reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 37
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Citat John Doe kaže:
    Znas kad ces imati 80-90 konja sa standardnim R4 motorom, NIKAD.
    Konacno pravi odgovor.

    Mislim Dule nemoj da se ljutis al moras jos da se raspitas i da naucis neke detalje ne moze taj motor da izdrzi to sto si ti zamislio .Samo polako ima vremena za sve

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Ja mislim da nema sanse radilica da izdrzi, ni ventili ma ceo motor bi se u sustini raspao jer je on ustvari namenjen da napravi ogromne kilometraze i da bude pouzdan a ne brz i jak

  3. #13
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    ovako polzimo od jedne cinjenice da jugov motor iz juga 45 od 900 kubika izlazi bez problema na 90 konja . pricao sam sa deckom koji je inace pacenik sto se tice toga . i rekao mi je da moze zesce da se nasvira taj motor . a kraburator je njegov klasican ali sada mu nije dobro sta radi sa tim karburatorom znam da je bio u uzltra zvucnoj kadi i da je sve sa njega promenjeno ali bukvalno sve...
    u ostalom videcete za vikend :)

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Brate nemoj nista licno da shvatis ali to je onda iskoriscenost kubikaze 100%. Npr ako nemci iz 2000 kubika u Golfu V GTI izvlace 200ks to je onda isto kao i iz 900 kubika 90ks...Ali brate nemozes da poredis nase inzenjere u zastavi i u vagenu...Samo realno...

  5. #15
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    mnogo mi pocenjujemo 1.1 motor od renoa! zastava i reno ne mogu da se porede videli ste maxin jugo sa foruma zfc 90 konja 45! ! ! meni bivsi kolega kaze da bez problema moze da se izvucee ta konjaza iz ovog 1.1 motora on ce time dobiti samo jace ubrzanje i nista vise i mozda malo krajnju brzinu . . . :) u ostalom pokusacu :)

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Pokusaj ali imaj na umu da poluosovine nisu namenjene za tu snagu, menjac bi mozda i izdrzao jer je neunistiv ali ko zna...Ako si toliko odlucan ti probaj pa nas obavestavaj.

  7. #17
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    naravno brate moj ti ces prvi sve da znas :) ali dok ne pokusam ne mogu da znam :)

  8. #18

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    И кад направиш мотор од 90КС планирај да имаш резервни јер тај неће ићи преко 10.000км. Не кажем да не може. Може. И 150КС. ЛАДНО. Турбопуњач. хоме маде усисна и издувна... мало глава да се убупи на 16вевтила.... ставиш 4 дифузора уместо карва.... ламбда сонду..... ремус ауспух... и даш гас... обрнеш два круга и плави дим.... и папа.......

    Формулин мотор има САМО 2400 кубика и 600КС... и траје само 2 трке... евентуално ако га не спале.

    4кин мотор је спороходни (до 5000 обртаја) а формулин до 20.000 (високотуражни мотори)

    Треба ли да наставим излагање????.....?????

  9. #19
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    sta ispadne na kraju ispalo je ... jbg ...

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Ojla!!

    Ajde da i ja dam koju rijec na ovu temu, kad sam uhvatio komadic vremena... Znaci, nafrizirani motor, ovjes, zesca voznja Katrom... Ajmo redom.
    Motor, srce automobila. Katrin motor je uistinu cudo - kao i sama Katra. Svi koji voze GTL-a onako ostro 'na noz' znaju da je Katra na otvorenoj zavojitoj cesti pravi vrag. Jos ako je maaala mala nizbrdica Katra uistinu leti. E sad... Najveci problem je kod Katre relativno mala snaga. Tih 25kw uistinu djeluje mizerno kad nekome kazes da ima 34 konja nasmije se slatko ili se zasmijulji u brk makar ti bio i najbolji frend.
    Ja sam osobno svoju Katru vozio nekada da sam joj duuusu vadio i svakakvim se autima ljepio na branik. Bit ce i tome rijeci. Motor... Sto se motora tice jedno vrijeme sam imao spustenu glavu sa provrtanim kanalima, obradenim ventilima i njihovim sjedistima. Plus dupli karb i 'sam svoj majstor' 4-u-2-u-1 auspuhom. Rezultat je - vec sam to milion puta rekao i samome sam Bogu dosadan - malo je reci fenomenalan. Auto uistinu vuce k'o lud, triput veselije 'grize' u brdo, razvlaciti brzine je cisti gust... Prvom slajfa na gas, drugom zacvili kod saltanja... Drugu vrtis koliko hoces i kad ubacis u trecu kao da dobijes vritnjak... Pa opet isto sa trecom... Tada Katra uistinu leti i po zavojitoj cesti joj rijetko koji auto (ne racunam Impezu, Lancera i Deltu HF Integrale M3 i slicne aute, da se razumijemo!!!) moze pobjeci. Osim ako u tom autu nije jos jedna 'usijana glava' kao u Katri...
    Znaci, sto se tice motora, on se uistinu moze vrlo lako 'zapapriti'. Sto se tice spomenute konjaze... Teeesko da se mogu izvuci spomenuti brojevi, osim ako to nije motor slagan u Gordinijevom boksu pod krilom tehnicara Renault Motorsporta za utrke nekih minulih vremena. Jovica Palikovic i ekipa... Brusenje i olaksavanje radilice, zamasnjaka, klipnjaca... To nije jednostavan posao. Jest da se moze napraviti, ali... necu o tome. Po meni - neka se nitko ne osjeti prozvan i uvrijeden - spomenuta konjaza se nekim iole ozbiljnim tuningom (iole = razumna svota novaca) ne moze izvuci. Naravno - za normalnu upotrebu. Za 402 Katru sa nitrom i turbinom Actrosa mozes nasvirati i na 1000 KS (karikiram, naravno) ali kao sto je nemawa rekao motor sa 'cackanom' radilicom, zamajcem, klipnjacama glavom spustenom do kartera... Neces preci niti blizu 10.000Km
    Ako vec spustas glavu ne spustaj ju do kraja. Kad ju spustis do kraja kompresija postaje toliko velika da se neminovno javlja detonativno sagorijevanje i leteci lezajevi (bez detonativnog sagorijevanja) vrisnu u roku odmah. Kod tako ekstremnih slucajeva cak i navoj svjecice zna popustiti. Druga stvar je brtva glave. Ako nemas teflonsko-bakrenu brtvu skidat ces glavu toliko cesto da ces nakon nekog vremena biti kao oni americki marinci kad stave povez preko ociju i sastavljaju pusku.
    Znaci - neki zesci tuning motora, a da to bude upotrebljivo, nazalost nece biti moguc. Ponavljam - to je moje misljenje.

    Stvar druga... Ovjes i upravljanje ... Katra se naginje. I tocka. Tu pomoci nema. Tocnije 'pomoci'. Ako se smije uopce pisati 'pomoc' jer je to jedna fenomenostasticna Katrina osobina. Koliko god divljao Katri se kotaci 'drze' podloge. Osim ako je neki zesci kratki zavoj i ako su amortizeri malo 'umorni' i ako je Katra visoka 'kao koza' plus ful grbava cesta... Tada se odize zadnji unutarnji kotac. Ali to je taaakav ekstrem da ces se prije brinuti sto ti kvaka struze po cesti. Kod brze voznje Katre zaljulja se i prodes zavoj. Kod 'malo' ostrije voznje Katra prvo pocne klizati ALI SE I DALJE DRZI PODLOGE!!! Kad ju vozis 'fuuul ful na noz' tu treba biti maher. Ne maher voznje, nego maher i za voznju i za brzu/sigurnu voznju i za brzu/sigurnu voznju sa Katrom. Ako me razumijes sta mislim reci.
    Bila ona spustena ili ne... Ako zelis na cesti izvuci maximum od auta morat ces zavoje proklizavati. Ciljano i svjesno namjestiti auto na putanju, uletiti u zavoj i na gas ga izvuci. To pri malo ekstremnijim brzinama I U PROMETU!!!! zna biti vrrrlo skakljivo. Katra ustinu moze protutnjati zavojima, ali kad pocne klizati (driftati) bolje ti je da znas sta radis. Jos ako imas pojacan motor - slijetanje s ceste ili zabijanje frontalno u auto koji ti ide u susret je vrlo vjerojatna posljedica. Ja iako sam presao doslovce preko milion kilometara u zivotu, vozio nocne ilegalne trke, Katru sam vozio 'Fuul ful na noz' samo na onim cestama koje, kako kaze JohnDoe. ''Taj pedalj ceste znam napamet.'' I onda uletis u zavoj, klizis, kontriras i korigiras da namjestis putanju za drugi zavoj i taman kad gasom izlijeces nagnut uletis u neku novu rupu/uleknuce koja tu nije bila jucer i smrzne ti se krv u zilama. Ili ti pretrci macka preko ceste... Tu ti ne pomaze nikakav spusteni ovjes.
    Da zavrsim post... Kakav god imao sada motor u Katri i ako je on 'zivahan na cesti' kako kazes... Ili vec pocni raziti novi motor ili uzivaj u njemu dok traje.
    Malo ''nasvirati'' glavu - to je moguce. Malo ''zapapriti Katru'' - to je isto moguce. Ali daleko od one spomenute ergele konja koja je spomenuta. I imaj u vidu da se ja sa takvom Katrom se ne bi usudio krenuti na okupljanje do Beograda. Sa standardnom bi se uputio i na Bejing Fun Club R4 ako treba. S tim da sa standardnom Katrom mozes biti zlocest na cesti...
    Toliko od mene. Za sad...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Zenith karb problem
    Autor Rendzerica u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.09.2017, 17:25
  2. Crevo za vakuum sto ide na karb
    Autor Italijan u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009, 02:52
  3. KAKO JE RADJEN BELI RENDZER
    Autor milan u forumu Garaža
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 09:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •