je sav od aluminija i sto je zracno hladen i mora imati neke svoje tocno propisane tolerancije dosjeda i sto je najvaznije kod tog motora - momenti pritezanja svih sarafa i matica moraju biti strogo postovani. Takoder je upitno koji se materijali ugraduju kad se radi generalka. Evo samo primjer... za Volva mi treba minimalno 10,000 Kuna (cca 1,400 Europskih dinara) dijelova za generalku. Kaze frend - previse!!! Za te pare on slozi Mercedeovu masinu. Pa kad sam mu poceo nabrajati dijelove:
    *6 klipova
    *6 setova karika
    *lezajevi
    *sve brtve i semerinzi
    *pumpa vode
    *ventili
    *pumpa ulja
    *reparacija Bosch pumpe
    *dizne
    *remen
    * i jos milion toga
    on kaze: ''Pa ti mijenjas sve!!! Klipovi se samo operu i ne treba ih mijenjati osim ako nisu ful pojedeni cilindri. Ventili se preslajfaju... Ovo ovako - ovo onako...'' Pa normalno da mijenjam SVE!!! Ako je generalka - onda je generalka!!! Brtva glave je od 300 do 550 Kn. Ziher necu uzeti onu od 300. Karike su od 150 Kn do 400Kn. Pogadas koje cu uzeti... ''Pumpu ulja ja ne bi mijenjao - ziher je dobra'' E vidis ja bi ju rado promijenio... Nakon 30 godina ziher nije ko nova. Itd... Tu se moze razglabati u nedogled.
    Sto se tice motora Bube doslovce su nepoderivi. Kao i Katini!!! S tim da Buba ima ''prednost'' nad katrom jer trosi milion litara za razliku od <katre koja trosi kao Zippo. Ako su obadva motora originalni, pogotovo ako su to Bube 1200 i Katre TL rade preko 300.000Km bez beda. Doslovce!!! Bolje je uzeti takav motor sa 250.000 i znas da trosi malo vise ulja - Buba malo vise kad joj je 0,5Lit - 0,8Lit normalno i voziti se na miru jos skoro 100-tinjak tisuca nego uzeti ''novi generalno sreden motor''. Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Frend ima Bubu u koju je ugurao motor koji je stajao doslovce 10 godina i ima minimalno 185,000Km - mozda ima i 285.000Km (jer ima kilometar sat sa pet znamenki i uzeo ju je sa 85.000Km). Malo slabije vuce, malo vise trosi ulja, ali on ne staje od Rijeke do Zagreba ili od Rijeke do Splita. Dok njegov frend sa ''novim generalno sredenim motorom'' mora tu i tamo stati jer se pocinje grijati. Ide bolje i bolje vuce ali se tu i tamo zna pregrijati.
    Ali ako majstor napravi generalku kako Bog zapovijeda - to je onda jedna sasvim druga prica. Ima jedan takav majstor u okolici Rijeke. Tip je kao klinjo 60-ih radio u VW servisu kao segrt i ostao tamo sve dok nije otvorio svoju radionu. E on kad napravi generalku tada Buba ide 300.000Km bez da trepne!!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #26
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Citat BIBAZOKI kaže:

    Ovakvi su bili. Ima ih i po BGD-u ali jako, jako retko jer ovde, kao što znaš zimi so uništava auta. Bio je i 850-special. Taj je išao bukvalno kao osa. Za to vreme bio je čudo od serijskog auta koliko je iz relativno male kubikaže izvučeno snage i živahnosti. Imao sam priliku da ga vozim i bio sam, sa obzirom na moje godine, fasciniran.
    U jednom ovakvom samo belom su moji matorci išli dovesti mene iz porodilišta. Zbog toga sam jako emotivno vezan za ovaj model. Inače je stari im'o Fiću boje trule višnje, ali komšija, koji je tada bio direktor Hidroelektrane se usprotivio tome da se dete izvede u Fići pored njegovog ganjc novog Fijata. I eto, tako je ovaj model ušao u moj život i ostao jedini Fijatov model prema kome imam neku emociju...


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  7. #27
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Litl pis of hevn ;)

    Ne razumijem sto svi imaju mrznje prema fiatu :)
    Evo sad da se nadovezem na Frikovu pricu oko generalke. Znaci more buba ic preko 300.000 :)sluso sam sa raznih strana da su to neunistiva vozila, dok ce drugi reci da im stalno nesto produvava, da su bila neunistiva za tadasnja vremena i da su danasnja kola znatno bolja. Iskreno ja npr. onu novu bubu ne bih mogao voziti da mi je neko dzabe da. Ono napraviti je bio smrtni grijeh :)
    A rade ljudi slabo te generalke, polugeneralke kosto jaran jednom rece, zamjeni karike tuc muc i kaze radio sam generalnu. Pa naravno kad se nema para nema se, al nemos ni ocekivat da ti onda do vijeka staje. Ja nemam nekih para, a treba mi vozilo, pa cu naravno kupit neku staru makinu, ali i da imam puno vise para, da mogu sebi priustit neko novije ili cak novo vozilo, ja to opet ne bi uradio.
    Ponovo bi kupio staru makinu, naso jako doobre majstore, jako dobro ih platio, da se uradi generalnka, komplet limarija, vjesanje, sve sve sve. I imas auto za kladim se u sta oces znatno duzi niz godina od onog sto dobijes kupnjom kakog novijeg modela. Mozda i grijesim, al trenutno misljenja sam takvoga.
    "podupravljivoscu, odnosno to je ono kad auto ''bjezi preko nosa''. Za razliku od preupravljivosti kad " ahahhaha posle toliko vremena doznadoh za naski termin za oversteer i understeer. Hehe sjetih se sad imaju oni filmici na jutubu kad neka zenska vozi se sa Kolinom rip :( i pita ona njega sta je oversteer i objasni on, pita ona njega sta je u ndersteer a kaze Kolin:"Understeer is a crime" car
    A ovi skakajuci auti...ima od jarana cale skodu staru, ali onaj noviji tip sa velikim svjetlima naprijed. I auto moze fino povuc. I jednom se mi vozimo s njegovim caletom, 3 nas, i pravac dobar al put nikakav, i ovaj(vozi blentavo uvjek inace covjek) usporio ono vozi on pofino, al moglo bi i vise, kaze covjek nemoze vise skace nos, sta bolan skace, gledam jel dobro cojeku
    Nego da kazem koju rjec u odbrani fiata, moram :)
    Imo sam una, 1.3 dizel 45 konja. Doduse nije bio italijan, karoserija je naravno bila talijanska, ali na motoru je bilo ugravirano FIAT -- Made in Brazil.
    Kod mene je to auto bilo jako dugo vremena, posnije sam saznao da je auto vozio neki totalni ludak koji se na njemu maksimalno izivljavo, i onda tutno to auto nama. Vala neka je. Generalku ili bilo sta nikad nije niko radio na tom motoru.Imo je fiat kvarova ponekad oko vjesanja,struje,limariju da ne spominjem :) Ali sve sto je ikad na motoru bilo radjeno dok je bio u nas je mjenjana je vodena pumpa, grijaci, i hladnjak.Samo motor apsolutno nista. Spomenuh prethodni vlasnik maltretiro auto, vala maltretiro sam ga i ja, mladost ludos. Ubacis u trecu i pustis da motors skici, slajfaj, drndaj, taj motor je prokuvo meni jedno sto puta. U pocetku sam bio jako jako nemaran vozac prema toj makinici. Rezultat? Nista. Nikad nije pomjeso ulje i vodu, dobio emulziju, ili bilo sta drugo. Posle mi je bilo cudno kad sam gledo ljude koji su na drugim makinama posle par jacih prokuvavanja morali ici ravnat glavu. Kraj price je bio ovakav. Taj motor je sahranio una. Uno je isjecan i bacen u staro gvozdje.Posto sam imo istog una, kupljen za dijelove, kojem motor nije radio, stavio sam taj motor u njega, i neko vrijeme vozo oko kuce za potrebe, a posle i tog una isjecko, jer iako je limarija bila glanc nova nije se mogao registrovati. Motor stoji jos uvjek u garazi. Krajnji rezultat? Nesto malo preko 350.000 kilometara. Garantujem da sad da ga odem prespojit na struju i gorivo zaverglo bi par puta i upalio.Posle svega pretrpljenog, taj motor je fino palio,doduse priznajem zimi teze, moro si par puta podgrijat:) i trosio jako jako malo, sjecam se nafta 2.05 ja odem naspem za cenera,(citav zivot sam i sipo za cenera) i predjem 100 kilometara kormalne voznje. Malkice zacadi u pocetku tek kad se ladan upali, kao i uvjek, cim se pocne grijat, tjeraj vozi. Siguran sam da bi taj motor mogo preci jos pofino kilometara. Naravno uz normalnu voznju. Na ovom drugom fiatu koji je bio kupljen za dijelova motor je bio isti, u slicnom stanju, ali sa pokvarenom bos pumpom. Na kilometar satu mu je bilo nesto preko 340.000
    Eto toliko o fiatu. Da sad nadjem nekog kao mog 1.3 dizela ocuvanog prije bi ga uzeo nego bilo kakvu prehvaljenu kramu tipa golf 2. Za benzinca stvarno neznam. Slusao sam price da su i ti cuveni fire motori poprilicno ok, samo da trose ko blesavi, nikad nisam imo priliku sjesti u isti pa necu ni komentarisati.
    Nisam se nesto navozao za zivota auta za sad, ali mogu opisati da je sjedanje iz moga fiata u jaranovog 45 jugu bilo kao sa konja na magarca, ma sta magarca na zemlju. Udobnost u voznji iljadu puta bolja, a tek kad sam prvi put vidio kolki je u juge gepek, samo sam odmahno rukom i jaranu reko pih :)
    Dalje npr vozio sam jaranovog renoa 5 starija tipa i tu je vec bila druga prica. Udobnost slicna, al je zato rendzer picio ko luuud. Obadva su imala po 45 s tim da je rendzo bio benzinac i ako se ne varam oko 900 kubika. Ono sto mi je na toj petici bilo losije od una bilo je kontrolna tabla raspored prekidaca za paljenje svjetala i ostalog, i ono sto me u pocetku nerviralo su sitne papucice, majusna pedala gasa kuju sam uvjek il premalo il previse pritisko.
    I za kraj jedna anegdota. Sjeo ja po prvi put u tog rendzera s tim jaranom, naravno prije toga naviko na fino brundanje dizela, i da se ja sad provozam. I brava je nesto bila zeznuta pa je jaran napravio bio neko dugme, kontakt das pa onda stisnes dugme da zavergla. Dam ja kontakt, stisnem dugme zavergla on pustim dugme, nista. Ja opet pritisnem dugme kad se zacu krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr zaskripa alanser, jaran me umal stosem ne opali :)
    auto je bio upaljen iz prve ja nisam ni cuo motor.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  8. #28
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Litl pis of hevn ;)

    auuuu
    posle volko dugog posta necu se cuudit ako me banujete sa foruma
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  9. #29
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Litl pis of hevn ;)

    I prekjucer odoh ja do onog lika koji ima onog Volva 244 da se dogovorimo oko ''primopredaje''...
    Dok sam se dogovarao prije s njim - a tip je toootalno posten i dobar rekao sam mu kakva mi je situejsn trenutno (zbog razbijenog Klijandera - izbilo mi iz depa 750 Eurpskih dinara pored osiguranja ) i kaze tip nema beda za pare - drago mu je da se netko interesira za taj auto. Kao nije niti razmisljao da ga prodaje iako je auto skoro dve godine bio parkiran uz cestu pod nekim drvom. Tu i tamo provozan i upaljen, ali ipak - dve godine je stajao. Kao dok se skupi kinta - auto je tu i nema beda. Jos ce ga on preparkirati u svoje dvoriste i malo ga oprati, srediti i tako to...
    I odem ja do njega prekjucer a ono auto opran, izglancan, spusteni prozori, auto u hladu... Auto izgleda k'o bomboncic!!! Tocnije... Posto je to Volvo 244 izgleda kao ooogrooomni kockasti bombon od pet metara!!!
    Mislim... Da se razumijemo... Auto je star 30 godina i naravno da nije u cvijetu mladosti, ali... Autio je cijeli, ima one tzv ''Americke branike'' velike i izbacene. Kaze frend da izgleda ''kao retardirani debil kojemu je ispala donja usnica kao ladica''. Ne znam sta da mu kazem. Znam da se taj auto nekome svida nekome ne. Bitno je da se meni svida, a kako vidim i neki sa ovoga foruma ''otkidaju'' na njega, ha Snejk... Limarija mu je u izvrsnom stanju, unutrasnjost takoder... Motor je 2,4 lit sest cilindara diesel (onaj iz VW kombija LT serije.
    I jos ''sitnica'' u vezi motora... Auto na satu ima preko 300,000 Km i jos uvijekl pali bez problema!!! Znam da ce zimi biti druga prica ali je fascinantno koliko kilometara ima i jos uvije lijepo radi... Zvr-zvr-zvvvrr... I samo cujes Drga-drga-drga-drga... Dodas gas i cujes kako sest cilindara pjevaju AAAUUUUUMMM... Pa opet drga-drga-drga-drga...
    Evo... Idem i zurim do moga frenda Majka koji je skuhao kavu (meni bijelu - ipak sam ja jos uvijek dijete u razvoju i moram piti puno mlijeka za kosti i zube) pa krafnica i buhtla sa mrmeljad... Uglavnom - danas Krnjo ide van garaze i radio se mjesta u Litl pis of hevn za moga Bricka, moju Ciglu, moju Kockicu...
    I da... Uz pomoc Renaulta Badela 1862 odnosno 1979 sam pogledao jednu Katru ali je maaalo malo truljkava pa najvjerojatnije nista od toga. Ali da se trazi dalje - bome se trazi.
    Idem sad... Moram jos za Johna opaliti koju slikicu Krnje... Kaze Majk:

    ''Ma sto god kupili, nabavili, dovukli... Ima se mjesta u Litl pis of hevn - MAKAR DANIMA IGRALI TETRIS SA AUTIMA...''
    Ekipa - booook. booookkk...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #30
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Litl pis of hevn ;)

    I da... Uz pomoc Renaulta Badela 1862 odnosno 1979 sam pogledao jednu Katru ali je maaalo malo truljkava pa najvjerojatnije nista od toga. Ali da se trazi dalje - bome se trazi.
    [/quote]

    Ma samo ti traži,meni je drago da sam pomogao,jest da je motor dobar i ima dosta novih dijelova a prošla je nekih 59000,podosta je truljkava al šta je tu je,ma naći će se jedna prava za tebe
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •