PDA

Puna verzija : Renault 4 TL 850 1978 Special Zamena za ROTOR od 125 pa gore



Ilke
18.09.2010, 22:06
Auto je oduvan ima malo rupica na njemu ali to na nekim mestim prilicno oduvan za njegove godine jedine mane * Glavu sam si rasturio jer nije hteo upaliti tj izbacivao gorivo iz karburatora i izbledela boja* ostalo sve je of pod je ceo zamazan smolom prosle godine sam ga kupio prodajem ga u zameni za neki rotor a ako ga ne prodam bar cu imati pobednika vremena mislim da niko nema ovakog oduvanog sve jedno meni ostaje :osmeh: :osmeh: nekome kome treba neka se jaši na / 061-289-9-42 064-002-1-84 e-mail Ivana.Gigabity@hotmail.com Ivana Petrovac na Mlavi Branicevski Okrug .... POZZZZ :too: :too: :too: :too: :too:

U ovom postu u 5 reči je izmenjeno po jedno slovo, dva karatera su obrisana, a 4 su dodana. For jour pležr onli :s35:

Attila
19.09.2010, 00:11
Alo policija sajta ? Mislim Serž....ajd' imaš posao :maul:

katraš
19.09.2010, 13:11
Pa ja dajem stator za njega, ofucan u nulu, malo razmočen ovih dana :a036:

Attila
20.09.2010, 00:05
Ček, ček....a jel' može čamac za motor ?
Sorry, malo :a0266: , ali se dalo :a010:

serz
20.09.2010, 00:27
Pošto se bliži jesenja ravnodnevnica i ova tema će i onako biti :maul: zloupotrebiću svoja ovlaštenja i dozvoljavam svaku vrstu :a0266:-a ovde osim naravno uvreda i psovki. Dakle: kolega - češljaj! :a055: :kuler: :kolce:

Ilke
21.09.2010, 08:48
Drugari ja sam napisao Motor neznam ko je ovo promenio :a122: :a122: :a122: :a122: NE zelim nikoga da vredjam tako da nemoj te ni vi !!!! :vidiga: :vidiga:

katraš
22.09.2010, 13:57
Drugari ja sam napisao Motor neznam ko je ovo promenio :a122: :a122: :a122: :a122: NE zelim nikoga da vredjam tako da nemoj te ni vi !!!! :vidiga: :vidiga:


Pa drugar, ovako: neznam kad si se predstavio, a forum redovno pratim, čak i previše kako kaže moja bolja 3/4, a nudiš Četvorku sa zamazanim podom il' menjaš za rotor. Nemoj se ljutiti, promenio je maltretator, a dobro si proš'o, u smislu, da te nije odma' izbacio u kantu za stvari koje ne služe više nikome i za ništa.
Zato, ako 'oćeš da pazaruješ, lepo napiši ko si i šta si (ako sam propustio :a0181:) zašto, kako, pošto i blablabla, da te barem upoznamo, jerbo ima tu nas svakakvih. Od :a014: pa :a058: te :lazy: do :a036: i pre nego ugrizemo za mamac, trebamo nešto znati, jel?
A da si nerealan sa cenom bez prikaza u fotkostilu Četvorke, što je, je. Nekorektno.
Zato ti lepo i dalje piši motor, a mi čemo ti nuditi stator za rotor i čamac za motor. Kapiš :zloca:?
Vređanje? Jedini koji je tu vređao si ti, jerbo ti jedini post oglas za prodaju. Pa nismo ti mi na forumu burza polovnih Četvorki, nego FAMILIJA ukapiraj ako možeš. Ako ne, ništa strašno, bilo je i gorih slučajeva :a010:

IDIBREACAJE
23.09.2010, 07:49
imam ja rotor sa miksera dogovoreno... :kolce:

Argonaut1
23.09.2010, 14:21
ILKE!
Ovaj ooglas nije bas jasan :a014:
O kakvom se rotoru radi koliki napon kolika snaga.
Da li je na jednosmernu naizmenicnu,monofaznu ili trofaznu struju?
Pod ovakvim uslovima ne verujem da ce se neko javiti.
Naravno uvek ima onih sto vole da za..bavaju nove clanove koji se nisu predstavili kako nalazu pravila foruma.
Pogotovu je uvredljivo za sve ljubitelje ovog cenjenog vozila ,koji su clanovi ovog foruma ,da se njihov tj nas ljubimac menja za obican rotor.
Ilke zato ti savetujem da se lepo predstavis u rubrici
http://forum.renault4serbia.com/index.php/board,5.0.html
pa ce ti mozda neko i pomoci da nadjes odgovarajuci rotor :mahanje:

katraš
24.09.2010, 15:11
Imam ja :a036: sve točkove namešteno, ima da pali, ako ne onda kantom benzina po njemu, bruji bbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrbbbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrr, a ako je pored i mačka, onda ona zalaje WWWWWWWWWUUUUUUUUUUUFFFFFFFFFFF, pa sad to radilo il' ne radilo, ono ostaje u mom dvorištu, da imadem kanturinu sa crevko na'ladnjak da se ladi ko lizaljka sladoleda u letno doba iznad 35 stepeni gospod'na Celzujovega a ako neće da ladi, onda buuuuuuuuššššššššššššiiiiiiiii sine, buuuuuuuuuššššiiiiiiiii. Ko ja na putu :a036:
Ajmo, nemojmo ga totalno zažebati, 'oče čovek da proda neki krš. Djordje...........di si :a014: :hocemojos:

Dr. Solex
24.09.2010, 22:11
Djordje? Na :party: .
Ajde, Ilke! Pocni iznova!!! :a025:
(FAMILIJI!)

Ilke
26.09.2010, 09:59
Pozzz Drugari izvinite kada sam pisao sredjivao sam nesto oko Sajta pa nisam bas pratio sta sam napisao evo ovako imam Rendzera TL-a 850 78 god sacuvan je reno slucajno sam cuo u mojoj okolini da ima na prodaju otisao pogledao i posle nekoliko godine razmisljanja kupio ga tj prosle godine . Kada sam ga kupio nije mogao upaliti izbacivao je gorivo iz KARBURATORA neznam zasto ali sam pre njega radio isto jednog TL-A posto sam mehanicar i shvatio sam da je njima problem Kompresija,ventili veliki PROBLEM izgube kompresiju malo se ventili rasteluju i eto nece da pali . Ja imam isti takav problem medjutim trazim neki jeftini motor za TL-A ili ako nista drugo dajem RENOA za MOTOR :osmeh:MOTOR :osmeh: ako neko ima neku ponudu neka se javi na e-mail Ivan.Gigabity@hotmail.com Zamena samo za motor ili KES 150e nije REGISTROVAN ,i skinuo sam GLAVU ima sve samo sam je SKINUO zbog slajfovanja VENITILA Pozzzz :smile: :smile: :smile:

serz
26.09.2010, 11:55
Aaaa, pa ja nisam bio shvatio. Evo ja bih uzeo tu glavu što si skinuo, ako je dobra i nudim haubu, malo prešla i sasvim malo udarena od napred i odozgo. Ali ima masku i znakić Samo nema farove i migavce, a inače kao nova. Bela sa dve crvene Gordini linije.

doctor
26.09.2010, 12:02
Posto se KV CREW bavi prasicima i ostalim,ima da ti ponudimo ubojicu u protivrednosti tvog auta,dolazi zima treba misliti na slaninu,cvarke,suvo meso...
A moze i APN4,pojele svinje malo farbu al ide ko mecava i brze od 125cm3! :smile:

Argonaut1
26.09.2010, 12:59
Neko o klin a neko o plocu sada mi tek nista nije jasno.
Znaci nije rotor nego motor od 125 evra pa navise, zato sto su onom starom rastelovani ventili pa mora da se menja.
Prosli put mi mehanicar nastelovao ventile i nisam morao da menjam motor.
Ima na ovom forumu dosta onih koji mogu da ti nasteluju ventile pa ne moras da menjas motor.
Raspitaj se sigurno ce neko hteti da ti pomogne ili objasni kako se steluju ventili :)

Ilke
26.09.2010, 20:48
Drugar nije od 125 evra vec sam napisao 125 ccm

Argonaut1
26.09.2010, 21:17
Posto za R4 nema motora sa tako malom kubikazom pretpostavljam da si mislio na motocikl sa zapreminom od preko 125 cm3?

Ilke
26.09.2010, 21:35
Naravno zamena za MOTOCIKL od 125 ccm pa na gore ako neko ima neku ponudu neka javi na 0612899042 ili e-mail Ivan.Gigabity@hotmail.com

serz
26.09.2010, 21:42
Čekaj, znači ti si sa motocikla skinuo glavu i pokušavaš da je upasuješ na motor od tl-a? :a014: Ili ja nisam shvatio?
A šta onda prodaješ, karoseriju od motocikla? Meni ništa nije jasno :s25:

Ilke
26.09.2010, 21:49
SERZ CITAJ PAZLJIVO PRODAJEM RENO SA SKINUTOM GLAVOM ZNACI AUTO JE U RASTURENOM STANJU SKINUTA JE GLAVA OD AUTA ZNACI AUTO U RASTURENOM STANJU MENJAM ZA MOTOCIKLK OD 125 KUBIKA JELI JE SADA JASNO :a058: :a058: :a058:

serz
26.09.2010, 22:07
Pa dobro, ne moraš da VIČEŠ :a0103:
A što si skidao glavu?

Ilke
26.09.2010, 22:08
Prijatelju skinuo sam je zbog toga sto je izbacivao gorivo iz karburatora

serz
26.09.2010, 22:15
Pa mora da izbacuje gorivo iz karba, neće valjda tu da ga sagoreva. :a014:
A što nisi onda sredio karburator?

Ilke
26.09.2010, 22:21
Prijatelju nije problem u karburatoru vec u 2 ventila

katraš
26.09.2010, 22:27
SERZ CITAJ PAZLJIVO PRODAJEM RENO SA SKINUTOM GLAVOM ZNACI AUTO JE U RASTURENOM STANJU SKINUTA JE GLAVA OD AUTA ZNACI AUTO U RASTURENOM STANJU MENJAM ZA MOTOCIKLK OD 125 KUBIKA JELI JE SADA JASNO :a058: :a058: :a058:


Znači kol'ko sam skont'o, Reno nema glavu i rasturen je, pošto nema glavu na autu a menjaš ga za motociklu od 125 kubika sa glavom bez da je rasturen? :a014:

Ilke
26.09.2010, 22:29
Pazi ima GLAVU samo je skinuta auto je kompletan samo je glava skinuta glava ima prodaje se kompletan samo je skinuta glava :osmeh: :osmeh:

katraš
26.09.2010, 22:32
Dobro, shvatio sam, ima glavu, al' je skinuta. OK. Ali onda nije kompletan, ako mu je glava skinuta, a prodaje se kompletan iako mu skinuta glava.
Brale, to ti k'o da muva leti, nema glavu, al' je kompletna, iako je skinuta :a014:

Ilke
26.09.2010, 22:33
Prijatelju nekom sigurno treba pa da vidimo sacekace mo

katraš
26.09.2010, 22:36
Okej, sačekajmo, pa možda ima glavu. Mislim, onaj ko čeka, jel :lazy:

Ilke
26.09.2010, 22:38
Ko ceka taj i doceka

Argonaut1
27.09.2010, 12:09
Ilke najjednostavnije bi bilo da napises

1. Ja se zovem ........ (umesto tacaka upises svoje ime)
2. Iz ...........(mesto odakle si)
3. Ljubitelj sam R4 ali igrom slucaja imam jedan sa neispravnim motorom,
mehanicar sam ali ne mogu da otklonim kvar na motoru.
(da su u pitanju samo ta dva ventila ti bi taj kvar otklonio odavno pa bi menjao ispravan i kompletan R4)
4. R4 sa neispravnim motorom menjam za motocikl od 125 cmm navise.

Ovde su ljudi pomalo osetljivi i sumnjicavi pa hoce malo i da za..bavaju
one za koje smatraju da pokusavaju da nesto muvaju i za to koriste sajt.
Vidim da si ti ozbiljan ali da se nisi snasao bas najbolje na ovom forumu
pa je doslo do nesporazuma ali eto sveopste zabave.
:too: :too: :too: :too:

Ilke
27.09.2010, 17:08
Argonaut1 Hvala ti ti prijatelju ja sam nov na ovom sajtu pa i neznam bas da se znadjem ali ako nekome treba neka se javi :a048:

Sloba R18TLS
27.09.2010, 19:45
Ilke, jel' prodajes pola bloka od TL-a???
(seces ti-secem ja, svejedno ja samo placam pola motora).
Treba mi da nabudzim APN4. Hocu vece klipove da stavim, a
usput mozda iskoristim i neke delove od te polovine motora
za dodatne budzevine. Pozdrav
Moguc svaki dogovor, s moje strane.

Ilke
27.09.2010, 22:05
Sloba R18TLS nemoj vredjati i omalovazavati Renault 4 inace prijavicu te Administr :s12:atoru !!!

Sloba R18TLS
27.09.2010, 22:57
Sloba R18TLS nemoj vredjati i omalovazavati Renault 4 inace prijavicu te Administr :s12:atoru !!!

Ako si mislio da ces takvim stavom da pokupis simpatije R4, mislim da si se malo prevario.

Ja sam bio ozbiljan, ako si zainteresovan da trgujes, javi.
APN ima vise nego dovoljno mesta za takav motor kao sto sam ja predvideo, cak sam razmisljao da ih postavim u V konfiguraciji i rotaciono hladjenje sa strane, ima da leti masina.
Sem toga kakav si ti to bajker i ljubitelj RENAULT-a 4 kad nisi znao da su klipovi od R4 najpogodniji za budzenje APN-a, jos ako je R4 Slovenac, pffff onda je to dobitna kombinacija.
Vidim ja da ti imas jos dosta da ucis o motorima da bi postao bajker.

Sem toga evo ti moja paklena masina pa vidi. Katras ce ti najbolje objasniti oko motora posto ja vidim da ti stvarno nemas pojma, slobodno ga pitaj sta ti nije jasno, nemoj da se stidis. :mahanje:

renovr
28.09.2010, 00:24
Jelte a da ne kakate vas obojica malo vise,j..o vas apen4 i ko ga izmisli.Ovaj prodaje R4 za frezu i motor a ovaj drugi hoce da nadomesti blok od naseg ljubimca na onu samohodnu kosacicu :c070:

katraš
28.09.2010, 13:21
:a0266: a mi svi bi VOLELI znati koji to MEHANIČAR prodaje, ups, menja Četvorku za Tomos 15 i slične budalaštine.
Da ne dugovlačim:
jel'se deco sećate onih za Dubai il' tamo negde?
A bilo ono: koka nema jaja il' kako to ide...a jaja puna korba :uredu: Tada, ne sada :uredu:
A ovaj Ilke, garant je blizanac nama svima dragom Djordju. Našoj maskoti od brona ulivenog, samo neće onaj Vojvoda da dade pare za to ulevanje :a058:
Il' je isti lik sa drugim imenom, pa oće da malo raspali pospani najbolji forum :a014:
Ajd', kontajte...u tišini kiše i to bez leševa za patologiju koji nema sad medicina, pa da se oženi :a036:

Ilke
28.09.2010, 15:19
Ljudi ja vas upste nista nerazumem vi svi kao da ste pali sa kruske ali nema veze mene to ne pogadja prodacu ja njega a sto se tice mene ja sam Bajker a sto se tice mene nemoj te me prozivati po sajtu !

serz
28.09.2010, 16:30
Pa koji imaš bajk, koji? I zašto nama pretiš da ćeš prodati Reno 4?

Ilke
28.09.2010, 16:54
Serz ja nikome nepretim nego meni Reno ne sluzi a motor bi mi sluzio a inace imam MZ 150 Chopper ali hocu prodati Renoa jer mi stvarno netreba a nekome sigurno treba :osmeh: :osmeh:

Whitesnake
28.09.2010, 17:10
A jel mogu slike renoa? i sta je to MZ? koja je to marka?

Ja jedino ovo priznajem

http://www.grote-beverborg.de/bmw_r1150r_1_800x600.jpg

Ilke
28.09.2010, 18:55
MZ je motor kucaj malo po internetu pa ces videti slike renoa moze na Skype potrazi na Skype Bajker-012 i dobices

frik-ri
28.09.2010, 19:20
Ako moderatoRI ikada okace lokot na ovu temu... Ja cu biti najtuznije bice u povijesti cijelog Svemira... :a045: :a045: :a045:
Ovo je jedna od boljih tema, maaaajke mi... Mozda cak ide u TOP 5 svih tema... :laugh: :laugh: :a050: :a084: :a084: Evo ponovno je procitah i umirem od smijeha!!! Nadam se da ce i Ilke, jednoga dana kad skuzi ''u sto se uvalj'o'' i ''sa kakvim vragovima tikve sadi'' nasmijati do suza. Ova konzervacija je bolja od Doktorove i Botine spike sa Makedonkama u Zuzemberku... Jedan u kope, drugi u špade... Ili za vas koji ne znate tresetu - jedan cika dok drugi caka. :osmeh: :a050: :a050: :a080: :a084: :a084:
A stvar je i vise nego jasna...

Tip ima TL-a, kompletnog, samo bez gleve, iako i glavu ima samo ju nema. Ali je tu - nema frke. Zavrzlama je nastala kad je tip skinuo dva ventila kroz karburator neke cudne marke koji, kao sto rece Serz, izbacuje gorivo jer nece da mu gori gorivo u njegovoj sobi. Valjda Karbosolexio Fergazović ne pusi, pa mu smeta dim. Nije bitno. Svakome svoj gust. Neki razvodnici ne vole dok im drndaju platine.
I onda... Kad je taj, doticni, goreimenovani uvidio da je uslijed demontaze ventila, komada dva (slovima: d.v.a.) preko samostelajucih vimbrona na gvercni bez da se skidaju špelvrcne abrihtera paljenja, tek je onda, kad je vidio da je dosta pojeden frtelkant na navoju zvenderlaufa, onoga gornjeg kod gumice za zvirhovanje, ne onog doljnjeg koji lezi na kantenšucprofilu sajle dugog svjetla odlucio da skine glavu. Ali ono, ful da ju skine - sve sa brtvom i nosacem onoga limića na koji se kaci feder poluge mjenjaca.
I zato je auto kompletan iako nije, ali je jer je sve tu. Doduse ne gdje je dijelovima mjesto, ali su tu. Kompletno. Samo bez glave,koja je isto tu.
I sad, kad je taj kompletni TL bez glave i koji je u super stanju, ali nije cijeli jer je kompletan, smao bez glave koja je tu, i dalje u nevoznom stenju jer baca gorivo kroz karburator dok vergla iako je karburator uredno u kutiji udaljenoj 2 metra od auta sa svim onim dijelovima koji tog TL-a cine kompletnim iako mu fali glava. Valjda kad klip dode gore, do vrha, ona glava, ako nisam spomenuo da je skinuta, iako je tu, sada ne moze zadrzati svu tu silnu kompresiju, jer je nama, svaćate, iako je ona - tu... Negdje. Nije sad da ju nema. I zato baci gorivo kroz karburator. Ali ne prema dolje - nego bas prema gore. Suprotno kazaljci gravitacije na zidu. Sto samo znaci da je karburator ispravan, ali da oni spomenuti ventili, komada dva (slovima. d.v.a.) nisu ispravni. Ili su im otisli lezajevi ili je poluga alnasera napravila preduboki rez prilikom paljenja svih tih godina do sada. Uglavnom, to ce se dodatno ustanoviti kad se ventil rastavi do kraja.
Vjerojatno vam nije jasno sve ovo jer niste odmah shvatili da je tip Bajker i to ono sa Velikim B, bas praaaavo bajker. I zato bi on taj motor mijenjao za isti samo ispravan da ili stavi taj novi ispravan motor u mjesto svog kompletnog motora koji nema glavu, ali je ima tu negdje, pa da ima i motor i motor, ili da sve ono ostalo oko motora, zajedno sa tim motorom koji je kompletan i ispravan samo mu fali glava iako je tu negdje, lijepo proda i kupi si motor. Jer je Bajker. Sa Velikim B.
E sad... Pumutnju uvodi cinjenica da on motor koji kopletan, samo mu fali glava, iako je tu od 850 kubika prodaje za motor od 125 kubika pa nadalje ili mijenja TL-a za 150 đinđi da si kupi motor. Pravi, ne onaj kompletni bez glave okojem stalno govorim.
I to je to... Poanta je samo da se zna koji motor se nudi za koji motor da bi bajker bio Bajker, i to sa Velikim B i koja kubikaza motora se mijenja za koju kubikazu motora koji se trazi i/ili mijenja za istu samo za nadoplatu. Naravno da bi bilo pozeljno da se kubikaza koja se DOBIVA bude kompletna, odnosno da ta kubikaza ima poklopac koji se zove glava da bi ta kubikaza bila kompletna i da ne curi kad se motor okrene.
Iako bi ja sve to jos jednom sve dobro rastavio i pogledao je li uopce potrebno rastavljati ventile prije nego se vidi jesu li citavi pinjoli na tubi mimo kolpe koja bloka na višin đirima. Ako bloka - jušto neka stavi mići kus pjombina da zadrzi fuoko. Ili neka samo skama doli čilindar i pomola za tri kampa se doli do sinjala per konsolidare, e! Se to ako ne dela rabi ztumbat sa velim batićem na svoje misto.
Bez upotrebe fumze. I mora da dela, ćo. Jos da stavi vele pištone i mići timun ma ke bi to mišile bil na stradi, e!



P.S. Nadam se da se vlasnik ovoga topica nece ljutiti na ovaj moj literarni osvrt tekuce problematike jer je svaka slicnost sa stvarnim motorima i kompletnim TL-ima bez glave sasvim slucajna. Takoder, svi pinjoli, vimbroni i špelvrcne su izmisljeni i kao takvi ne podlezu materijalno-kazneno-moralnoj odgovornosti iako su izdani putem racunala i pravovaljani su bez žiga i potpisa i kao takvi ne predstavljaju pravovaljanu sliku vlasnika i korisnika ovoga foruma.
Hvala na paznji... :a025:


A ja sad odo' jos jednom na pocetak ove teme da vidim jesam li ja to dobro shvatio koji motor ide za koju kompletnu kubikazu sa ili bez papira. Jer ja sam Bajker... I koRIstim Old Spajs... :osmeh: :osmeh: :a050: :a050: :a050: :a084:

sawoodean
28.09.2010, 19:55
Momci stvarno ste neozbiljini ,a ti Frik pogotovu ,sad si ga stvarno preterao ,ovo ti je prvo upozorenje pred zamene glave za glavu .

A sad da se vratimo na temu.

Ilke prijatelju Bajkeru zainteresovala me je tvoja priča za tu tvoju bezglavu četvorku ali me takođe zanima i par detalja.Kad ste skidali glavu da li se možda sećaš kakve su bile zafekloznice , tj dal su bile vivajuće il zavivajuće , razlikuju se po tipovima motora koji su ugrađivani u TL-a (možeš da prepoznaš po prva tri broja na bloku,npr ako broj motora počinje na 063 onda su zavivajuće),Jer ako su bile zavivajuće onda moram da ih nosim na trnovanje ili će u suprotnom šuškati vibroni ,a to mi se ne isplati.

Pozdrav :mahanje:

serz
28.09.2010, 20:30
MZ je motor kucaj malo po internetu pa ces videti slike renoa moze na Skype potrazi na Skype Bajker-012 i dobices

Ima, tako, nekoliko stvari u životu koje čovek ako ne mora nikako, nikada i nigde ne bi trabalo da učini. Neke od njih su da recimo prebirajući po CD šopu kupi na sniženju cd sa recitovanom vogonskom poezijom i pusti ga glasno neposredno pre nego što otrči do WC-a teran hitnom velikom nuždom koja će potrajati bar 5 minuta. Druga takva stvar je ,na primer, ući u kavez sa krokodilima i pokušati utvrditi da li se zaista krokodila koji spava otvorenih usta sasvim bezbedno može golicati po jeziku. I među prvih 10 takvih stvari je Whitesnake-u kao novajlija na R4 Srbija forumu reći da potraži slike Renoa na internetu. Jadan auto je glavu već izgubio, a duša sada pripada Snejku.

Ilke
28.09.2010, 21:47
sawoodean broj -pocinje sa 050 :smile: :smile: pozzz ako ti jos nesto treba kazi

Ilke
28.09.2010, 21:51
frik-ri imam motor za 150 evra i zato mi treba para a ako nisi zainteresovan nemoj da komentarises

Ilke
28.09.2010, 21:55
LJUDIIIII RENO IMA GLAVU SAMO JE SKINUTA SVE IMA DA SE SKLOPI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181:

serz
28.09.2010, 21:57
frik-ri imam motor za 150 evra i zato mi treba para a ako nisi zainteresovan nemoj da komentarises

Da, da... to je još jedna od "onih stvari" - reći Friku da ne komentariše :a084: :a080: :a084: :a080:

serz
28.09.2010, 21:58
LJUDIIIII RENO IMA GLAVU SAMO JE SKINUTA SVE IMA DA SE SKLOPI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181: :a0181:

To su rekli i za Luja XIV. :whistling:

Sloba R18TLS
28.09.2010, 22:29
i sta je to MZ? koja je to marka?


Au Whitesnake i bolje da ne znas, pogotovo ovaj model MZ 150 sto Ilke ima.
Tu ti ni dobar styling nece pomoci, boze ti sacuvaj, to kao da su od 6 traktora sastavljali 1 motor. Ima dobrih varijanti 150ki, al ako Ilke ima ovaj sa choperskim vilama i sedistem ravnim ko daska za peglanje onda stvarno :s25:
Navodno ima i neka greska oko motora, tu seriju su nesto zesce zeznuli sa pregrevanjem motora, pa se ova rebra od hladnjaka savijaju na dole i ne hladi se motor dobro, klip se raspadne na vise delova, a radilice kao da nikada nije bilo. Od mog caleta kum dok je ziveo u Českoj bio je u bajkerskom klubu, zurke ovo ono provodi, zajebancije,i tako to imao tog MZ-a i ta nezgoda mu se desi i zezne totalno desnu nogu, znaci haos, bas danas sam bio do njega da slikam mu nogu da postavim Ilketu da vidi da se sa tim nije saliti.


37e za motor od TL-a moze i tako u delovima, pa cu ga ja sastaviti, ako si za samo se javi.
srecno i cuvaj se sa tom tvojom masinom.

frik-ri
28.09.2010, 23:21
Cuuuuj br'teee, eee... Moj-ne da jem-cu sto-ne tiv-pro zveeeerskoga motora MunZekonza!!!!
Moj-ne da te dim-sre tako da ce ti doktori na patolgiji reci:
''Nije los... Evo komplentan... Samo mu glava li-fa... Ali je tu negde... Majke mi...''

:a050: :a050: :a050:


Ilke... Aj se ne moj ljutiti, srca ti... :a055: :a055: :a055: :a055: Ja sam imao slicnu situaciju kad su mi u planinarskoj skoli uvalili predavanje mimo moga - a ja, mlad, pun elana, entuzijazma udri po nekim starcekima teorijom kako se uzlaju planinarski uzlovi... I slusaju mene matorci, sve mi nesto cudno, ali ajde, ja se raspistoljio... :vidbudale: :hocemojos:
Kad na pola predavanja uleti moj kolega, drug po ruksaku - covjek od kojega sam mnogo naucio. A on isao u druge klupske prostorije po LCD projektor za tu ekipu matoraca koji su, red bi bio da kazem, :c062: :c062: :c062: sve redom rijecki seniori alpinisti. Ono, kad su se 60-ih u improviziranim cokulama i SAM svoj majstor opremi penjali na Eiger i slicno. :a0181: :a0181: :a0181:
Drugim rijecima - mene jos dan-danas zezuckaju zbog toga, a ja se nadam da ces skuziti jednoga dana u kakvu si ekipu upao ovjdje. :a034: :a034: Ne shvati me krivo, nemamo obicaj ''zrtvovati djevice'' i uvoditi one americke fore pristupanja bratstvu i slicno Mi smo ovdje doslovce kao velika obitelj ciji clanovi svi odreda postuju i vole, prvenstveno, mada ne i iskljucivo samo Renault 4. Frende, uletio si bas k'o kec na desetku i... Zagrizao. Mislim da nitko ne misli nista lose i jednoga dana kad budes vozio svoju Katricu toliko dugo da drugi auti nece postojati za tebe i kad upoznas barem dio ove ekipe u zivo - shvatit ces sto ti sada govorim.
To ti je kao da imas crkvu i na nekom crkvenom forumu zelis prodati orgulje u staro zeljezo, odnosno ''stari mesing (mjed)'' samo da si kupis cevabdzinicu. Kao:
''Mijenjam ili prodajem kompletne orgulje, fale svirale i mjeh, ali su tu, mada nisu kompletne, ali su cijele, ne sviraju, ali bi mogle; za buregdžijsku radnju, omanju, taman tolicnu da stane na svaki trg i da mogu komotno vrtiti tijesto iznad glave...'' :osmeh: :osmeh:

Attila
28.09.2010, 23:52
@Ilke:
A jel može da ti staviš par fotografija o R4 ? (sa ili bez glave - svejedno), da mi vidimo šta u stvari Ti nudiš ?
To znamo: 150 evra, da nema glavu, ali slike govore o svemu....kakva je limarija, kako je iznutra, itd.
Ja mislim, ako si ti Biker (sa velikim B), tebi stvarno ne treba R4, prodaj ga, ali što brže.... :vidbudale: .....sa ili bez glave.

serz
28.09.2010, 23:56
Evo sad mi se javilo. Čovek jednostavno treba da zameni Glavu.
Jednostavno.

Ilke
29.09.2010, 00:27
Attila slikacu ti sutra i glavu i blok i limarijski deo patos spolja iznutra sve pa cu ti poslati samo mi kazi dali imas SKype ako imas daj mi ime sa Skype da te nadjem i sutra oko 7:30 po podne da ti posaljem slike nije problem vidim da si covek sa kojim moze se komunicirati poslacu ti zasto da ne NAPOMINJEM SVIMA auto ima GLAVU auto je kompletan ali na drugome klipu jedan ventil nije zatvarao tj svikcao je ali opet na NAPOMENEM auto je KOMPLETAN :too: :too: :too:

Pasha
29.09.2010, 08:17
Ijao :a080: :a080: :a080:

katraš
29.09.2010, 08:22
Probudih se ovo kišnovato jutro, u biti probudile me MaZge, bez glave i polako se dižem iz svog sa baržunom okucanog kovčega, truge kažemo kod nas, i šta ja to ne osećam? Glavu, ljudi, glavu. :a080:
Znam da sam kompletan, sa glavom, al' je ona negde na drugom mestu. I ventil onaj drugi, mislim leva nosnica u području izrastka koji mi inače puno smeta jerbo trebam za njega dozvolu za nošenje oružja, toliki je naime, nešto zaštekuje. Uzmen ja papirnato čudo za čiščenje koju vi bezvezni šalabajzerski smrtnici maramica zovete, kad ono - neče da propušta vazduh, nego samo izbacuje neku tečnost vanka, val'da benzin il' je sad ova ekobiokrv, pojma nemam što sam ono sinoč bio popio iz moje Rezike, konobarice moje, sunce joj kalajsano.
Zovedem ja moju seku pospanu ko ona iz bajke koja samo spava, žebem ji Rumunižske genove i dok spava radi one glupe stvari koji su kratkog veka a koštaju puno para, a vi dvonožci smrtnici zovete nešto kao eks il' tako nešto, da pomogne, kad ono kaže da je kriv spajk sa slikom glave, koje u biti nema. Spajk, mislim.
Zovedem ja Spajka i derem se k'o blentav, ajd' buuuuuuuuuši sine, buuuši da procuri van ona tečnost, kad on glupendar - nema ti glave.
Pa žeben ti ja sve Rumunižske genove, kako nema, kad ima, samo ja na drugom mestu što znači da sam kompletan, samo mi nije glava tamo gde bi trebala da bude, i kako sad da me fotkaju za prijatelje Hune, kad nisam kompletan, a u kompletu sam? :a014:
Obadvoje pobežoše na krušku, sa koje će kad tad da ispadnu, pa primati su to, vrsnog roda i genetike.
A ja? Ništa, lepo odoh među smrtnike da tražim glogov kolac il srebrni metak, pa da si prosvirim tu glavu, koju imam, samo nije tamo gde bi morala da bude, al' naći ću ja nju, kurvetinu nosatu, nema da mi pobegne. :s35:

Attila
29.09.2010, 10:56
@Ilke:
Stavi na forum slike, možda neko isto nagrize...

doctor
29.09.2010, 10:58
Ilke stavljaj slike ili ja da ti ih okacim?

katraš
29.09.2010, 11:37
Ilke stavljaj slike ili ja da ti ih okacim?


Sa lešom za patologiju, obavezno, inače nezna da radi :too: ako leša nema. A može i glavu... :hocemojos:

doctor
29.09.2010, 11:53
Ilke stavljaj slike ili ja da ti ih okacim?


Sa lešom za patologiju, obavezno, inače nezna da radi :too: ako leša nema. A može i glavu... :hocemojos:

Bez glave nista ne mozemo da uradimo,bar na stolu! :wacko:

BIBAZOKI
29.09.2010, 12:49
Nisam se duuuuugo javljao zbog :a045: :a045: :a045: :a045: :a045: :a045: :a045: :a045:


Ali vi ste bre :fijufiju: :fijufiju: :fijufiju: :fijufiju: :fijufiju: :fijufiju: :fijufiju

katraš
29.09.2010, 17:15
Nismo nismo nismo se manjali u :fijufiju: a vidim, da ti je bolje, što me jako raduje :a049: i veselim se tvojih komentara. Samo mi malo žao za onog tvog pastuva od Četvorke, al' šta češ, jel.
Generacijo, dobrodošao ti opet među nas! Živeo ti meni sto godina (po Frikovom slovima: sto.godina.) :a049:

Ilke
29.09.2010, 17:36
Doctor postavi ti slike a veceras cu ti dati jos slika koje se bolje vide postavi i hvala ti :oki: :oki: :oki:

Ilke
29.09.2010, 18:08
Dodji na Skype da ti posaljem nove slike

doctor
29.09.2010, 18:27
Evo ljute makine bez glave!

Ilke
29.09.2010, 18:41
Renault 4 TL 845 Sp :osmeh: :osmeh:ecial Doctor ce postaviti slike i za to mu se Zahvaljujem slike govore pozzz

doctor
29.09.2010, 18:44
Sve

doctor
29.09.2010, 18:45
To je to :a055:Sa glavom i bez glave :osmeh:

serz
29.09.2010, 19:07
A pa to nema ni ventilator ni jedan brisač. Ne vredi. Bez glave još i nekako...

doctor
29.09.2010, 19:16
Nije mi rekao dal su ono na zadnjem sedistu delovi za prodaju? :a014:
Dakle Ilke ti imas DVE GLAVE?
Tvoj TL je azdaja!

Ilke
29.09.2010, 19:30
Delovi su od njega on ima sve delove da se sklopi ima jednu glavu odakle mu d jos malo pa nista nego je 2x mozda slikana da bi se bolje videla delovi na sedistu su od njega doctor postavi onu sliku od patosa :mahanje:

BIBAZOKI
29.09.2010, 21:21
A jesu i kokice nosilje (zwei Stück) u ponudi? :a014:

serz
29.09.2010, 21:42
Ja sumnjam. Verovatno su jadnice morale da napuste dom da bi ga Ilke slikao. :naughty:

doctor
30.09.2010, 02:27
Jeli Ilke posto koke,volim sveza jaja pa pitam!Moze 5e po komadu> :naughty:

frik-ri
30.09.2010, 03:28
Jaaaaaooooo... ja bi, ako moze, ono svjetlucavo sa lijevog blatobrana. Lijevo ako gledas od Đerdapa prema Gevgeliji ali ne bas pravo - vise onako... Iskosa.
Kooooliko to duuugo trazim... Inox 2158 sa cini mi se 1,08% vanadija i manje od 2% molibdena. Po slikama se tesko vidi ali mislim da je to cak i dubinski legirano sa 0,005 bora za eeeeekstraaaa ucinak kaljenja.
Daj samo skicni broj sa unutarnje strane sasije - tocno tamo gdje se spaja sa unutarnjim blatobranom. Nije tesko, treba samo uzeti poveci cekic i sjekac da se rastvori spoj kod vara prije kontra grede i spoja sa traverzom.
Ako broj pocinje sa DUB77 i zavrsava sa 3xxx poslije crtice znaci da je taj nosac antene raden od manganskog celika sa visokim udjelom bakra i fosfora. To mi ne treba jer fosfor povecava krtost.
Ako broj poslije crtice zavrsava sa 45xxx onda bi uzeo jer je to za trziste istocnog Kazahstana i taman za ono sto mi treba odnosno za montiranje kompletnog Awacsa, onako bocno odnaprijed prema dolje, ali vise dijagonalno prema sredini da mi ne smeta prilikom otvaranja vratiju na uskom parkingu. Naravno - jos kad Awacsu upalis onu rotirku sto ima na sebi, neki kazu da je to radar - ali to je fensi-schmensi pimp niga mada faka rotirka, e onda se uslijed velike mase u gibanju javlja inercija. Pa da ne pukne.
Inace nije los za auto sa naopakom glavom. Mislim da karburator izbacuje gorivo jer ti glava stoji krivo, odnosno naopako. Cim se vide ventili to nevalja. Na mome Pucku koliko god gurnem prste u auspuh (neeee, ne govorim o digirektalnom pregledu, mamlazi jedni!!! :d018: :s12: :s12: ) ne mogu vidjeti, a kamoli opipati da mu se vide ventili. To ti ziher stoji naopako. Bez obzira sto je na zadnjem sicu. Pa i formula ima glavu iza vozaca. Doduse nema zadnji sic, ali nije to sad vazno.
Nego... Posto ona guma od Bajka...? Ne vidim dobro je li to Ćelestonka ili Dotrajalka? :a014: Ili mozda Prosvireston u zavoju...? Ili Malešarešelin...? Ili ipak one finske Jojkijan na kisi?
I koliko koke imaju konja...? Ne bi kupio, samo pitam, onako informativno da znam koliko bi dosla registracija cijelog kokosinjca.

:a055: :a055: :a055: :kolce: :kolce: :kolce:

BIBAZOKI
30.09.2010, 08:07
Ilke, 'beš R-Tl, bolje ti prodaj kokice jer...

:a080: :a080: :a080: :a080: :a080:

Im'o sam strašnog petla, bio je pravi đavo.
Na kiši i na vetru, uvek je stajao pravo.
Po selu perje leti, diže se strašna graja.
U našoj kući, uvek, bilo je dobrih jaja.

Im'o sam strašnog petla, bio je pravi ludak.
Koju taj koku kljucne, k'o da je tresnuo budak.
A koke, čudne ptice, uvek im srce puca,
za nekim grubijanom koji dobro kljuca.

Za njega nisu bile samo koke slatke.
Ne, taj je skak'o i na guske i na patke.

A tek na ćurke, čim je bilo neke šanse,
princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Im'o sam strašnog petla, bio je malo čudan.
Po danu nesto dremljiv, al' noću uvek budan.
Curice iz mog sela čule su za tog dasu.
Zbog tog sam petla i ja bio na dobrom glasu.

Za njega nisu bile...

Im'o sam strašnog petla, bio je prvak sveta.
Danas su petli čudni, svaka im dlaka smeta.
Ja ne znam šta je razlog, danas su drugi dani,
uglavnom, spram mog petla, ovo su sve cverglani!

Meni je še'set peta, stiže jesen pozna.
Putuje moje drustvo i ja čekam na red.

Ne bi mi ova starost bila tako grozna
da čujem petla, barem mesečno jedared.

Poslušaj zato savet što ce ti čiča dati:
kad imaš mladog petla, ne daj mu da se pati.
Pusti ga neka leti, neka ga koke vide.
Posle će biti kasno, i petlu vreme ide.

Zadnje tri strofe su kolateralna greška... :vidiga: :vidiga:

Ilke
30.09.2010, 08:18
:vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: dali neko od vas posedjuje uverenje da ste zdravi , sem Doctora ????? :a058: :a058:

Pasha
30.09.2010, 08:25
Pa retko ko :a010: :a010: :a010: :a010: :a010: :a010: :a010:

Pasha
30.09.2010, 08:26
:vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: dali neko od vas posedjuje uverenje da ste zdravi , sem Doctora ????? :a058: :a058:


Zavoleces ti nas pa ces srediti cetvorku :a010: :a010: :a010:

Ilke
30.09.2010, 08:32
Pasha ja ga i sada volim kazimi dali ima skoro neko skupljanje Renault 4 ?? :mahanje: :mahanje:

doctor
30.09.2010, 09:10
Sad ce u oktobru,ali moras da poneses kokice,jer pravimo klopu! :naughty:

BIBAZOKI
30.09.2010, 10:41
Dovešću i ja pevca da kokicama ispuni poslednju želju. :a049:

katraš
30.09.2010, 11:29
:vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: :vidbudale: dali neko od vas posedjuje uverenje da ste zdravi , sem Doctora ????? :a058: :a058:


Eto vidiš, što si falio :s25: Doctor poseduje uverenje, jerbo je bio u ludnici, pa mu treba za patologiju i radnje sa morskom krastavcima, a ti ne slušaš nas mudrace :lazy: nego si okren'o ploču i misliš, k'o on pametan (Doctor, ima glavu, čak dve) a mi blente :a080:
E, moj Ilke, radostno ti bilo na forumu i nadam se, da se upoznademo kako dolikuje.
A mome prijatelju, generaciji što plaši ljude petlom: pa imaš ti Petla i zadovoljavaš i više nego dobru koku :s35: Samo napred, žebat ćeš ti nas još sto godina (po Friku: sto.godina) :kolce: :a055:

serz
30.09.2010, 18:31
Ilke, 'beš R-Tl, bolje ti prodaj kokice jer...

:a080: :a080: :a080: :a080: :a080:

Im'o sam strašnog petla, bio je pravi đavo.
Na kiši i na vetru, uvek je stajao pravo.
Po selu perje leti, diže se strašna graja.
U našoj kući, uvek, bilo je dobrih jaja.

Im'o sam strašnog petla, bio je pravi ludak.
Koju taj koku kljucne, k'o da je tresnuo budak.
A koke, čudne ptice, uvek im srce puca,
za nekim grubijanom koji dobro kljuca.

Za njega nisu bile samo koke slatke.
Ne, taj je skak'o i na guske i na patke.

A tek na ćurke, čim je bilo neke šanse,
princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Im'o sam strašnog petla, bio je malo čudan.
Po danu nesto dremljiv, al' noću uvek budan.
Curice iz mog sela čule su za tog dasu.
Zbog tog sam petla i ja bio na dobrom glasu.

Za njega nisu bile...

Im'o sam strašnog petla, bio je prvak sveta.
Danas su petli čudni, svaka im dlaka smeta.
Ja ne znam šta je razlog, danas su drugi dani,
uglavnom, spram mog petla, ovo su sve cverglani!

Meni je še'set peta, stiže jesen pozna.
Putuje moje drustvo i ja čekam na red.

Ne bi mi ova starost bila tako grozna
da čujem petla, barem mesečno jedared.

Poslušaj zato savet što ce ti čiča dati:
kad imaš mladog petla, ne daj mu da se pati.
Pusti ga neka leti, neka ga koke vide.
Posle će biti kasno, i petlu vreme ide.

Zadnje tri strofe su kolateralna greška... :vidiga: :vidiga:

Khm, khm... ovaj... Zoki, jel uz tvoju Četvorku ide i taj tvoj... petao :whistling:

Ilke
30.09.2010, 18:50
Ljubomorne duse mogu da mi p.s. :a058:

serz
30.09.2010, 18:55
Ljubomorne duse mogu da mi p.s. :a058:

Šta da ti post skriptum? :a014:

BIBAZOKI
30.09.2010, 20:10
@ Serz

Petao još uvek u upotrebi i nije na prodaju kao ni Ilkeove kokice. :a010:

frik-ri
30.09.2010, 21:33
Ja bi kupijo ono tocak jer me na moj eeeeeeemmmmm zeeeeeeeeeeee
desilo nesto neocekivano...

Crashproof Motorbike (http://www.youtube.com/watch?v=vTg7PUSVidI#ws)

serz
30.09.2010, 21:52
Kao što kaže stara poslovica naroda Esperanto:"torta je dobra, ali na kraju se izmetne". Rekao bih da smo dostigli i prošli vrhunac ove teme. To najbolje vidimo po tome što je i naš "najvišekarakterapopostu" cenjeni Frik počeo ostavljati komentare u formi video zapisa. :vidiga:
Dakle predlažem da ovo polako zatvaramo i zaključamo, a naravno, ostaje u arhivi za buduća pokoljenja kao pomoćno sredstvo u lečenju depresije, opsesivno-kompulzivnih poremećaja i apatije. Hvala svima na nesebičnim doprinosima i GLAVU GORE!
:a055:

katraš
01.10.2010, 06:41
P.S.

Tako je!!!, viknu buntovnici, uzjašiše svoje konje i pobežoše... :too:

Ilke
14.10.2010, 21:46
Ljudi sutra pocinje pakovanje motora od mog TL-a bice i slike sa sklapanja ako nekome zapne nekada oko sklapanja javite se ciki Bajkeru proucio sam TL-a celog :osmeh: :osmeh: uvek uz vas vas Bajker :oki: :oki:

doctor
14.10.2010, 21:47
Evo pomozi malo mariu! :a055:

Argonaut1
14.10.2010, 21:49
Bravo Ilke kada zavrsis neces vise biti bajker nego RENDJER :s35:

serz
14.10.2010, 22:25
Joj, bolje da ne počinjem(o). Ajde neka ti je sa srećom. I zapamti: R4 nema nogaru.

doctor
22.11.2010, 12:58
Evo ga Ilke,ponovo pominje neke glave! :a084:
http://www.polovniautomobili.com/oglas767091/renault_r_4_tls/

Attila
22.11.2010, 13:51
Bajker ostaje bajker :fijufiju:

IDIBREACAJE
22.11.2010, 14:36
Misliš Baker uvek ostaje baker.... :a052:

Whitesnake
22.11.2010, 15:15
Internet je cudo! (http://www.youtube.com/watch?v=4GdEAkfApzk#)

katraš
23.11.2010, 08:06
Joj, bolje da ne počinjem(o). Ajde neka ti je sa srećom. I zapamti: R4 nema nogaru.


I ti meni kažeš, da sam matora ludnica na dve noge :a049: A Ilke, neka ti je stvarno sa srećom. I da, Serz je u pravu :a050: