Prenos brzina,kalkulator
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Prenos brzina,kalkulator

    Deco evo LINK pa se igrajte...Nadam se da će nekome koristiti

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    E po ovom cudesu i onim podacima koje je neko stavio r4gtl na istim obrtajima ide 160km/h, r5tl sa petostepenim menjacem ide u petoj 132km/h, a TL ide 85km/h Izgleda da podaci koje imamo o odnosu brzina nisu tacni, ustvari mozda i jesu, ali krajnji prenos izgleda nije tacan, jer je kod gtla 3,1 kod R5tl 3,444 a kod tla 4,3... Nesto mi je tu cudno...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #3

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    Само обрати пажњу на то...... да ГТЛ има полу-спороходни мотор, а ТЛ туражни. Елем.,....... ГТЛ иде до 4500 обртаја.... а ТЛ мноооого више.

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    I dalje mislim da po onim podacima sto imamo umesto final treba da stoji reverse, kako onda petica sa 5 brzina ispada sporija od gtla, posto ima isti motor... i to dosta sporija, ajde ima karburator drugi i 45ks, ali opet nemoguce da se toliko brze vrti...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    da vam malo objasnim tl ima manje motor i zato mora brze da se vrti jer ne bi mogao povuci tl u 4tu na 1000 ob ide 24km/h a gtl na 1000 ide 31.51 a r5 30 radi bole ubrzajne na kra r5 ce ici brze od gtl jer ima veci karb neki 10km/h i negov motor ce se vrteti neki 500-600ob/m vise na pr r4 na 145km/h se vrti 4400 r5 4900 i ce ima krajna brzina 155 na neki 5200ob/min

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    Hoce r5 al 1.4 sa kog i jeste ovaj moj menjac. Staviti jaci karburator i videti kako ovo ide, ako ide jako dobro, onda staviti i menjac, pa ce auto biti za nijansu sporiji, ali mnogo startniji, neka on ubrzava dobro i ravnomerno do 130km/h preko ne mora ni ici, ionako se to posle koristi retko a i nije prijatno bas...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    Citat Whitesnake kaže:
    ...neka on ubrzava dobro i ravnomerno do 130km/h preko ne mora ni ici, ionako se to posle koristi retko a i nije prijatno bas...
    Aaaaa!!!! Na to sam oduvijek bio luuuud!!!
    I ja sam bio za to da ima bolja ubrzanja, a kao nije bitna krajnja brzina... I kad si u tom fazonu i kad operes lapane u cik-cak gradskoj voznji ili na zavojitoj cesti... Nitko sretniji od tebe!!!
    I onda se ''pokacis'' sa nekim lapanom na zaobilaznici ... ''isprepadas'' ga pristojno i onda te skine na zadnjih 100 metara ravnice... Jest da si moralni pobjednik, ali se na kraju mrtvi broje...
    Ovo pricam za Cromu koja je doslovce bila raketa do 170km/h i kako je to ipak dosta velika krajnja brzina nisam imao vecih problema da me netko pretekne. Osim na autoputu Ali zato tamo niti nisam bio ''drzak''...

    Jaooo Boze da mi je paaaraaa...

    P.S. Da se razumijemo... I ovako mi je jako dobro... Cak stovise odlicno, ali ipak je ovo onako, dramaturgije radi...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #8

    Re: Prenos brzina,kalkulator

    ako stavis taj mejnac dobices bolje ubrzajne a krajna brz nece biti majna icice isto aji ce molo vise buciti zbok vece obrtaje

Slične teme

  1. 5.brzina
    Autor katrca u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.12.2014, 18:59
  2. renault 4 prava brzina
    Autor slavce05 u forumu Chit Chat
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.07.2011, 10:56
  3. Cene za prenos vlasnistva i registraciju. Pomoc iz Resnika?
    Autor temp511 u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.03.2009, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •