Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511)
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 43
  1. #1
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511)

    Koliko se isplati da kupim 4-ku i da joj radim ja limariju?
    Zanima me koliko bi kostalo da se rade torzije?
    Koji je dobar majstor za limariju u Bg-u?
    Hteo bih da pokledam sutra jednu oko 17h kod Botanicke Baste pa se pitam da li je neko od iskusnijih tu u blizini tada da pogledamo zajedno i da mi da savet sta da radim?>
    Pozdrav
    ;-* R4

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Limarija

    Gde ti je Botanička Bašta?

    Ono nazad da ti vari i komplet sredi po jednoj strani je oko 100 eura.
    Ako je nađeš za neke jeftine pare ondak se isplati.
    Za limara u BG ne znam,ja sam iz Bačke Palanke.

  3. #3
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Re: Limarija

    Citat drMarty kaže:
    Gde ti je Botanička Bašta?

    Ono nazad da ti vari i komplet sredi po jednoj strani je oko 100 eura.
    Ako je nađeš za neke jeftine pare ondak se isplati.
    Za limara u BG ne znam,ja sam iz Bačke Palanke.
    Botanicka Basta ti je u sred grada Beograda, na Dorcolu (deo grada).
    A lik prodaje za 200 E R4TL - mislim,... 1984 godiste.
    Zna li neko ko to u Bgd radi i koliko to kosta?
    ;-* R4

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    18.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: Limarija

    Limarski deo posla da ti neko uradi nece sigurno biti ispod 200 eura(sve komplet) e,sad za Beograd o je dobar majstor za limariju,neznam s obzirom da sam iz Mladenovca....
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  5. #5
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Re: Limarija

    Javite se iz Beograda.
    ;-* R4

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Limarija

    Al ga vozate jadnog uzduz i popreko Srbije...

    Cijena je i u Hrvatskoj slicna... Meni je majstor rekao oko 300Eura, ali sa njegovim kompletnim rastavljanjem i zastittom od hrde.

    Ako imas para i volje, kupi ju i sredi. Onda znas sto imas. Jos kad bi posebno odradio sasiju i posebno karoseriju... To bi vec licilo na restauraciju... I onda imas osnovu za mehaniku...
    Znaci: moja preporuka - kupi povoljno (i jos povoljnije, ako se moze ) i napravi limariju kako Bog zapovijeda. Makar stajao auto godinu dana cekajuci mehaniku - odnosno vrazje pare!!!
    Naravno, ako se moze, ako si u mogucnosti i ako imas vremena za sve to, odnosno da ti auto nije 'potreban jos jucer'.


    Sretno sa pazarom! Ne teraj ju preko dzombi... I das joj reeeedooovno menjas uuuuljeeee... Razumes?!?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Re: Limarija

    Citat frik-ri kaže:
    Al ga vozate jadnog uzduz i popreko Srbije...

    Cijena je i u Hrvatskoj slicna... Meni je majstor rekao oko 300Eura, ali sa njegovim kompletnim rastavljanjem i zastittom od hrde.

    Ako imas para i volje, kupi ju i sredi. Onda znas sto imas. Jos kad bi posebno odradio sasiju i posebno karoseriju... To bi vec licilo na restauraciju... I onda imas osnovu za mehaniku...
    Znaci: moja preporuka - kupi povoljno (i jos povoljnije, ako se moze ) i napravi limariju kako Bog zapovijeda. Makar stajao auto godinu dana cekajuci mehaniku - odnosno vrazje pare!!!
    Naravno, ako se moze, ako si u mogucnosti i ako imas vremena za sve to, odnosno da ti auto nije 'potreban jos jucer'.


    Sretno sa pazarom! Ne teraj ju preko dzombi... I das joj reeeedooovno menjas uuuuljeeee... Razumes?!?
    Hvala na savetu, Videcu kakav je ostatak pa jos samo neko Iz BG-a da mi javi kod koga da kucam na vrata da mi sredi limariju. I ja se vodim tom mislju ovako kada kupis ne znas u kakvom je stanju, a kada ga sredis onda si sigurno miran bar par godina , naravno kao i za zubara REDOVNA KONTROLA JE OBAVEZNA
    P.S. To se odnosi i na ulje
    ;-* R4

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Limarija

    Citat frik-ri kaže:
    Ne teraj ju preko dzombi... I das joj reeeedooovno menjas uuuuljeeee... Razumes?!?
    ahahahhahahahha , tacnije: nemoj da te zmija ujede da ga ceras preko dzombe :)

    temp11 pogledaj ba http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,1471.0.html ovdje sam ja vec smaro ljude oko istih tema, pa suy napisali i cjene oko popravljanja torzije, i tako to... ako se ne varam
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Limarija

    Ja znam puzdanog coveka za limariju sto se tice sasije i trapova u Valjevu, kod njega ti je zadnji deo sasije tj ono sto drzi zadne vesanje oko 210e obeadve strane, al ida napravi nove kutije ispod vide od pola zadnjih vrata, da u njih ubaci gvozdeni profil kao ojacanje i da sve napravi na sraf, da mozes da menjas zadnje vesanje po volji...AKo te to zanima javi na pp a ja cu ti dati njegov broj i objasniti gde je, za njega smem da garantujem da ce ti to uraditi profi

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Limarija

    Citat Whitesnake kaže:
    Ja znam puzdanog coveka za limariju .... garantujem da ce ti to uraditi profi
    Ovo je najbitnije od svega! Ako ti netko taj posao napravi lose auto ce ti biti kaos! Jednom prilikom je netko pitao Malog Omladinca da li mu auto ide 'u krivo' odnosno kasnije je to 'puno strucnije' objasnio i pitao da li mu auto ide 'kao ker sa vasara'?!?
    Salu na stranu... Neki dan sam vidio jednog AX-a na cesti - tip vozi ravno, tocnije bori se da ide ravno, a na boku mu skoro vidis lajsne i kvake koliko je kriv.
    Postoje limari koji su tata-mata od zanata i sposobni su da spoje dva auta dva a da ne skuzis da je auto bio totalno karamboliran, ali to ne znaci da ce napraviti posao na Katri kako valja.
    Ne zato jer je Katra space shuttle, nego zato jer malo ljudi uopce radi taj auto. Svako malo ljudi sjeku i spajaju Golfa, Corsu, Clia, Astru itd kad je tih autiju skoro pa 80% ali nisu radili Katru. Ja kad sam to imao namjeru napraviti dvojica vrhunskih limara su me odbili - jedan je odmah rekao da to jos nikada nije radio, a drugi je rekao (klasika ) TO TI SE NE ISPLATI!!! Bay the way, ovaj drugi mi vise nije bio 'vrhunski' anymore...
    Sve ti ovo pisem samo zato da ti osnovni orjentir ne bude cijena i 'usteda' 50 Eura. Radije kod nekog provjerenog makar on bio van tvog mjesta stanovanja i makar te to malo skuplje izaslo.
    Naravno, opet ponavljam, ako to radis za sebe i sa namjerom da zadrzis auto dulje vremena. A ako ne... I ako su pare u pitanju... Sta da ti kazem...

    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Road Trip - saveti pre polaska na duži put.
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.02.2013, 15:33
  2. Iskustva i saveti u internet kupovini
    Autor allez-y u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2012, 14:37
  3. R4 - TEMP511
    Autor temp511 u forumu Garaža
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.04.2009, 20:01
  4. pitanje o limariji
    Autor renault1979 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.08.2008, 20:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •