Termostat od bojlera u R-4
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Termostat od bojlera u R-4

    ???
    Dragi Renoisti-4. Pala mi je ideja da smanjim toleranciju zagrevanja motora Imam ugradjen termo metar Primetio sam da se motor leti zagreva i do 97 cel. i tada se ukljuci ventilator i vrati ga do 85 c. Ta siroka temp. razlik mi se nije svidjala te sam razmisljao kako da to smanjim Uz pomoc kolege sam ugradio termostat od bojler,sasavo, Ter. Bojlera mora imati tri izvoda tako da radi kontra osnovnij nameni
    Vezao sam ga paralelno sa fabric. davacem tako da rade nezavisno
    Prvi utisgi su OK. Radi tako da ukljuci ventilator na 90c. i vrati ga na 80c. i isljuci
    Probacu da nbacim fotku ???
    CD.

  2. #2

    Re: Termostat od bojlera u R-4



    Pa kada sam ja mogao na belom da napravim "centralno zaključavanje" pomoću kanapčića za povlačenje vode na WC-vodokotliću a zašto ne bi mogao i bojlerski termostat u 4 ?. Možeš i da mu regulišeš temperaturu. Super. Mada, obrati pažnju. Bojler se nevoza svaki dan po džombama Beogradskim, Novosadskim i Čortanovačkim pa ne znam baš koliko će mu prijati drmusanje...

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Ovo smatram provokacijom Ali kad razmislite malo drugacije , kada vam zatreba bice drugacije Nisam zlopamtilo No, vreme ce reci Cujemo se ,vidimo se i druzimo se.
    CD.

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Pa dobra fora mogu ti reci, ja se ne bih usudio da to sam napravim nema sanse, a tebi jos jednom kazem svaka cast Koliko ce raditi, to je pitanje kvaliteta, sto mi tu ne mozemo nista posebno uraditi...
    A ja to kada bih sam radio verovatno bih zapalio auto, mislite da karikiram, evo vam primera:
    mene pre neki dan kada sam bio u svatovima i dok je isla kolona komsija obavesti da mi ne radi donje desno stop svetlo (kazem donje posto imam i u kabini na kucistu od zvucnika stop svetla), ja kao ma ok resicu to kao u fazonu verovatno je sijalica...
    i ja nista tako opusten kao nema problema zamenim sijalicu kad ono nista ne radi, aj opet menjaj stavi neku trecu, levu sestu, ma kakvi jos gore udjem dam kontakt stisnem kocnicu (primakao se zidu u sumrak da vidim posto sam bio sam) ne svetli nista slucajno mi ostane noga na kocnici ja pogledam napred svetle prednja svetla ja onako zbunjen gledam gasim prekidac od svetala al sta imam da gasim kad vec tako stoji ja opet stisnem kocnicu kad se upale svetla nista ja nazad sta cu menjam tako sijalice cackam one zice i jedva uspem nekako napraviti da mi jedno (od 4) stop svetla rade i to samo kada su svetla ugasena...
    sutra moram pod hitno kod elektricara da to pogleda sta je i da pljunem neku kintu...
    sorry za al samo da vidis kakvih smotanih ljudi ima da to sto si ti napravio za mene je pravi inzinjerski posao posao
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Nije drama Resice to ko ume I na kraju bice dobro
    CD.

  6. #6

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Citat cokanj kaže:
    Ovo smatram provokacijom Ali kad razmislite malo drugacije , kada vam zatreba bice drugacije Nisam zlopamtilo No, vreme ce reci Cujemo se ,vidimo se i druzimo se.
    CD.
    Nije Dule provokacija časna reč, ali priznaj da doza skepse postoji. Ipak je to termostat za bojler, mada opet termostat-termostat. Isti... khmkhm... drugo pakovanje. Ja na crvenom imam termometar u kabini i ručno uključujem ventilator kada se upali sign. lampica. Do sada nije prokuvao nikada, Bogufala!

    Inače, tvojih ruku delo na crvenom sam i zaboravio da postoji. Radi autić ko avijon...


  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Dobra ideja Gde ste stavili sondu,ne vidim najbolje na slici...
    Cika Dule,a da ste stavili drugi term.umesto fabrickog sto pali ventilator?

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Martine
    Sondu sam stavio na vrh Hladnaka, gornju plocu Ta montaza je za sada improvizacika ali ima smisla
    Pojavio se efekat kasnjenja ??? Vec koji put ovih sparnih dana, posle normalne voznje i gasenja motora,sve OK.,posle nekoliko minuta nakon zaustavljanja upali se ventilator ??? ??? i ugasi se posle par minuta Nije mi jasno zasto ???
    Mada posle ugradnje kapilarnog termopokazivaca,koji pokazuje stalno temp. primeti sam da u toplim danima kada se zaustavu motor i imao je temperaturu 80c.-poale par minuta temperatura se podigne na 85c.
    Dali ovo ima neke veze neznam Praticu pa vam javim
    CD.

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Citat BIBAZOKI kaže:
    Citat cokanj kaže:
    Ovo smatram provokacijom Ali kad razmislite malo drugacije , kada vam zatreba bice drugacije Nisam zlopamtilo No, vreme ce reci Cujemo se ,vidimo se i druzimo se.
    CD.
    Nije Dule provokacija časna reč, ali priznaj da doza skepse postoji. Ipak je to termostat za bojler, mada opet termostat-termostat. Isti... khmkhm... drugo pakovanje. Ja na crvenom imam termometar u kabini i ručno uključujem ventilator kada se upali sign. lampica. Do sada nije prokuvao nikada, Bogufala!

    Inače, tvojih ruku delo na crvenom sam i zaboravio da postoji. Radi autić ko avijon...

    OO, Zoki ti odma na kraj srca Ja se skroz salio Uostalom ko neproba nemos ni da ukaki
    CD.

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    To je direktno spojeno?A da probate preko kontakt bravice?

    Imam jedan poklopac za hladnjak,možda bi vam odgovarao da tu stavite sondu?
    Evo i slika:

Slične teme

  1. Termostat-termoodavac
    Autor daxon119 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.12.2014, 00:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •