Termostat od bojlera u R-4 - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 26
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Ц.Дуле што се тиче тога да када угасиш мотор температура порасте је из простог разлога што вода више не циркулише кроз хладњак јер је не тера пумпа и не може да се хлади . То је она велика грешка када људи изађу уз брдо ,нпр, Цетиње и угасе мотор одмах да се одморе ,кад оно ауто прокува

  2. #12

    Re: Termostat od bojlera u R-4



    Meni nikada i nigde 4 nije prokuvao a izlayio sam i na Cetinje i na Komove i na Kopaonik sijaset puta. A da li sam odmah gasio ili ne toga se i ne sećam. Verovatno jesam...

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    MIRKO 5 je odlicno objasnio razlog porasta temperature posle gasenja motora, a koliko ja znam, i kad se auto ugasi i kad prekine voda da cirkulise upali se ventilator ako je temperatura previsoka bas iz razloga da motor ne bi prokuvao, zar ne a ventilator je direktno spojen, znaci nezavisno radi od kontakt brave, a radi onoliko koliko mu je potrebno da spusti temperaturu motora na optimalnu...
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Martine ova ideja ti je BOOOOMBASSTTAAA Odusevljen sam
    CD.

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Citat Sloba R18TLS kaže:
    MIRKO 5 je odlicno objasnio razlog porasta temperature posle gasenja motora, a koliko ja znam, i kad se auto ugasi i kad prekine voda da cirkulise upali se ventilator ako je temperatura previsoka bas iz razloga da motor ne bi prokuvao, zar ne a ventilator je direktno spojen, znaci nezavisno radi od kontakt brave, a radi onoliko koliko mu je potrebno da spusti temperaturu motora na optimalnu...
    Slobo dobro si primetio, a mi ispustil ??? Napajanje vent-hladnjaka sam skinuo sa kontakt brave tako da ima stalno napajanje Onda ova prica ima smisla
    CD.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Citat Sloba R18TLS kaže:
    MIRKO 5 je odlicno objasnio razlog porasta temperature posle gasenja motora, a koliko ja znam, i kad se auto ugasi i kad prekine voda da cirkulise upali se ventilator ako je temperatura previsoka bas iz razloga da motor ne bi prokuvao, zar ne a ventilator je direktno spojen, znaci nezavisno radi od kontakt brave, a radi onoliko koliko mu je potrebno da spusti temperaturu motora na optimalnu...
    Kod serijske cetvorke nije spojeng nezavisno od kontakt brave ali zato imas prvi stepen na kontakt bravi, dakle od polozaja ugaseno okrenes malo desno i na prvom stepenu imas napajanje ventilatora
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #17

    Re: Termostat od bojlera u R-4



    Ja imam termometar na instrument tabli, signalnu sijalicu kad stigne do 90 degrees imam prekidač ispod volana sa leve strane i kresnem ventilator i to je to. Leti, u lokalu ga i ne gasim ili kad naiđem, opet leti, na dužu jaču uzbrdicu isto radi non stop. Do sada Bogufala mi još ne prokuva niđe...

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    John Doe, a znaci zato sluzi taj prvi polozaj u kontakt bravi....
    nisam siguran, al ja mislim da ih imam 4 polozaja:
    1. polozaj nista se nedesava ili ja barem ne kontam, a mozda mi je i ventilator neki autoelektricar prespojio tako da nema veze sa ovim.
    2. polozaj upale mi se svetla u kabini, kaseti za ostave i pepeljari...
    3. polozaj dam kontakt
    4. polozaj start motora

    sorry za
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Taj prvi polozaj na bravi kod cetvorke upali ventilator samo ako je potrebno jel Ostavis ga u tom polozaju i prosetas, kad se ohladi dovoljno ugasi se sam :)
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Termostat od bojlera u R-4

    Ajmo malo ja...

    Meni nikada nije bilo jasno zasto auto tandrce sa ventilatorom kad je ugasen jer voda (rashladna tekucina) ne cirkulira motorom nego samo hladi ono sto je u hladnjaku.
    Znaci: tandrle tandrle zuji-bruji hladnjak se hladi a motor vristi na +95 ??? Ja sam, ako je bilo potrebno - ako je auto bio toliko vruc nakon uspona ili cega vec radije cekao da se ugasi ventilator ili da temperatura ''na kazaljci'' padne na neku nprmalnu vrijednost.
    Ovo sa bojlerom je strava ideja - ja se toga nikada ne bi sjetio.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Termostat-termoodavac
    Autor daxon119 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.12.2014, 00:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •