PDA

Puna verzija : Amortizeri za Reno - Novi



drumskalisica
25.12.2010, 09:38
Prodajem dva nova amortizera za Reno. Na kutiji je oznaka " 9248 ", pise da je za modele :
RENAULT
R 4 BERLINE&
FOURGONNETTE 9.68-
R 5 ( ALL ) 2.72-
R 6 ( ALL ) 68-

Za cenu, ne znam sta da kazem, nekd su kostali mnogo, sad su cene znatno nize, kome treba, nek ponudi neku pristojnu cifru - dogovoricemo se .

http://www.dodaj.rs/f/1I/bm/3B8g1HFM/img1168.jpg

drumskalisica
25.12.2010, 14:39
Dobio sam pitanje u vezi amortizera - da li su prednji il zadnji .

Zaista ne znam koji su, zato sam i napisao onu sifru sa kutije. Ono sto mogu da kazem je to da su proizvedeni u Belgiji, i da je amortizer kad je razvucen dugacak 415 mm ( mereno od krajnjih tacaka ) , a kad je sabijen, dugacak je : 355 mm .

Evo i slike kako sam merio :
http://www.dodaj.rs/f/w/Js/17s9T9Tu/img1168.jpg

Valjda ce pomoci da se utvrdi koji su .

Whitesnake
25.12.2010, 23:11
Ovo su prednji, vidi se :a055:

renovr
30.12.2010, 00:02
Ama kolko para :a0103:

Neb_Mes_Ur_Mau
30.12.2010, 00:28
Ma prži nas lik samo tako, izgleda da se samo hvali sa tim šta ima u trezoru...

drumskalisica
30.12.2010, 01:47
Ma prži nas lik samo tako, izgleda da se samo hvali sa tim šta ima u trezoru...


Ne przim ja nikog, al sta da kazem kad dobijem ponudu od 2000 dinara za amortizere, uz objasnjenje " da ako nisu gasni - propadnu za 4 - 5 meseci " - i da je to objasnjeno na nekom engleskom forumu . Imao sam cetvorku 18 godina, za to vreme sa njom presao oko 120.000 kilometara i nije mi crko ni jedan amortizer. A sad - sta ti englezi rade sa njihovim kolima - to zaista ne znam ! Moram prvo da proverim cene u radnjama , pa cu da dam moje - koje ce biti sigurno manje od onih iz radnje , al to posle praznika .

Sonne
30.12.2010, 02:34
Renault 4 Damper Selection/ Reviews

Munroe

There are two types. Avoid the normal ones as they have an excessively soft ride from new and a tendency to fail after a few months of normal driving (because they are not gas pressurised). Munroe do make gas pressurised dampers and these have good reports - these might be the best alternative to DeCarbon.

http://www.renault4.co.uk/tech-dampers.htm

Neb_Mes_Ur_Mau
30.12.2010, 06:50
Ma prži nas lik samo tako, izgleda da se samo hvali sa tim šta ima u trezoru...

Ne przim ja nikog, al sta da kazem kad dobijem ponudu od 2000 dinara za amortizere, uz objasnjenje " da ako nisu gasni - propadnu za 4 - 5 meseci " - i da je to objasnjeno na nekom engleskom forumu . Imao sam cetvorku 18 godina, za to vreme sa njom presao oko 120.000 kilometara i nije mi crko ni jedan amortizer. A sad - sta ti englezi rade sa njihovim kolima - to zaista ne znam ! Moram prvo da proverim cene u radnjama , pa cu da dam moje - koje ce biti sigurno manje od onih iz radnje , al to posle praznika .




Pa 4 "rekord" amortizera, nova naravno, su ti od 72 do 80 evra, plus stvarno ne znam da li stajanje duže od par godina može uticati, i ako da kako, na vek ili karakteristike amortizera.
Doduše, i ja sam pazario takav jedan par, ali DeCarbon i to za 3500 dinara, i još ih nisam ugradio, ali sudeći prema onom zegeru trebalo bi da su super...

A ovi tvoji su izgleda "obični", baš ovi što englezi navode.
Pitaj/te se koje amorte si/ste oriđi imao/li na Četvorki, nešto sumnjam da bi Francuzi ubacivali Monroe kao fabričku ili prvu ugradnju, tako da ova tvoja/Vaša primedba baš i ne stoji na čvrstim nogama... :naughty:

doctor
29.01.2011, 16:55
Sta bi za cenu svih delova,a i amortizera? :a014: