HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Na novim klipovima na vrhu je strelica,u koju stranu treba okrenuti strelicu,prema getribi ili kabini...upomoc...
      Vrh

  2. #2

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove


    Okreni ujutro drugare iz prodavnice TTD inače najjače sponzore kluba pa pitaj njih. Mislim da bi oni to trbalo da znaju. Na sajtu negde ima telefon a ako nema oda zovi neki od SOS telefona sa sajta pa će neko sigurno znati.

    Puno sreće i da sa uspehom završiš posao...
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    +381112439656 TTD Renault prodavnica Renault delova

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    ta strelica oznacava na koju stranu ti dolazi prvi silindar, odnosno zamajac. kad ugradis klipove proveris da li moze da se radilicia okrene pun krug, ako ne moze negde si napravio gresku.
      Vrh

  5. #5

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Citat milosbeli kaže:
    ta strelica oznacava na koju stranu ti dolazi prvi silindar, odnosno zamajac. kad ugradis klipove proveris da li moze da se radilicia okrene pun krug, ako ne moze negde si napravio gresku.
    jebi ga, kasno je onda...... ....klip je asimetričan, odnosno bolcen nije udaljen jednako od jedne i druge strane klipa, razlika je u 3-4 milimetra....danas idem kod vrhunskog meštra i ako on to dobro ne nabije onda....
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    pa naravno da je asimetrican, zato i postoji strelica. samo ti njih okreni ka zamajcu, a to sto sam ti rekao da proveris da li mozes da okrenes radilicu je rutinska kontrola, cisto pogledati za svaki slicaj. posle ugradjivanja svakog klipa proveris da li radilica moze da se okrene. kod stezanja lezaja, prilikom pritezanja svakog lezaja se proveri da li radilica moze da se okrene. kod lezaja ne mora da se gleda pun krug vec je samo malo pomeris.
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Upravo sam razgovarao sa jednim staaarim starim majstorom. On isto kaze da strelice idu prema zamasnjaku. U biti u najvecem broju slucajeva strelice na klipovima se okrecu u smjeru distribucije.
    Ali, povrh toga je rekao slijedece... Rekao je da su to jaaako delikatni motori koji imaju svojih caka koje se trebaju znati. Rekao je da pazis na visinu kosuljica, odnosno da moraju biti u ravnini sa blokom motora. Logicki, zar ne, ali... Posto se ne radi o centimetrima, nego o desetinkama milimetra rekao je da su takve stvari laiku, amateru u uradi-sam-scenariju (ne shvati me krivo, molim te... Ne govorim ovdje o tvojim sposobnostima. ) nekad tesko izvedive.
    Drugim rijecima... Ako ti kosuljice budu zrno nize od bloka - pregarati ce brtva glave. A ako budu zrno vise - pustati ce vodu, ulje i jos sto problema...
    Tako da... Ne shvati me krivo, ali je rekao da iako se motor cini jednostavan 'kao djecja igracka' ima neke svoje cake koje su znane samo majstorima. Opet ponavljam... ne kazem da ti nisi majstor...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)
      Vrh

  8. #8

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Citat frik-ri kaže:
    Upravo sam razgovarao sa jednim staaarim starim majstorom. On isto kaze da strelice idu prema zamasnjaku. U biti u najvecem broju slucajeva strelice na klipovima se okrecu u smjeru distribucije.
    Ali, povrh toga je rekao slijedece... Rekao je da su to jaaako delikatni motori koji imaju svojih caka koje se trebaju znati. Rekao je da pazis na visinu kosuljica, odnosno da moraju biti u ravnini sa blokom motora. Logicki, zar ne, ali... Posto se ne radi o centimetrima, nego o desetinkama milimetra rekao je da su takve stvari laiku, amateru u uradi-sam-scenariju (ne shvati me krivo, molim te... Ne govorim ovdje o tvojim sposobnostima. ) nekad tesko izvedive.
    Drugim rijecima... Ako ti kosuljice budu zrno nize od bloka - pregarati ce brtva glave. A ako budu zrno vise - pustati ce vodu, ulje i jos sto problema...
    Tako da... Ne shvati me krivo, ali je rekao da iako se motor cini jednostavan 'kao djecja igracka' ima neke svoje cake koje su znane samo majstorima. Opet ponavljam... ne kazem da ti nisi majstor...
    apsolutno si u pravu....košuljica mora viriti iznad bloka od 0,08 mm do 0,15 mm....ne brini...ništa ne pripuštam slučaju.....danas sam pronaša 3 različita klipa s 3 različita TL motora i svima strelica gleda u različitom smjeru (u prvom slučaju prema zamajcu, u drugom prema zupčaniku, u trećem okomito na radilicu) ....ja sam montira na način da je veći dio polutke košuljice na istoj strani di je i veći razmak od stijenke cilindra do bolcena...ovo postaje interesantno....
      Vrh

  9. #9

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Citat milosbeli kaže:
    pa naravno da je asimetrican, zato i postoji strelica. samo ti njih okreni ka zamajcu, a to sto sam ti rekao da proveris da li mozes da okrenes radilicu je rutinska kontrola, cisto pogledati za svaki slicaj. posle ugradjivanja svakog klipa proveris da li radilica moze da se okrene. kod stezanja lezaja, prilikom pritezanja svakog lezaja se proveri da li radilica moze da se okrene. kod lezaja ne mora da se gleda pun krug vec je samo malo pomeris.
    provjereno...dobro sam montira...... .....sve radi...idemo dalje...ali ništa do utorka jer putujem..... ....pozdrav i hvala svima...... do utorka.....
      Vrh

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: HITNO!!! u koju stranu okrenuti klipove

    Vruuummm vruuum do utorka!!! I ja sam na putu!!!

    Citamo se dalje...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)
      Vrh

Slične teme

  1. Nagnut na levu stranu
    Autor Aleksa809 u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.02.2013, 21:10
  2. Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"
    Autor Djordje u forumu Chit Chat
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 22:03
  3. Ja ne znam koju verziju Renoa vozim...
    Autor Boys u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 17.09.2010, 01:27
  4. HITNO
    Autor Nekac u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •