Automatsko paljenje svetala - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 65
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Ovo za automacko paljenje svetala me jako odusevilo posto ce sada novi zakon a kazna za ne upaljena svetla i nije bas mala koliko mi se cini (ne znam tacno da li je 3 ili 5 hiljada dinara) pa je ovo s toga jako pametno Ako neko to napravi neka baci neku semu i po mogucnosti sliku kako je to napravio ako je u mogucnosti
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  2. #12
    Baby Renault 4
    Član od
    05.02.2009.
    Lokacija
    Banjaluka
    Godine
    42
    Poruke
    36

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Evo uredjaj .Kosta 8 eura u Tempu u Banjaluci.



  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Da u Bosni vec odavno (cinimi se oko 2-3god)nisam bas siguran svetla i danju moraju biti upaljena, a verujem da je taj uredjaj upravo iz tog razloga i napravljen za one koji zaborave da upale svetla, a 20KM uopste nije puno ako se uzme u obzir da godisnje se desava da i po 10 puta se plati kazna od 30KM.
    Nadam se da ce biti toga jos u Tempu kad ja budem dolazio u BL(pocetkom jula) ili ako moze da nekako izvrsimo transfer DrBing, a sta kazes? Ako ti nije problem, ja tebi novce a ti meni uredjaj da uzmes u Temp-u ??? ???
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Idem skoro svaki drugi dan u MAXI i sigurno bih primetio da ima to cudo.Ok ako je neki problem nema veze, al' makar daj neke podatke npr. kako se zove taj uredjaj, ko je proizvodjac, karakteristike i tako to...
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Citat Sonne kaže:
    Breisi bre ovo u maxiju nemaju sigurno.
    ne izrazih se lepo mislio sam da se brise ovaj kilometarski post jer nema nikakvog smisla da stoji ovde. Mogli bi da napisemo jos tri gomile stvari od istog vlasnika pa svejedno ovoga nema tamo
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  6. #16
    Baby Renault 4
    Član od
    05.02.2009.
    Lokacija
    Banjaluka
    Godine
    42
    Poruke
    36

    Re: Automatsko paljenje svetala

    E ga sad.Izvinjavam se zbog kako ga vi nazvaste kilometarskog posta..Evo stranice proizvodjaca uredjaja.Ceska Republika Filson. http://www.filson.eu/engine.php?idin=(id%3D1166)+OR+(id%3D1170)+OR%0D%0 A(id%3D1171)&lang=en
    Slobo legendo.Ja sam prije mjesec dana narucio ono el.palenje iz Subotice od naseg clana.Covjek je mislio da posalje postom a ono treba da se carini pa je nakraju poslao po vozacu a ja njemu novac preko westerna i zaso me malte ne triput skuplje.Ali boze moj.Pa ti vidi.Ovih stvari ce biti u julu sigurno.A ako nebude ja cu ti dati svoj.Posteno.

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Hvala za sajt, haha ma ok ne brini samo ti taj svoj ugradi sebi, snacicu se ja vec nekako za to, ako nista sad imam sajt pa cu poruciti od njih
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  8. #18
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Re: Automatsko paljenje svetala

    @ Sonne off,obrisao sam neke postove
    ......we are the first to program your future......

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Ejla... Imajte samo jednu ''sitnicu''na umu prilikom montaze tog uredaja.
    Koliko je meni poznato dok se pali auto sa upaljenim svjetlima se jako opterecuje alternator zbog dodatnog pada napona koji je uzrokovan upaljenim svjetlima. Elektricari ce to sigurno bolje objasniti.
    Upravo zbog toga su na kombiju od kolege u bivsoj firmi crkavale diode na alternatoru. Jedini ga je on palio sa upaljenim svjetlima. Ne znam je li to ''boljka'' Forda Transita ili je to pravilo.
    Ako ima tko od struke da ovo komentira - ja bi bio jako sretan i zadovoljan Ili cu morati pisati na DiscoveryChanell - Mithbustersima!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Automatsko paljenje svetala

    Koliko se meni cini da sam shvatio kako funkcionise taj uredjaj cinimi se da nisi upravu.
    Naime, svetla automobila se ne pale odmah po okretanju kljuca u kontakt bravi tj. davanja kontakta kao npr. lampica za ulje i akumulator i tako to, vec se svetla pale nakon startovanja motora. Ne vidi se bas najbolje na slici koju je postavio DrBing tj na onoj semi pa ne mogu da raspoznam koji je ono uredjaj izmedju kontakt brave i akumulatora, uglavnom nema nikakvog pada napona i opterecenja po alternator.

    Ja trenutno zavrsavam za elektrotehnicara energetike, ali veruj mi to nista ne znaci, jer ne znam kako treba sta je faza, sta nula, a sta uzemljenje
    mislim nije bas tako al daleko da znam nesto bas extra oko struje.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

Slične teme

  1. Tranzistorsko paljenje
    Autor paice u forumu Prodajem
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 23:31
  2. Tr. paljenje
    Autor cokanj u forumu Prodajem
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.04.2009, 18:03
  3. Alarm upaljenih svetala
    Autor cokanj u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 13.10.2007, 17:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •