Renault 5 Campus servis - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
  1. #11

    Re: Renault 5 Campus servis

    evo opet mene. Bio sma ko majstora i ispostavilo se da su na mojoj petici rastelovani ventili (dosta rastelovani) a i paljenje (kasno paljenje). Majstor je nastelovao ventile i pljenje, kao i karburator (zamenio membranu i diznu, ocistio karburator i nastelovao ler gas). Nadam se da ce da padne potrosnja posle ovoga. Medjutim majstor mi je rekao da je na mom jednogrlom karburatoru otisla neka donja osovina tako da karburator sam od sebe menja broj obrtaja. Dali neko zna gde moze da se nadje novi karburator za R5? Pretpostavljam da ne moze da se kupi u prodavnici. Osim toga pregledacu dali neki tocak blokira, moze i to da bude. A Mozda je vreme da se uradi i veliki servis. Auto je presao tacno 118.000 km, a mali servisi su radjeni na svakih 5.000 km. covek od kog sam ga kupio ostavio mi je servisnu knjizicu i cak i garantnu knizicu. On je auto odrzavao kod nekog majstora Ljubise u Surcinu, kaze da je dobar majstor i radi samo Renoe. Ne znam da li ste culi za tog majstora? Pre 2 meseca zamenio sam kablove, svecice, razvodnu kapu i ruku. Ostaje samo da vidim dali ce posle ovih sredjivanja na karburatoru i ventilima da se smanji potrosnja?

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Renault 5 Campus servis

    Smanjice se definitivno dosta, ako ej majstor dobro uradio, a za to na karburatoru sto vude gorivo i kada mu ne dajes gas je kriv zid karburatora koji je psotao ovalnog oblika... Postoji majstor koji to moze da sredi, na Vozdovcu je. Ako ti odgovara, ja cu ti na pp poslati broj

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #13

    Re: Renault 5 Campus servis

    Citat Whitesnake kaže:
    Smanjice se definitivno dosta, ako ej majstor dobro uradio, a za to na karburatoru sto vude gorivo i kada mu ne dajes gas je kriv zid karburatora koji je psotao ovalnog oblika... Postoji majstor koji to moze da sredi, na Vozdovcu je. Ako ti odgovara, ja cu ti na pp poslati broj
    Pa ne znam, ovaj mastor kod koga sam bio kaze da je verovatno crkla osovina karburatora, ako imas nekog majstora koji to moze da sredi bilo bi super. Gde je na vozdovcu, posto sam ja tu u blizini na konjarniku pa mi to odgovara, ma samo ako je dobar majstor. Neznam uopste da li negd emoze da se kupi novi karburator za R5 jednogrli Solex?

  4. #14

    Re: Renault 5 Campus servis

    ma postoji mogucnost da ta osovina karburatora koja menja broj obrtaja (tacno se cuje po radu motora da se menja broj obrtaja) moze da napravi jos jedan problem, a to je da leptir ne radi kako treba i da imas utisak da si spustio sauh a ustvari nsii i sve vreme vozis pod saugom. onda to stvarno utice na potrosnju. ali to nema veze sa plinom, zasto onda trosi toliko plina? sada posle ovih sredjivanja cu da testiram dali se smanjila potrosnja i plina, jer plin nema veze sa karburatorom.

  5. #15

    Re: Renault 5 Campus servis

    Pozdrav imam i ja campusa pa me zanima kakvi su ti rezultati sa potrosnjom. Ja sam odradio servis karburatora,filteri,svecice,kablovi,ruka,kapa ceo razvodnik .. itd cak imam i to tranzistorsko paljenje i opet isto. Ne pada ispod 11plina po gradu. Tako da mi price o potrosnji od 7-9plina ne idu u glavu.

  6. #16

    Re: Renault 5 Campus servis

    Sredi plinski uredjaj. A i tu moze svasta da bude. Od pogresnog podesavanja... loseg isparivaca, filter plina,......

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Renault 5 Campus servis

    @peconi

    A mogli bi prvo i da se predstavite u temi namenjenoj za to

    http://forum.renault4serbia.com/inde...board,5.0.html


  8. #18

    Re: Renault 5 Campus servis

    Pokusavao ma isao kod njh deset svi stelovali i ista prica.Toliko o strucnosti.Potrosnja je ko zakucana. Mada 99% sam po garadu po guzvama

Slične teme

  1. Preporučite servis
    Autor gorchilo u forumu Male tajne velikih majstora
    Odgovora: 168
    Poslednja poruka: 15.12.2017, 17:30
  2. Servis - Cena
    Autor samotrenutak u forumu Arhiva
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 04.01.2010, 23:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •